Svijet ljubimaca

Uzgoj i razmnožavanje fazana i ukrasne peradi - Obicne koke ili krizalice .

kai79 - Nedjelja 19.08.2007. 20:38
Subject: potreban mi je savet
Imam ih dugo i obozavam njihovu boju .Moze li mi neko reci dali su to krizaljke ili postoji neka pasmina slicna njima .
19

By kai79 at 2007-08-19

By kai79 at 2007-08-19

By kai79 at 2007-08-19
By kai79 at 2007-08-19
By kai79 at 2007-08-19

By kai79 at 2007-08-19
rade21 - Nedjelja 19.08.2007. 21:59
Subject:
koke su ljepe,ali mi se čini da je to domaća kokoš
DAJ STAVI SLIKE PJETLA I KOKE ODRASLIH DA VIDIMO
kai79 - Ponedjeljak 20.08.2007. 8:07
Subject:
rade21 piše:
koke su ljepe,ali mi se čini da je to domaća kokoš
DAJ STAVI SLIKE PJETLA I KOKE ODRASLIH DA VIDIMO

Pokusao sam ali su mnogo divlje pa ne mogu da ih uslikam .
Slike su mutne i slabo se vide jar su uvek u pokretu pokusacu kasnije.
tbeljo4 - Ponedjeljak 20.08.2007. 12:18
Subject:
da li se divlja patka gluhara smije prati šamponom ako smije kojim???????????
Redbull - Ponedjeljak 20.08.2007. 13:06
Subject:
tbeljo4 piše:

Lol Lol Lol Lol Lol Lol Lol Big smjesak Big smjesak Big smjesak Big smjesak Big smjesak Big smjesak Big smjesak Big smjesak
Tragopan - Ponedjeljak 20.08.2007. 13:26
Subject:
tbeljo4 piše:

Uzgaivači peradi svoje ukrasne kokoši kao što su napr. svilene peru s dječjim šamponom koji neiritira ili s šamponom za mačke i pse s dodatkom iscjeđenog limuna koji ujedno skida masne naslage s perja. Naravno tako se može prati sva perad s napomenom nikako nedozvoliti ptici da pije vodu s šamponom ili da joj isti dospije u oko ili unutrašnjost kljuna.
kai79 - Ponedjeljak 20.08.2007. 13:31
Subject:
tbeljo4 piše:

Nadam se da se salis .
Ako ne onda NIKAKO!
tbeljo4 - Ponedjeljak 20.08.2007. 14:10
Subject:
šta da sad radim da ju perem ili ne??????????????????????' Confused Confused Confused Confused Question Question Question
tbeljo4 - Ponedjeljak 20.08.2007. 14:24
Subject:
Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question please help Tuzan Tuzan Tuzan Tuzan Tuzan Sad Sad Sad Embarassed Embarassed Embarassed Plakanje Plakanje Plakanje
Dado - Ponedjeljak 20.08.2007. 16:07
Subject:
tbeljo4 piše:
Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question please help Tuzan Tuzan Tuzan Tuzan Tuzan Sad Sad Sad Embarassed Embarassed Embarassed Plakanje Plakanje Plakanje

A zašto bi je prao? Daj joj posudu sa vodom i oprat će se sama Smile
tbeljo4 - Ponedjeljak 20.08.2007. 16:13
Subject:
ok hvala puno pozdrav Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
tbeljo4 - Subota 08.09.2007. 13:07
Subject:
kako hraniti divljeg fazana
kai79 - Subota 08.09.2007. 13:41
Subject:
Sa svim i svacim najvise jedu zelenu travu ,sto raznovrsnije .Ja sam imao tri i najvise su voleli psenicu .
Dado - Subota 08.09.2007. 19:24
Subject:
tbeljo4 piše:
kako hraniti divljeg fazana

Dovoljne je u jednu temu postaviti pitanje, a ne treba biti identično pitanje u čak 4 teme, jer nema svrhe. Neće bit više odgovora na isto pitanje ako postaviš pitanje u više tema.
kai79 - Utorak 02.10.2007. 18:38
Subject: Obicne koke ili krizalice .
Sve koke su lepe i nije vazno koje su pasmine .Ali ima i onih obicnih koje kao da nisu vazne ,ali za prave ljubitelje zivine to nije bitno.Zato ako imate neku lepu i posebnu krizalicu postavite sliku jer mislim da i one mogu biti interesantne isto kao i bilo koje druge. Smile
kai79 - Srijeda 03.10.2007. 13:48
Subject:
Pa sta je ovo neka diskriminacija zar nisu vredne bar jedne slicice . Eek
Dado - Srijeda 03.10.2007. 19:01
Subject:
Evo sličice

Pa moji genijalci pogađajte što je to sudjelovalo u nastanku ove koke.

Inaće to je slika koke koju je kupio jedan moj prijatelj iz Zagreba, na Trešnjevačkom placu.
Anonymous - Srijeda 03.10.2007. 19:16
Subject:
jka mislim da ova koka ima krvi od svilenih i kokinkina
Tragopan - Srijeda 03.10.2007. 19:18
Subject:
Dado piše:
Evo sličice

Inaće to je slika koke koju je kupio jedan moj prijatelj iz Zagreba, na Trešnjevačkom placu.

Prepostavljam da u ovoj koki ima patuljastog faverloha x svilenka......
pan - Srijeda 03.10.2007. 19:21
Subject:
Ovo izgleda kao da ima tijelo od kokinkine a glavu od sasvim neke druge kokice............ful čudno Lol Lol Lol
Dado - Srijeda 03.10.2007. 19:21
Subject:
shabo je pogodio, čestitam, osvojili ste nekakvu križanu kokoš, već ćemo je nabavit Lol
Anonymous - Srijeda 03.10.2007. 19:22
Subject:
haha znase ko zna Lol Lol
kai79 - Srijeda 03.10.2007. 20:18
Subject:

Jel da da ima lepu boju .
pan - Srijeda 03.10.2007. 20:24
Subject:
kai79 piše:

Jel da da ima lepu boju .

Da baš ima lapu i zanimljivu boju!!!! Cool

-šta je križano(boja) da se dobije ovakva???????
kai79 - Srijeda 03.10.2007. 20:25
Subject:

kai79 - Srijeda 03.10.2007. 20:31
Subject:
Zutobela i plavi petao.Inace mi nije bio cilj to nego da bude cisto plava.Jos je lepsa kad stji ali je mnogo divlja pa je tesko slikat.
Sto je gore imao sam i takvog pevca ali ga ge neko pogodio kamenom i slomio mu nogu pa sam ga morao odstranit .Zamislite kako mi je bilo krivo.
kai79 - Srijeda 03.10.2007. 20:36
Subject:
Tragopan piše:
Dado piše:
Evo sličice

Prepostavljam da u ovoj koki ima patuljastog faverloha x svilenka......

Bas je posebna.
Razz
Dado - Srijeda 03.10.2007. 20:37
Subject:
Postoje kokinkine u takvoj boji, englizi tu boju zovu splash.
kai79 - Srijeda 03.10.2007. 20:42
Subject:
Nisam rekao da su joj noge skroz zelene kao u nekoj patci.
Anonymous - Subota 06.10.2007. 16:04
Subject:
Šarenilo . . . obične domače kokice . . . !

kai79 - Subota 06.10.2007. 20:15
Subject:
Ova plava sa golim vrato je nesto prelepo, bas mi se svidja .Ja imam dosta plavih ali nemam sa golim vratom.
Anonymous - Utorak 04.12.2007. 18:27
Subject:
Pa zar samo ja imam domače kokoši ?

roby - Utorak 04.12.2007. 18:48
Subject:
nisi jedini imam ih i ja,ova plava golovratka je lijepa Smile
kai79 - Utorak 04.12.2007. 18:52
Subject:
Imaju ih svi cak mislim da nema odgaivaca koji nema bar jednu.
Anonymous - Utorak 04.12.2007. 19:23
Subject:
roby piše:
nisi jedini imam ih i ja,ova plava golovratka je lijepa Smile

Bila je i ljepša, sad je več malo izbljedila, i meni se ta boja ljepa, i pjetao je golovratan . . . pa možda ih na prolječe bude . . . Grupa
roby - Utorak 04.12.2007. 19:24
Subject:
moje koke možeš vidjet na sliki sa puranima u temi divlji puran Smile
Anonymous - Utorak 04.12.2007. 19:24
Subject:
kai79 piše:
Imaju ih svi cak mislim da nema odgaivaca koji nema bar jednu.

Pa mogli bi onda i ostali stavljat slike Exclamation
kai79 - Utorak 04.12.2007. 21:28
Subject:
Moje menjaju perije pa su malo neugledne Embarassed ali cim promene eto slika.
kai79 - Četvrtak 06.12.2007. 14:42
Subject:
Vreme je ocajno pa su slike malo ruzne .

Dado - Četvrtak 31.01.2008. 20:28
Subject:
Damirove domaće kokoši

Dado - Srijeda 06.02.2008. 14:18
Subject:
Evo mojih običnih koka, dal vam liče na neku pasminu? Very Happy

Tragopan - Četvrtak 07.02.2008. 9:17
Subject:
Meni liće na kokoš iz nama susijedne zemlje Srbije.. čista Kaporka
koja zaista liči na našu posavku.
rade21 - Četvrtak 07.02.2008. 9:23
Subject:
dado ako se sjećaš mojih domaćih koka vidjet ćeš da sam jako slične imao!!!! Wink
inače da imam puno mjesta ne bi ih nikad bio prodao!!1 Wink
pan - Četvrtak 07.02.2008. 9:30
Subject:
Mene podsječaju na Posavke Big smjesak ,a ova prva čak malo i na kukmicu.
merika - Četvrtak 07.02.2008. 10:57
Subject:
Ova je koka crno-žuta zaista lijepa, ima prekrasno šareno perje. Lijepa je i ova crno-srebrna, ali je prva nekako "posebnija".
Ajde, vi, koji imate domaćih koka, objavite još ovakvih lijepih fotografija. Cvijet
roby - Četvrtak 07.02.2008. 13:08
Subject:
Meni liće na posavke,takve slične imam ja.
marko_jj7 - Četvrtak 07.02.2008. 14:15
Subject:
A ima i ja takvih kokica. . . ovo je najgori slučaj ! Crazy2 jedva da je več vidjela jesti i hodati . . . !

. . . danas je na žalost bila kod frizera . . . Jaooo

sad joj puno bolje stoji Lol3
roby - Četvrtak 07.02.2008. 14:18
Subject:
Takvu crnu istu ima i ja Big smjesak
Dado - Četvrtak 07.02.2008. 14:18
Subject:
Ovakve kukmaste koke, kao ta crna i moje one bi poslužile uzgajivačima posavske kukmaste kokoši da dobije te boje, imali bi krasne crne, breza i špricane, samo da se hoće nekome pozabavit sa time.
marko_jj7 - Četvrtak 07.02.2008. 14:21
Subject:
Pa da vjerojatno bi !
ivansaric - Četvrtak 07.02.2008. 18:24
Subject:
DADO RECI MI KOLIKO JE TEŠKA ONA ŠPRICANA U TIPU KRIZEVAČKE I DALI JOJ ZNAŠ PRETKE . MENI SE SVIĐA
Dado - Četvrtak 07.02.2008. 18:32
Subject:
ivansaric piše:
DADO RECI MI KOLIKO JE TEŠKA ONA ŠPRICANA U TIPU KRIZEVAČKE I DALI JOJ ZNAŠ PRETKE . MENI SE SVIĐA

Neznam koliko bi bila teška ta koka, otac joj je pjetao posavske kukmaste crvene boje, a mati joj je takve neke smeđe žute boje.
Kazujosi Funaki - Subota 09.02.2008. 10:49
Subject:

Otac crni Talijan, majka nosilja, crvena iz kaveza! Nosi na 6 dana, 4 jaja u proseku! Vec ima tri-cetiri godine ali ne dam da je diraju!
marko_jj7 - Utorak 26.02.2008. 20:16
Subject:
Ovo su prvi moji ovogodišnji piceki . . . hehehe ! Smile

Baš su mi Eek
rade21 - Utorak 26.02.2008. 20:22
Subject:
šreslatki su ti pilići!!!! Wink
Već sam zaboravio kako je fora šarolikost kod kokica kad se legu!!!
marko_jj7 - Utorak 26.02.2008. 20:28
Subject:
Je . . . nikad neznaš kakvog oblika i kakve boje se budu izlegli . . .
Da bi barem sad tak malecki i ostali Smile
roby - Utorak 26.02.2008. 21:05
Subject:
Baš su slatki,a najviše mi se sviđaju ovi plavi Smile Big smjesak
HOROZ - Srijeda 27.02.2008. 7:44
Subject:
Marko pilici su ti za 10 Very Happy , jesu li ovo sve gološijani? Smile
HOROZ - Srijeda 27.02.2008. 11:47
Subject:
[quote="marko_j7"]Pa zar samo ja imam domače kokoši ?

[img]http://i226.photobucket.com/albums/dd115/marko_j7/domace

koke.jpg[/img][/quote

kod mene nikako ne otvara ove tvoje slike Sad
merika - Srijeda 27.02.2008. 12:09
Subject:
Marko, svaka čast. Preljepo je Jipiii
Uza svu ljepotu ovih malih pilića još si poradio i na umjetničkom dojmu Lol
Bravo Exclamation Exclamation Da Cvijet
marko_jj7 - Srijeda 27.02.2008. 14:14
Subject:
Hvala . . . imam ja još svakavih ideja u toj ludoj glavi, ali kad nema vremena ! Smile

HOROZ . . . samo je 6 golovratača . . . (s kombinacijom da imaju gače, kukmu . . . ) . . . i pjevca sam golovratana za rasplod ostavil, s ciljem da ih imam što više !

. . . to su valjda slike koje sam još davno postavil Rolleyes , a u photobucketu sam ih izbisal, pa su se i tu obrisale Sad , nisam znal de se bu to dogodilo, ispričavam se još jednom , znam da sad to ne izgleda najljepše . . . ali budem ja stavil nove i ljepše slike da se barem malo iskupim Confused . . . Smile ! ! !
HOROZ - Srijeda 27.02.2008. 14:39
Subject:
[quote="marko_jj7"]Hvala . . . imam ja još svakavih ideja u toj ludoj glavi, ali kad nema vremena ! Smile

HOROZ . . . samo je 6 golovratača . . . (s kombinacijom da imaju gače, kukmu . . . ) . . . i pjevca sam golovratana za rasplod ostavil, s ciljem da ih imam što više !

koja imje nosivost, kod mene jedan komsija ima nekoliko i vidim da su pokrupne, znaci imaju tezinu e jos koja im je nosivost pa da ih i ja nabaim
marko_jj7 - Srijeda 27.02.2008. 18:41
Subject:
Pa ove moje nisu pretjereno nekaj teške, ptičarice Smile . . i te mlade dobro nesu. . .

( samo neznam kako je to došlo, nekad smo znali imati viška koka koje su se nakvocale, a sad ako se i jedna godišnje nakvoca je čudo, tako da nas spašavaju pure, katice . . . )

. . . a kak ide kokoš starija tako i normalno manje nese . . . al ove prošlogodišnje super nesu . . . !

Tvoj sused vjerojatno ima kupljene crvene golovrate, te su teže, i možda godišnje snesu više jaja od domačih . . . ali meni te nisu lepe, isto ko ni nesilice, ja volim da je to domače starinsko pleme . . . a ne da su sve na isti kalup Smile !
HOROZ - Četvrtak 28.02.2008. 11:17
Subject:
marko_jj7 piše:
Pa ove moje nisu pretjereno nekaj teške, ptičarice Smile . . i te mlade dobro nesu. . .

( samo neznam kako je to došlo, nekad smo znali imati viška koka koje su se nakvocale, a sad ako se i jedna godišnje nakvoca je čudo, tako da nas spašavaju pure, katice . . . )

. . . a kak ide kokoš starija tako i normalno manje nese . . . al ove prošlogodišnje super nesu . . . !

Tvoj sused vjerojatno ima kupljene crvene golovrate, te su teže, i možda godišnje snesu više jaja od domačih . . . ali meni te nisu lepe, isto ko ni nesilice, ja volim da je to domače starinsko pleme . . . a ne da su sve na isti kalup Smile !

kokoske koje su dobre nosilice slabije kvocu, nemaju kada Very Happy
pan - Petak 07.03.2008. 8:52
Subject:
Damir šalje slike svojih pilića od običnih koka.

HOROZ - Petak 07.03.2008. 14:31
Subject:
pilici su prekrasni a narocito ovaj mali sa zutom glavom pravo je interesantan Very Happy Cool2 Big smjesak
marko_jj7 - Petak 07.03.2008. 19:58
Subject:
Je baš je pravi taj sa žutom glavom !
kai79 - Srijeda 19.03.2008. 13:51
Subject:
Dado piše:
Evo mojih običnih koka, dal vam liče na neku pasminu? Very Happy

Ja imam kao ovu crnu istu kao da je njena kopija ,nemogu sad pada kisa ali sutra cu stavit sliku da vidis.
kai79 - Srijeda 19.03.2008. 13:54
Subject:
Nisam dugo dolazio na forum ali kako vidim neke slike su nestale .
Nisam znao da kad ih izbrises one nestaju sa foruma.Ako neko moze od moderatora to lepo da skloni kvari forum .
kai79 - Četvrtak 20.03.2008. 14:49
Subject:
Nisu iste al bas lice .

Dado - Četvrtak 20.03.2008. 16:35
Subject:
Da nisu u rodu? Lol Lol
Dado - Četvrtak 20.03.2008. 20:59
Subject:
Evo još jedna takva, ali sa bradom Lol Mogli bi napravit neku novu pasminu takvih? Lol

To su koke od prijatelja mog prijatelja.

Križanka sa bramom

kai79 - Četvrtak 20.03.2008. 21:07
Subject:
Kako bi im dali ime.
HOROZ - Ponedjeljak 24.03.2008. 8:34
Subject:
prije par godina sam u Skopju (Makedonija) vidi o kokosi kakve nigdje do tada a ni od tada nisam vidio pa cak ni na internetu nisam ih uspio pronaci. Koke a i pjetlovi su skroz u crnoj boji, cak i kljunovi, oci, noge totalno crne sa blagom cubom na glavi i prilicno krupne ali tankovijaste. Jos jedna karakteristika koju sam zapazio je da pjetlovi imaju cudnu pjesmu zapravo to i nije pjesma vec neko otegnuto urlikanje Confused pomalo smijesno. Mjestani kazu da ih godinama drze i da su prilicno divljacne (spavaju po granama drveca i nemogu se ufatiti a nose gdje stignu) ali se isto fale i dobrom nosivoscu cini mi se da ih zovu Katarinke ( ali mislim da je to neki lokalni naziv), posto sam bio na proputovanju kroz Skopje nisam mogao ponijeti ni jaja a ni pilice: Volio bih ako se neko vec sreo sa ovakvim kokosima i ako zna nesta vise o njima da mi javi da znam barem kako se zovu.
Tragopan - Ponedjeljak 24.03.2008. 9:02
Subject:
HOROZ piše:
prije par godina sam u Skopju (Makedonija) vidi o kokosi kakve nigdje do tada a ni od tada nisam vidio pa cak ni na internetu nisam ih uspio pronaci. Koke a i pjetlovi su skroz u crnoj boji, cak i kljunovi, oci, noge totalno crne sa blagom cubom na glavi i prilicno krupne ali tankovijaste. Jos jedna karakteristika koju sam zapazio je da pjetlovi imaju cudnu pjesmu zapravo to i nije pjesma vec neko otegnuto urlikanje Confused pomalo smijesno. Mjestani kazu da ih godinama drze i da su prilicno divljacne (spavaju po granama drveca i nemogu se ufatiti a nose gdje stignu) ali se isto fale i dobrom nosivoscu cini mi se da ih zovu Katarinke ( ali mislim da je to neki lokalni naziv), posto sam bio na proputovanju kroz Skopje nisam mogao ponijeti ni jaja a ni pilice: Volio bih ako se neko vec sreo sa ovakvim kokosima i ako zna nesta vise o njima da mi javi da znam barem kako se zovu.

Turski pijevači su ti to ...uzgajaju ih kod mene u Vtc. Ove godine su bili i izloženi na izložbi malih životinja "Golub" Virovitica.
HOROZ - Ponedjeljak 24.03.2008. 9:52
Subject:
Turski pijevači su ti to ...uzgajaju ih kod mene u Vtc. Ove godine su bili i izloženi na izložbi malih životinja "Golub" Virovitica.[/quote]

a jesu li iskljucivo u crnoj boji ili ih ima i u drugim bojama, ja sam ih vidio skoro pred svakom kucom ali samo u crnoj boji
HOROZ - Ponedjeljak 24.03.2008. 9:53
Subject:
Tragopan piše:
HOROZ piše:

Turski pijevači su ti to ...uzgajaju ih kod mene u Vtc. Ove godine su bili i izloženi na izložbi malih životinja "Golub" Virovitica.

i nteresuje me koje boje su im jaja i velicin
HOROZ - Ponedjeljak 24.03.2008. 15:47
Subject:
[quote="HOROZ"]
Tragopan piše:
HOROZ piše:

zna li mi neko reci kakvog su oblika i boje luske kod ovih "turskih pjevača"
Tragopan - Ponedjeljak 24.03.2008. 16:35
Subject:
HOROZ piše:

a jesu li iskljucivo u crnoj boji ili ih ima i u drugim bojama, ja sam ih vidio skoro pred svakom kucom ali samo u crnoj boji[/quote]
Poglavito su tamniji ,ali ima ih u više boja.
marko_jj7 - Nedjelja 04.05.2008. 21:57
Subject:
1. runda je več vani Smile

I za sad najmlađi . . . od domačih koka i katice !

kurtovic - Ponedjeljak 05.05.2008. 20:28
Subject:
marko_jj7 piše:
1. runda je več vani Smile

I za sad najmlađi . . . od domačih koka i katice !

[img]http
//i226.photobucket.com/albums/dd115/marko_j7/sa3.jpg[/img]

jesu li ovo na trecoj slici posavke ove grahoraste Eek Eek Eek
marko_jj7 - Ponedjeljak 05.05.2008. 23:03
Subject:
Ne nisu to posavske . . . ali budu neke graholaste !
kai79 - Četvrtak 08.05.2008. 12:28
Subject:
Otac je svilen a mama obicna mala kokica .Oni su ispali skroz plavi i sve imaju na oca plavu kozu ober i prste samo nemaju svileno perije.Bas bez veze trbalo je biti obrnuto.

Dado - Četvrtak 08.05.2008. 14:00
Subject:
U prvom križanju svilana kokoš x neka druga pasmina, uvijek daju mlade sa normalnom strukturim perja.
Kazujosi Funaki - Subota 10.05.2008. 11:43
Subject:

Ovo sam dobio ukrstanjem: pevac Talijan i koka Saboa!!
Nero 104 - Subota 10.05.2008. 12:10
Subject:
Baš su zanimljivi, sad njih dvoje dalje pari i napravi novu pasminu Lol Lol
Kazujosi Funaki - Subota 10.05.2008. 12:14
Subject:
Kada bih mogao da dobijem vise ovakvih kao sto je koka..., nece nista da fali potomstvu? Za jedno desetak godina nova rasa: Funakijeve patuljaste!! Lol Lol
kai79 - Srijeda 14.05.2008. 10:06
Subject:
Evo mi smo malo izasli vani na suce sasvim bezbedni u svom kavezu specijano pravljenom za to .Posle ga samo vratim na postolje u zgadi.

kai79 - Srijeda 14.05.2008. 10:10
Subject:
Kazujosi Funaki piše:

Ovo sam dobio ukrstanjem: pevac Talijan i koka Saboa!!

To je bas tesko izgled je vecinom na pevca.Ja sam svasta pokusavao dok nisam shvatio da boja i oblik najvise zavisi od petla .Samo je kod svileni obrnuto.
Kazujosi Funaki - Srijeda 14.05.2008. 11:41
Subject:
Na zalost pevac je poginuo u naletu kobca!! Plakanje Tako da ce kokica "spavati" sa tatom!! Mozda i tu ispadne nesto!
kai79 - Srijeda 14.05.2008. 12:08
Subject:
Kazujosi Funaki piše:
Na zalost pevac je poginuo u naletu kobca!! Plakanje Tako da ce kokica "spavati" sa tatom!! Mozda i tu ispadne nesto!

Kakve to kobce imate tamo kad je sredio tolkog petla Eek .To je strasno ni ostale ti nisu bezbedne .Moras neto da preduzmes povodom toga .
Kazujosi Funaki - Srijeda 14.05.2008. 13:28
Subject:
Pa rade u paru, za neverovati!! A nije on bas bio krupan, nisu ga odneli, zakasnio sam bukvalno minut!! Mogu dai h ubijem ali su zasticeni a i zao mi ih je, sam sam kriv! Ljut
kai79 - Ponedjeljak 19.05.2008. 11:48
Subject:
Nije bitno jel radila nego ima li rezultata Fire devil
Kazujosi Funaki - Utorak 20.05.2008. 12:05
Subject:
Zadovoljan sam!! Razz
pan - Petak 30.05.2008. 18:19
Subject:
Ovo je jedan od domaćih pijetlova.

Mirso - Petak 30.05.2008. 20:37
Subject:
pan piše:
Ovo je jedan od domaćih pijetlova.

Nevjerovatno ! imam istog
drugo pile koje mi je izaslo prosle godine kad sam napravio prvi inkubator izleglo mi se pile koje sam nazvao Šarenko i izrastao je u istog ovakvog kao na slici nevjerovatna slicnost .
Ima neutazivu zedj da gazi koke ma taj nije normalan skace na svaku.

Mirso
roby - Subota 21.06.2008. 23:56
Subject:
Kurtović šalje sliku domaćih kokoši

tičar - Četvrtak 10.07.2008. 2:05
Subject: KOJE SU OVO KOKE
moj susjed je dobio ove koke i sad je dobio 25 pilića.
mene zanima koje su to koke.
malo su manje i nose skroz bijela jaja.

Dado - Četvrtak 10.07.2008. 9:08
Subject:
To su domaće križane. Izgledeaju kao wiandotte križane sa hpk.
tičar - Četvrtak 10.07.2008. 13:52
Subject:
Dado piše:

a nekako su male,i sve su iste.
Dado - Četvrtak 10.07.2008. 13:59
Subject:
tičar piše:
Dado piše:

a nekako su male,i sve su iste.

Pa to nema veze šta su iste, valjda su od istih roditelja, ali su križanci Smile
tičar - Četvrtak 10.07.2008. 18:07
Subject:
i nose skroz bijela jaja.
Nero 104 - Četvrtak 10.07.2008. 18:59
Subject:
Reci susjedu da su to križanci nek rađe nabavi neke čistokrvne Very Happy
Dado - Četvrtak 07.08.2008. 11:02
Subject:
HOROZ šalje slike svojih patuljastih kokošiju

Marin - Subota 09.08.2008. 22:03
Subject:
Domaće koke jednog mog prijatelja Very Happy

a ovo je kukmasti orpington Very Happy

[/img]
[/img]
kurtovic - Subota 09.08.2008. 22:21
Subject:
Marin piše:
Domaće koke jednog mog prijatelja Very Happy

a ovo je kukmasti orpington Very Happy

[/img]
[/img]
Razz Razz Razz lijepe su ,
draš - Subota 09.08.2008. 22:27
Subject:
A ja mislio da ja imam Svaštaru Confused PA ovaj je gori i od mene Lol Lol
lepoglava - Petak 15.08.2008. 12:48
Subject: Obične koke i križalice

Ovo je mladi pijetao križanac New hampsirea i australorpa-ispadnu puno krupniji od obje vrste a nesivost im je odlična.
kurtovic - Petak 15.08.2008. 20:22
Subject: Re: Obične koke i križalice
Jel uzgajate New hempsire Razz ???????
lepoglava - Subota 16.08.2008. 7:33
Subject: obične koke i križalice
Čiste New hempsire drže dvojica mojih kolega iz naše udruge kod njih sam uzimao križance
kurtovic - Subota 16.08.2008. 13:48
Subject: Re: obične koke i križalice
Velike ili Razz
Roller - Subota 16.08.2008. 20:53
Subject:
Evo, da se i ja malo ubacim u ovu temu!
lepoglava - Subota 16.08.2008. 21:45
Subject: obične koke i križalice
Da velike New hempshire.
FEKHRA - Utorak 26.08.2008. 12:11
Subject: moji križani Đureki i Katice
Evo, da predstavim dio mog uzgoja! Very Happy

Baza je bila obični Đurek i Katica u čije je jato "uletil" feniks:

rade21 - Utorak 26.08.2008. 12:34
Subject:
simpatične su!!!! Wink
Dado - Utorak 26.08.2008. 16:41
Subject:
Ovo je moj eksperiment, lakenfleder x domaće koke =

Ivane da ti ovog posudim ako ćeš radit posavke u kolumbiskoj boji? Lol

pan - Nedjelja 31.08.2008. 19:36
Subject:
Obične koke.

kurtovic - Ponedjeljak 01.09.2008. 20:07
Subject:

Mirso - Četvrtak 11.09.2008. 17:32
Subject:
Pozdrav drustvo vidim neki problemi sa forumom danas bili
No na srecu evo sad je sve kako treba.

Zamolio bih Dado ili vec nekog poznavaoca pasmina peradi da mi
kazzu koje su moja ova tri ljubimca pasmine
Stari su nepunih 5 mjeseci
Mislim da imam dva pjetla to su ova crna interesantno je da veci ima 4 prsta manji crni pet, dok kokica ima pet prstiju .

i kokica

Unapred Hvala
Dado - Četvrtak 11.09.2008. 18:03
Subject:
Mirso, to su ti najvjerovatnoje križanci svilene kokoši i kokinkine.
Od svilene kokoši su naslijedili bradu i kukmu te 5 prstiju, a od kokinkina bogato perje po npogama. Vidi se da je tu imala posla kokinkina i po žutim nogama kod jednog pjetlića
Mirso - Četvrtak 11.09.2008. 18:10
Subject:
Dado piše:
Mirso, to su ti najvjerovatnoje križanci svilene kokoši i kokinkine.
Od svilene kokoši su naslijedili bradu i kukmu te 5 prstiju, a od kokinkina bogato perje po npogama. Vidi se da je tu imala posla kokinkina i po žutim nogama kod jednog pjetlića

Hvala Dado za Brzi odgovor nest tako sam i predpostavljao no bez obzira sto su krizanci veoma su ljepi i dragi tako da jedva cekam njihov podmladak

Inace jaja su dosla iz Tesnja

Pozdrav MIrso
ivansaric - Ponedjeljak 22.09.2008. 17:52
Subject:
Evo malo slika sa terena .
Marin i ja smo bili u potrazi za kokošima koje su u tipu HPK .
Pogledajte što smo našli !

Dado - Ponedjeljak 22.09.2008. 19:22
Subject:
Super, neka ostanu gdje i jesu Big smjesak Lol
Orthodox - Ponedjeljak 22.09.2008. 20:22
Subject:
Hmmm mora da im je otac Shabo
pan - Ponedjeljak 22.09.2008. 20:51
Subject:
Lol Lol mogo si pauna bolje poslikat Razz
ivansaric - Ponedjeljak 22.09.2008. 21:05
Subject:
Ovo je čest prikaz naših dvorišta .
Rijetka ili gotovo nestala su ona u kojima se drze izvorni primjerci .
Neovisno o kojoj je pasmini i vrsti životinje riječ.

Najlakše je otići u neku drugu zemlju i diviti se njenom uspjehu.
Kupiti hrpu loših živina i takve loše skupo prodavati i križati sa domaćim pasminama.

Sada imamo to što imamo !
Tragopan - Utorak 23.09.2008. 6:56
Subject:
Pozdrav!
U pravu si Ivane...žalosno ali istinito je to s stranim pasminama i zanemarivanjem naših..
Sa onom kokom s kukmom na zadnjoj slici , moglo bi se još i raditi....
Orao - Utorak 23.09.2008. 9:34
Subject:
Bok ,ma to je problem svih križanja , ajde mogu shvatiti da se križa ista rasa međusobno po bojama , ali sada križati dvije razlicite rase iz ne znam kojeg razloga stvarno ne razumijem , a na kraju se dobije jedno veliko ništa.
rade21 - Utorak 23.09.2008. 11:20
Subject:
ljudi su nekad imali domaće pasmine i velike i patuljaste,pa su tu ubacivali šta got im se svidi,zašto ne ljep mi je pjetlić nemam pojma kakva je vrsta samo hoću imati ljepe kokice,to sam i ja radio dok nisam slučajno došao do ovog foruma i puno naučio o peradi i sada imam sve čiste vrste peradi,a prije nisam bio informiran i kupovao sam sve šta mi je bilo ljepo samo da ima kukmu,pa neka ima gaće,pa bradu pa nek je sivo pa crno,pravi cirkus je to bio!!!
Ljudi jednostavno ne znaju i nemaju se gdje informirati,a drugima nije bitno jer se ne žele baviti peradi samo ih usput imaju za ukras,i onda im ja dam na domaće cvergle kokinkinera,njima se on sviđa,nije im bitno šta neće biti niš čisto i tako!!!
Jednostavno treba takve ljude informirati kad se već do njih dođe,pa ako će prihvatiti o.o a ako ne šta se može!!!!
Da ne pričam o masovnom ubacivanju hibridnih kokošiju svih vrsta i križanju sa njima,što mislim da je naj veći problem!!!!
ivansaric - Utorak 23.09.2008. 12:35
Subject:
Križanci su ljepi i stvarno ih ima u svim bojama i oblicima.
Što kada ponovo želiš imati domaće kokoši u kojima se nevidi veliki utjecaj stranih pasmina gdije ih naći u kojim selima !

Mislim da bi se svi trebali zapitati imamo li mjesta u svom dvorištu za par ili nekolicinu jedinki neke domaće kokoši iz susjedstva ako je još ima oko nas.
rade21 - Utorak 23.09.2008. 12:52
Subject:
to ti je problem jer recimo kod mene se na prste mogu nabrojati kokice koje su domaće (ne čiste) jer je svima jednostavnije kupiti nesilice za 50 kuna komad,na jesen ih spreme u frižider i na proljeće opet!!1
HOROZ - Utorak 23.09.2008. 14:00
Subject:
i ja sam protiv krizanja bez reda i cilja, mada ja licno drzim talijanke u crnoj, bijeloj, jarebicastoj i srebrnoj boji sve skupa Confused
zoran - Utorak 23.09.2008. 14:31
Subject: e
horoz jel mozemo da vidimo slike od talijanki???
Dado - Utorak 23.09.2008. 15:23
Subject:
Nažalost točno je da je u današnje vrijeme lakše otić kupit 20 gotovih crvenih nesilica, te ih nakon godinu dana zamjenit novima, a jaja bude u izobilju, nego se natezati sa kvočkama, sijalicima i othranjivanjem. Ali i tu bi se moglo napraviti da se npr. umjesto crvenih nesilica ljudima prodaju kokoši hrvatice, recimo, a umjesto grahorastih tovnih da se prodaju posavska kukmica ili međimurska kokoš.
ivansaric - Utorak 23.09.2008. 15:27
Subject:
Horoz dali nam možeš pokazati te boje kod talijanki.

Dado što znaš o Međimurskoj kokoši !
Imao sam priliku vidjeti par primjeraka u selu Sveta Marija kraj drave.
Bile su to stare kokoši koje su još i mitarile , Nisu mi se svidjele tada.
zoran - Utorak 23.09.2008. 15:57
eto vam tema za razmisljanje , i mogucnost da osnujete repro centar , sa autohtonim rasama , samo se postavlja pitanje isplativosti tako necega u masovnom uzgoju , i ko ce to da plati , a pod br. dva gdje naci toliko primjeraka ovih rasa da bi se moglo krenuti sa takvom proizvodnjom ???
ivansaric - Utorak 23.09.2008. 16:57
Subject:
Ma to te ja pitam , poduzetnički duh.
Ali sa ovim životinjama je to malo nemoguća misija bez drzavnih sretstava .
Ne poticaja nego garancija jer su to manje više ekonomski neisplative pasmine.
Kako narod kaže da nečem valja nebi nestala.
Dado - Utorak 23.09.2008. 19:18
Subject:
Stvar je u tome da ekonomski neispaltiva kokoš posatne ekonomski isplativa. U tim kokošim aima potencijala, a kao nesilice se mogu prodavati hrvatice, a kao pasmine za meno posvake i međimurke.
Stvar je u tome što bi trebalo veliko početno ulaganje za izgradnju objekata za matična jata, te kupanja samih matičnih jata ( a to je jednoko da pokupiš sve kokoši od svi uzgajatelja iz hr u ovom trenutku Confused ) te kupnja inkubatora, za mnogo tisuća komada jaja.
zoran - Utorak 23.09.2008. 19:31
sve je to lijepo , ali ko da plati strpljenje obicnog covjeka koji hoce svaki dan jaje od jedne koke , i ko da ceka 6 mjeseci da moze ispec pile od posavke kad ima brojlera za 45 dana ??? tesko bice , nazalost , ekonomija je nadvladala sve , mislim da treba ic na ocuvanje rasa kao genetskih resursa i sl . a od ekonomske isplativosti istih tesko da moze nesto biti , zamisli samo koliko bi tu kvocaka bilo , i sta bi za to vreme dok one kvocaju , a novci cure svaki dan , tesko je postici tu masovni uzgoj
Dado - Utorak 23.09.2008. 19:35
Subject:
Ma nesla bi hrvatica dosta dobro, nebi možda pronjela sa 4,5 mjseca ali sa 5,5 sigurno, a broj jaja bi bio sigurno tu negdje, neke bi kvocale a neke i nebi, ali s obzirom da se to prdaje za kučne potrebe ne na farme, mislim da nebi bilonikome problem. Također ne radi se o tome da bijele piliće hibridne zamjeni posavka, već da zamjeni grahoratste hibride i saso golovratke, Cool
Tragopan - Utorak 23.09.2008. 19:51
Subject:
Pozdrav!
Koncetratima za nesilice koji se koristi za ishranu nesilica , a na iste dijeluje tako da između ostalog dijeluje i na hormone nesenja od kokoši Hrvatice dobila bi se gotovo identičnost u broju snesenih jaja u usporedbi s hibridnom nesilicom. To mogu zasigurno tvrditi jer je isprobano u uzgoju od pouzdane osobe. U prilog tome ide i to da u mnogim Hrvaticama ima "krvi" crvenih nesilica.
To bi se odnosilo na program ekonomskog uzgoja.

Drugi program bi mogao biti baziran na eko proizvodima - u ovom slučaju jaja i mesa kada se nebi išlo na intezivan uzgoj radi jaja kao u gore opisanim redovima , nego na domača jaja proizvedena bez upotrebe aditiva koji se koncetratima unosi u nesilice. U tom programu Hrvatica bi bila nenadmašivo u prednosti nad hibridima .....takvi proizvodi su budučnost tržišta i uvijek če biti traženi od ljudi kojima je bitno šta , a ne koliko unose u svoj organizam.
Orao - Utorak 23.09.2008. 19:53
Subject:
Mislim da se "stare" pasmine ne mogu natjecati sa ovim hibridima bar što se ekonomske racunice tiče, ali nitko mi ne može reći da je meso bojlera bolje od ovih divljih kokošiju jer nije, a i nesilice ako se ona iznese za 1-2 godine to za mene nije kokoš , samo zahtijevaju manje prostora , brze rastu i općenito ih je lakse uzgajati pa to presuđuje , ali ja svoje talijanke ne bi nikada mijenjao za ove
Nero 104 - Utorak 23.09.2008. 19:53
Subject:
A zašto bi to radili da se onda te "rasne" kokoši kolju...
zoran - Utorak 23.09.2008. 22:35
kao sto rekoh na pocetku ko ima volje zelje i mogunosti da se upusti u takav projekat ima moju bezrezervnu podrsku !!!!!! Razz
Miro - Srijeda 24.09.2008. 9:47
Subject:
Poštovani forumaši!
Nisam se dugo javljao iako redovito pratim o čemu se piše na forumu, ali osjećam potrebu progovoriti o ovoj temi jer su mi interesantni vaši upisi. Molim da me se ne shvati krivo da sam možda protiv očuvanja izvornih pasmina. Dokaz tome je što i sam uzgajam perad u čistoj pasmini i ne samo da u svom uzgoju ne dopuštam parenje između pasmina nego čak izbjegavam neželjena parenja unutar iste pasmine.
Sustavni rad na stvaranju pasmina počeo je u 19. stoljeću. Nove pasmine stvarane su kombinacijama već postojećih pa su rodonačelnici pasmine u nastajanju različite već postojeće pasmine. Skoro sam uvjeren da bi pokušaj stvaranja neke pasmine istim putem, znači kombinacijom istih pasmina kao i u vrijeme kada je pasmina nastajala prije 150 godina završio drugačije nego onda jer su se i u uzgoj rodonačelnika umiješale druge pasmine u međuvremenu. Sličnim putem nastajali su i hibridi, križanjem različitih pasmina samo što se od njih nije tražila jedna osobina, a to je da međusobnim parenjem daju sebi slično potomstvo.
Sumnjam da je u prijašnjim vremenima u našim krajevima provođen nekakav sustavni rad na stvaranju i očuvanju pasmina. Dapače siguran sam da su rijetki pojedinci koji su ona vremena putovali u daleke krajeve donosili s tih putovanja različite životinje i jednostavno ih puštali u svoja dvorišta. Ostalo su napravili prirodni uvjeti i bez nekog velikog čovjekovog uplitanja. Moja poanta je u tome da se danas može uzgojiti kokoš koja fenotipski odgovara nekadašnjoj kokoši ako uopće postoji dovoljno vjerodostojan opis, crtež ili slično, ali to je genotipski potpuno različita kokoš od one izvorne. Upotrebom recesivno homozigotnih jedinki moglo bi se relativno brzo doći do željenog fenotipa. Poznati su komercijalni hibridi kokošiju koje su recesivni homozigoti za veliki broj osobina pa izgled potomstva bira sam čovjek tako što ih pari s pijetlom čiji izgled želi da naslijede. Nemojte pomisliti da zagovaram ovakav postupak.
Proces koji se događa u dvorištima s križancima sličan je onome koji se stoljećima događao s tom razlikom što se čovjek puno više upliće budući da peradi osigurava smještaj, hranu, njegu i puno češće unosi nove primjerke. Kada bi se to događalo dovoljno dugo i u dovoljno velikom broju dvorišta kroz neko vrijeme vjerojatno bismo bili svjedoci nastanka nove skupine peradi koja bi zadovoljila uvjete da je se proglasi zasebnom pasminom.
Mislim da bi bio potpuni promašaj od neke domaće postojeće pasmine stvarati nešto prikladno za kavezni uzgoj jer bi to na kraju bio hibrid s fenotipom (vanjskim izgledom) posavke ili hrvatice. Kao što sam već spomenuo do toga se može i bržim putem parenjem pijetlova s recesivno homozigotnim hibridnim kokošima.
Pozdrav!
Dado - Srijeda 24.09.2008. 10:33
Subject:
No, ja sam htio reči nešto drugo...

Rekao sam kako bi bilo dobro da se naše domaće pasmine prodaju kao jednodnevni pilići bakicama u vet. stanicama, poljo trgovinama i sl. umjesto crvenih nesilica ili onih grahorastih kombiniranih.
To nema veze sa uzgojem na farmama, već za osobne potrebe. A dio tih kokoši što bi bio prodan, bi lako moguće ostao i u raspladu, i vrlo brzo bi svi imali prave domaće kokoši, umjesto tih kod nas uzgajivaća omraženih hibrida.
kurtovic - Srijeda 24.09.2008. 21:41
Subject:
Recimo Dado poljoprivrednim trgovinama ponudit to jet ovako ljudi traze domace pile Razz ili osnovat jedan centar za domacu perad ili odredenu pasminu i polako krenut Razz Razz imat svoje brend kvalitetu i te kako ce se onda prodavat Wink
draš - Četvrtak 25.09.2008. 16:19
Subject:
Dragi moji pajdaši! Dokle god uzgajivači peradi budu škartove prodavali po oglasima i po placevima, umjesto da ih smjeste u lonac ili ih unište na bilo koji drugi način, slike naših seoskih dvorišta biti će ovakve kakve jesu.
normalno da ljudi neče kupiti nešto što nije provjereno jerto ih košta novaca, vremena i truda, da bi na kraju sve palo u vodu.
Ovako kupe nesilice i vjeruju da je t najbolje, što u večini slučajeva nažalost i je. nikome se ne gleda kako mu živina jede hranu a od nje nema koristi. Dakle moje je skromno mišljenje da se škart ne prodaje , pa če se slika vrlo brzo vratiti na staro, kad smo u svakom dvorištu imali što za vidjeti
HOROZ - Petak 26.09.2008. 8:00
Subject: Re: e
zoran piše:
horoz jel mozemo da vidimo slike od talijanki???

Cim se popravi vrijeme poslikacu ih i staviti na forum, kod nas je kisa svaki dan Sad pa slike nece biti bas najbolje
Kazujosi Funaki - Subota 27.09.2008. 12:45
Subject:

Borac sa Karpata! Lol
draš - Subota 27.09.2008. 15:38
Subject:
Lol Lol Lol
ovog mora da je roda donjela
HOROZ - Subota 27.09.2008. 18:59
Subject:
pozdrav svima, svida mi se ideja ocuvanj nase (mislim i na vasu i na nasu Very Happy ) domacu kokos ali je to ipak pretesko mada sam ja vise za opciju poboljsanja osobina nasih avlijskih kokosi iz susjedstva. Do prosle godine sam drzao Leghorn u bijeloj boji kojima sam bio prezadovoljan (na zalost u naletu pasa lutalica sam ostao bez njih) svo vrijeme od neke 4 i pol godine koliko sam ih drzao podijelio sam na desetine pijetlova komsijama i dalje, jednostavno ko je god htio svak je mogao dobiti pijetla i jaja za nasad bez i jednog jedinog dinara, iako su mene skupo kostale. Cilj mi je bio da se sto vise rasprostrane pa cak i krizju sa nasim domacim kokosima i time poboljsaju njihove osobine a i krv osvjeze u cemu sam donekle i uspio. Danas mi je drago kada vidim u susjedstvu potomke od mojih kokosi i zadovoljne komsije koji sa vise ljubavi uzgajaju svoje kokoske i ne posezu crvenim hibridima (koji su meni jako mrski Tuzan )
pan - Nedjelja 05.10.2008. 19:42
Subject:

draš - Ponedjeljak 06.10.2008. 21:04
Subject:
Da nebi rekli da ja ne križam ništa, evo vam dokaz da nije tako Lol Lol Lol Lol Lol Big smjesak Big smjesak Big smjesak

Recite kaj hočete, ali NEMA TICE DO PRASICE!!!!!!!! Big smjesak Big smjesak [/img]
zoran - Ponedjeljak 06.10.2008. 21:52
ovo je praseci andjeo Lol Lol Lol
ivansaric - Utorak 07.10.2008. 8:17
Subject:
Big smjesak Big smjesak Big smjesak Big smjesak Sada znam zašto imaš onog pajceka i puno kokošiju.
Marin - Četvrtak 09.10.2008. 22:02
Subject:
Ovo su domaće kokoši Nine Jaklina iz Zagreba

ivansaric - Četvrtak 09.10.2008. 22:12
Subject:
Ove kokoši i ako izgledaju maleno jako su teške kokoši.
Vidio sam ih u živo i mogu vam reći da su jako kvalitetne !
kai79 - Petak 10.10.2008. 10:51
Subject:
Uopste ne izgledaju maleno na prvi pogled se vidi da so bas velike po njihovom drzanju i velikim nogama .Za mene su one jednako lepe kao i bilo koje ukrasne .
Dado - Petak 10.10.2008. 11:15
Subject:
Ja imam jednog pjetla iz toga jata, sličan je pjetlu grahorastom sa 5. slike što se vidi u pozadini, i pjeto je ogroman.
kurtovic - Petak 10.10.2008. 15:38
Subject:
Lijepe su ove domace imaju li krvi boraca slucajno kad su im ovolike noge Lol Lol
Tragopan - Petak 10.10.2008. 16:08
Subject:
Zanimljive i atraktivne kokoši ...ko stvorene za nastajanje nove pasmine..... Very Happy
rade21 - Petak 10.10.2008. 18:47
Subject:
zbilja bi se mogla napraviti nova pasmina od njih!!
definitivno su specifične!!!!!
Mirso - Nedjelja 12.10.2008. 10:18
Subject:
Moje mladi pjetlovi koke jako su plasljive i interesantno puno se ne osvrcu na polaganu hranu cim se puste iz kokisinca odose na ispasu dok se ostale koke slomise oko polagane hrane jedva sam ih slikao .
stare su oko 6 mjeseci nevjerovatno su krupne i teske nisam ih vagao na vagu ali zasigurno da imaju oko 4kg mozda i vise ovi mladi pjetlovi tek juce sam vidjeo da pokusavaju da plode druge koke mada bojazljivo i nespretno.

Interesuje me pitanje za Dadu idruge poznavaoce kojoj pasmini bi bile u srodstvu tj. cije krvi imaju najvisse

koke nisam slikao jer su vcec negdje odmaglile u potrazi za hranom

pan - Nedjelja 12.10.2008. 10:39
Subject:
Pozdrav Mirso......... ovi pjetlovi imaju podosta Oripngtona u sebi.
Mirso - Nedjelja 12.10.2008. 17:15
Subject:
pan piše:
Pozdrav Mirso......... ovi pjetlovi imaju podosta Oripngtona u sebi.

Hvala Pan za odgovor
Uprav razmisljam kakav podmladak ce na iduce ljeto da daju

Pozdrav Mirso
Dado - Nedjelja 12.10.2008. 17:25
Subject:
Ja bi rekao da je orpington križan sa australorpom.
Mirso - Nedjelja 12.10.2008. 18:24
Subject:
Dado piše:
Ja bi rekao da je orpington križan sa australorpom.

Postujem i tvoje misljenje Dado i imat ccu to na umu

Mirso
sasa mak - Petak 31.10.2008. 17:27
Subject:
poslikacu sutra koke moje bake koja ima oko 60 pa mozda i 70 ne znam ni ja tacno toliko ima sarenila da ih sa odusevljenjem gledas
Redbull - Nedjelja 16.11.2008. 20:15
Subject:
Vukovarske križalice Big smjesak

Mirso - Srijeda 26.11.2008. 17:58
Subject:
Evo nasao sam ovdje
http://www.gefluegelonline.de/italiener.htm
prve godine da snesu oko 200 druge 180 i trecce oko 150 jaja

Moje italijanke prepostavljam da nisi najcistije crna itralijanka mi ima gace
evo njene slike dok je bila mislim oko 3 mjeseca nisam siguran bass

a ovo je druga italijanka dok je bila mlada zadrzala e slicnu boju perja nema gace imaju bjele podusnjake zute noge mislm itd

Pjetao koji je predivan sa svojim raskosnim perjem i bojama takodje mi ima gacce , a drugi koji je sive plave boje takodje je predivan i nema gacce evo ga kad je bio mali ovaj lijevo

pa mislim da ovoj crnoj to ne ide u prilog bass ccu da ih slikam iduccih dana pa da vidim ssta dobri poznavaoci kazzu o njima . No pronjele su jaja i za sad nesu svaki dan jaja su bjele ljuske i srednje veliccine veca od domaccih patuljastih (cvrka a manja od standarnih kokoši)
kad sam ih legao u inkubatoru nisam imao pojma koja su to jaja koje pasmine

Mirso
Boky - Srijeda 26.11.2008. 19:30
Subject:
Bok , ovo pile na drugoj slici najviše "vuče" na talijanke , a ovi drugi ne znam po čemu zaključuješ da je to talijanska kokoš. naravno bez uvrede Smile
Dado - Srijeda 26.11.2008. 20:01
Subject:
Prvo nije nikako talijanka, a na zadnjoj slici pilići isto nisu talijanke, eventualno ovo jarebičasto pile Smile
HOROZ - Srijeda 26.11.2008. 22:54
Subject:
zao mi je sto te moram razocarati Mirso ali ovo nikakve veze nema sa talijankama
Mirso - Četvrtak 27.11.2008. 17:53
Subject:
Danas mi je bio nekako buran dan te nisam imo bass puno vremena za slikanje male prepelice izlazile te imao posjet
jednog peradara sa kojim sam mjenjao neka grla kao na primjer dao sam onoga jednog pjetla za domaceg čurana , kojih sam ima dva ona velika za koje ste rekli da su krizani izmedju Orpington-a i Australorpa

ali evo nekako sam uspio slikati ovoga po meni lijepog pjetla za kojeg sam ja mislio da je Italijan no bio Italijan ili ne meni je on jako lijep laki pjetlic

jedva cekam da vidim ssta cce te kolege vezano za njeg da kazzete

Ljep pozdrav za sve Mirso
ivansaric - Četvrtak 27.11.2008. 20:03
Subject:
Aferim ti Mirso !

http://www.youtube.com/watch?v=PezV230hUhY

Doduše ja sam to malo pjesnički opisao
Very Happy

Horoz je lijep ali pripada patuljastim kokošima a ne Talijankama iako sam čuo da u pojedinim djelovima RH za patuljastu perad govore ili ih zovu Talijani ili Cigani

tko zna možda je on budući začetnik BiHPK.
Dado - Četvrtak 27.11.2008. 20:06
Subject:
Postoji i patuljasta talijanka, al ovo nema veze sa talijankom.
rade21 - Četvrtak 27.11.2008. 21:44
Subject:
[mislio da je Italijan no bio Italijan ili ne meni je on jako lijep laki pjetlic

jedva cekam da vidim ssta cce te kolege vezano za njeg da kazzete

Ljep pozdrav za sve Mirso[/quote]

Pjetlić je ljep,ali mislim da nije ni talijanet a ni neka druga čista pasmina,nego mješanac!!!!
i mislim da nema smisla raspravljati u ovoj temi o kokama za koje nismo sigurni da pripadaju ovoj pasmini!!!Ne bi htio da se Mirso uvrijedi,ali mislim da bi fotografije i postove vezane za nijih trebalo premjestiti u neku drugu temu,jer tema gubi smisao!!!!!
Pozdrav Mirso i nadam se da se nećeš naljutiti jer stvarno imam najbolje namjere!!!!
Wink
Mirso - Petak 28.11.2008. 6:06
Subject:
Dado piše:
Postoji i patuljasta talijanka, al ovo nema veze sa talijankom.

Ma ne ljutim se prijatelji uopcce razmisljao sam kad sam ga vec odgojio kojoj pasmini bi mogao pripasti pa rekoh bjeli podusnjaci malo duza ledja rekoh mora da ima talijanske krvi.
Za sad ih uzgajam za dusu i srce a sve ova jaja koja sam nabavljao su posluzila svrsi radu i testiranju te usavrsavanju na tehnicckim detaljima inkubatora. koji sad da kucnem u drvo stvarno rade ko doxxice idt.
Sad mi samo preostaje nekoliko ccistih pasmina za nabaviti pa cce te vidjeti i kod mene ljepote
Pozdrav Mirso
Mirso - Petak 28.11.2008. 18:30
Subject:
Evo mene opet te da vam predstavim moju mazu ovaj pjetlic je ovogodišnji
i mislim da vise nece rasti toliko je mali i sitan povrsina šake mada se nekako ccini veci na fotografiji imam za njeg i kokicu koja je jos manja od njeg. Nadam se da ce te mi napisat kojoj bi pasmini mogao odgovarat ovaj pjetlic ili se ne moze svrstat ni u jednu pasminu zbog eventualnog krizanja

ajde pa vas necu vise neko vrijeme gnjaviti više

Srdacan pozdrav za sve Mirso
Mirso - Petak 28.11.2008. 21:20
Subject:
kad je krenulo sa pjetlicima neka al jos ovaj i necu visse
Evo da se pohvalim jos jednim meni prekrasnim pjetlicem

Ljep pozdrav Mirso
Mirso - Ponedjeljak 01.12.2008. 18:11
Subject:
Evo da se ne hali Tragopan da samo on leze u zimskim danima
Ovi malissani su jutros oko 10 sati izvadjeni iz valionika prvi izlezeni su bili u valioniku punih 38 casova jos troje se muci da izadje iz jajeta ne znam zasto ali ova tura sa izleganjem se bas razvukla odavno nest ovakvoi nisamn imao obicno tokom dana 12 sati se svi izvale
Moguce sto je poslednjih dana inkubacije bilo veoma hladnih dana i nocci
po nocci pa i -10 - -15 stepeni C

a za ove sam postao expert u odgajanju bilo ih je mnogo visse no vjerovali ili ne skoro pa nestalo kupuje svjet a meni ssta ostane redovito mi se javljaju i bjele prepelice evo jedan malissan vidi se bit ce sav bjel bez ijedne tamne tacckice stari su 3 dana

Ove bestije bass lijepo napreduju danas im je tacno 21 dan

A ova ljutica je izlezena 02.11.2008 suprugina mezimica

A sutra 02.12.2008 vadim iz inkubatora u valionik 80 jaja prepelica pola od tog je vecc rezervisano

Pozdrav Mirso
draš - Ponedjeljak 01.12.2008. 21:09
Subject:
Super Mirso, samo pazi da ti neuvale prekršajnu, zbog utaje poreza Lol Lol
Voice - Nedjelja 21.12.2008. 21:15
Subject:
Nedavno na izložbi u Karlovcu sam kupio par cvergli i ispunio si davnu želju.
Možete li mi reći da li su to federi ili neka druga vrsta?
Stari su oko 2 i pol mjeseca.

Dado - Nedjelja 21.12.2008. 21:17
Subject:
Voice piše:
Nedavno na izložbi u Karlovcu sam kupio par cvergli i ispunio si davnu želju.
Možete li mi reći da li su to federi ili neka druga vrsta?
Stari su oko 2 i pol mjeseca.

To su križane kokoš, vjerovatno sebright x feniks
rade21 - Nedjelja 21.12.2008. 21:20
Subject:
i k tome su ti oba pjetla!!!
Voice - Nedjelja 21.12.2008. 21:25
Subject:
rade21 piše:
i k tome su ti oba pjetla!!!

OBA Shocked Plakanje Plakanje Plakanje
Voice - Nedjelja 21.12.2008. 21:29
Subject:
Bila su 4 komada i tip koji mi je prodao rekao je da su dvijemuške i dvije ženske.
Ja i prijatelj smo uzeli svaki po par.
A od ovih mojih ovaj veći za kojega sam ja pretpostavljao da je muški kukuriče sve u šesnaest dok je ova druga za koju sam pretpostavljao da je ženka plašljivija, mirnija i ne kukuriče.
rade21 - Ponedjeljak 22.12.2008. 7:07
Subject:
ej!!! Vidim da si iz D rese,a ovdje na forumu imaš Amanija koji je od tamo,a i ja sam blizu tako da ti možemo pomoći da si nabaviš bilo kou pasminui peradi!!!A sad bi te zamolio da pišeš u temu peradari brbljaju jer je ova tema namjenjena islkjučivo federfusigama!!! pozdrav!!!

a moderatore bi zamolio da postove prebace u temu peradari brbljaju!!!
Voice - Ponedjeljak 22.12.2008. 14:20
Subject:
OK:
Sorry na uletu.
Idem malo proučiti forum i čega tu sve ima.
Mirso - Nedjelja 04.01.2009. 14:39
Subject:
Evo i mojih patuljastih izlegli su se 02/03.01.2009 u noci dakle drugog na trecci Bilo je devet jaja pod malom kokom ovih pet se izleglo a cetiri su bila prazna neoplodjena.

Njihova mama i ne sluti koliko je blizu svojoj djeci
temperatura van je -2 stepena

Mirso
Marin - Utorak 06.01.2009. 23:37
Subject:
Mali križanci koji su izleženi zabunom Lol
Majka je križanka kokinkine i svilene kokoši i pšenične je boje,
a otac je jurek,također pšenične boje Very Happy

pjetlići

kokice

ivansaric - Srijeda 07.01.2009. 12:16
Subject:
Da nebi bilo zabune !

Marin je sve objasnio , to su Križanci !!
Kazujosi Funaki - Četvrtak 05.02.2009. 14:53
Subject:

Domaca brama!! Rolleyes
daniii - Nedjelja 15.02.2009. 16:18
Subject:
ja bi sebi htjeo nabaviti par patuljasti koka i par japanskih prepelica pa me zanima tko to u karlovcu drzi i kakve su cijene
Dado - Petak 27.02.2009. 17:45
Subject:
Ja se bavim uzgoje čistokrve peradi, ali ima i kod mene raznih kombinacija Lol

Ovo su sve mlade kokoši i pjetli kojima je otac lakenfelder a majke su različite domaće koke

rade21 - Petak 27.02.2009. 18:47
Subject:
baš je ispalo svakakvih ljepih!!!! Wink
Spike - Utorak 24.03.2009. 18:00
Subject:
Slike s terena, okolica Bjelovara - Rovišće

autohtona crnonoga kokoš

wannabe Talian....

albino Faverol, takog Dado nema....
Razz Razz Razz

nekupiran pijetao Araukane

..i nešta za Brku... Divovska slavonsko-bilogorska golovrata kokoš u crnoj boji.....

Lol Lol Lol Lol Lol Lol Lol Lol Lol Lol Lol Lol Lol Lol Lol
Brko - Četvrtak 26.03.2009. 19:41
Subject:
-Veleštovani i mnogocijenjeni mladi gospon spike jako mi je drago da ste izdvojili malo svog vremena i napravili par slikica i nasprdali se golovratoj kokoši .Koja istina nije ni .banatski gološijan,ni njem. golovrata ,ni erdeljska a ni rumunjskagolovrata.Za kupovonu tih kokica ne trebaju euri treba samo ujednaćiti standard i to je to.Ne znam kako su japanci od stida mogli uzgojiti uz silni trud jap. svilenu(SHOW GIRLS) i nije ih sram a ona golovrata.A mi zašto ne bismo sprdali nešto što je naše i što nam je bog dao,treba samo grupica entuzijasta koji su za to da nesebićno podijele svoj rad itrud sa drugima i rezultat neće izostati. Nisam ni ljut ni povrijeđen samo se trudim odgovoriti u stilu.
Vaš iskreni simpatizer i obožavaoc stilski dotjeranog humora na kojem bi vam pozavidjeli i englezi.(kojizaista znaju šta je humor ).
mada mislim da malo veća doza patriotizma nebi škodila.
iskreno od brke pa bio ja lignja ili šta drugo ..SLAVONIJO U SRCU TE NOSIM
cuna - Četvrtak 26.03.2009. 20:07
Subject:
Toooooooooooooo Brkooooo!

Odnosi se na velikim slovima pisani tekst.
Spike - Četvrtak 26.03.2009. 21:06
Subject:
Brko piše:
-Veleštovani i mnogocijenjeni mladi gospon spike jako mi je drago da ste izdvojili malo svog vremena i napravili par slikica i nasprdali se golovratoj kokoši .Koja istina nije ni .banatski gološijan,ni njem. golovrata ,ni erdeljska a ni rumunjskagolovrata.Za kupovonu tih kokica ne trebaju euri treba samo ujednaćiti standard i to je to.Ne znam kako su japanci od stida mogli uzgojiti uz silni trud jap. svilenu(SHOW GIRLS) i nije ih sram a ona golovrata.A mi zašto ne bismo sprdali nešto što je naše i što nam je bog dao,treba samo grupica entuzijasta koji su za to da nesebićno podijele svoj rad itrud sa drugima i rezultat neće izostati. Nisam ni ljut ni povrijeđen samo se trudim odgovoriti u stilu.
Vaš iskreni simpatizer i obožavaoc stilski dotjeranog humora na kojem bi vam pozavidjeli i englezi.(kojizaista znaju šta je humor ).
mada mislim da malo veća doza patriotizma nebi škodila.
iskreno od brke pa bio ja lignja ili šta drugo ..SLAVONIJO U SRCU TE NOSIM

...eo me želudac zabolio....

Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad

stvarno ništa loše nisam mislio.....
Brko - Petak 27.03.2009. 18:49
Subject:
ko je reko momće da si ti išta loše mislio.(na koncu ti si omiljeni lik na forumu ), ja obožavam dobar humor pa makar ima i sarkazma . ovo što sam napiso nije bilo prijepor nego da se zna kako dišem.
-vjeruj mi da ima i zagorska lešinarka i nju bih uzgajo sa jednakom voljom i ponosom "SVOJE NEDAM PA MAKAR I NEVALJA".
-Isto tako imaš moj blagoslov da nastaviš u tom tonu , ja jesam mator ,ali sam dovoljno liberaran da prihvaćam šalu i doskoćice.
Na koncu pa vi mene trpite a ne ja vas..ajde bog i ne sekiraj se puno.
brko.....
Spike - Petak 27.03.2009. 19:15
Subject:
Ni moja opaska o nazivu kokoši nije bila nikakav sarkazam, već čisto eto da se nasmijemo, jer je sa slike evidentno kolike su razlike između patuljaste slavonske golovratke i ovog hibrida...kao i razlike između OSTALIH kokoši sa prethodnih fotografija koje sam u istom postu stavio.

Mislio sam da će ti biti drago što sam se eto sjetio i NAŠE slavonke, jer sam i sam poluslavonac, i što uopće tražim slične primjerke po terenu, a ova koka po mom mišljenju ima prave gene za crnu boju koju je izrazito teško, u čistoj varijanti dobiti u kokoši... Drago mi je da se netko trudi s tolikim žarom i elanom napraviti nešta od te kokice!

Bogme sam se namučio dok sam uhvatio bilo koju od tih kokica u pravoj pozi, jer em sam bio izvan ograde i dok sam ju dozvao k sebi, em sam slikao s mobitelom pa i sami znate da ne uspije bas svaka slika kako treba, a ni ove nisu bogznakako oštre...

Zato još jednom pruzam ruku potpotre i prijateljstva, ali ubuduće ću ipak biti malo pažljiviji u tom svom "humoru" i u postanju uopće jer vidim da to i ne ispada tako nevino kao što sam mislio da ga posluzujem.

Žao mi je što misliš da tebe ovdje netko trpi jer od prvog kontakta sam zaista uživao u konvezraciji, pa tako planiram i ubuduće, a Božemoj...mali nesporazumi nas mogu samo još više zbližiti...bar se tako nadam!

Eto.....nadam se da smo i dalje prijatelji....

pozdrav od vašeg (ne)omiljenog Spajka!

P.S. - ipak mislim da je Dado No1...

Lol Lol Lol Lol Lol Lol Lol Lol Lol Lol Lol Lol Lol Lol
asimicic@optinet - Petak 27.03.2009. 21:45
Subject:
budeš li prekinuo s humorom na razini kao i do sada ja bojkotiram ovaj forum Stres sa compom Stres sa compom predlažem da malo i pojačaš humor jer svaki put se dobro nasmijem kad čitam tvoj text... zato Super
Brko - Petak 27.03.2009. 21:56
Subject:
- za mene ste svi super i nemoj prestati budi to što jesi ja tebe u potpunosti svaćam a nadam se i ti mene i ostani taki kaki jesi
cuna - Petak 27.03.2009. 22:38
Subject:
Viktore, tvoji tekstovi su takvi, da onoga tko je peradar vise ne mozes odvojiti od ovog foruma.
Iz svake tvoje recenice isijava spoj znanja i zrele duhovitosti.
Tvoja crtica ( - ) na pocetku svakog teksta za mene je vracanje u jedno vrijeme kada je pisanje bilo otmjeno i privilegija ucenijih.
Nadam se da ni jedan navedeni detalj ni u buduce nece izostati.

Milane, da jedan relativno mlad covjek kao sto si ti, sa toliko ljubavi, znanja i humora prilazi svakoj temi je za svako postovanje.
Ponekad imam osjecaj da se odlicno zabavljas. Primjetno je da dok pises, ti jednostavno uzivas. To bi trebali i ostali prakticirati, jer dovoljno imamo dnevnih obaveza koje nisu uvijek ugodne ni za tijelo ni za duh.
Ocekujem da i ubuduce budes Spike.

Radujem se svakom vasem postu !!! Cool
asimicic@optinet - Petak 27.03.2009. 22:40
Subject:
nego Spike jel ona koka, neka nova sorta tvoje licence, raznobojnih nogu... bolje bi joj pristajalo ime npr. crnobijelo nogata kokoš.. Lol Lol Lol Lol
Spike - Petak 27.03.2009. 23:00
Subject:
asimicic@optinet piše:
nego Spike jel ona koka, neka nova sorta tvoje licence, raznobojnih nogu... bolje bi joj pristajalo ime npr. crnobijelo nogata kokoš.. Lol Lol Lol Lol

Pa, pokušao sam se dogovoriti sa čovjekom za licencu, ali nikako mi nije htio odati tajnu s čime je hranio svoje krave tjedan dana prije nego je koka ugazila u njihovo govno...tako da će ova pojava ipak ostati obavijena velom tajne nutricionističkog karaktera.....

Bilo bi jako teško pronaći pijetla koji bi odgovarao organloeptičkim svojstvima iste he he he....

Nego, hvala na lijepim riječima.....eto Brko....jes' vidio kaku prašinu dižemo kad radimo ko ekipa? he he he...de sad zamisli da se i ja prihvatim te kokoši...pa di bi joj kraj bio....pokorismo cijeli forum..... Wink

haj sad dosta sentimentalnosti..he he he Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool
anser - Utorak 31.03.2009. 22:58
Subject: Zagrebačke kokoške, točnije Čulinečke

Spike - Srijeda 01.04.2009. 5:43
Subject:
Jaaaaaaaaaaaaaaa bi sve ove apalooosa!!! Eek Eek Eek Eek Eek
draš - Srijeda 01.04.2009. 6:06
Subject:
lijepe su nema što. A i pruga je tu, pa malo malo kokš za ručak Wink
takvu selekciju ni Spike nemre napraviti Lol Lol
rade21 - Srijeda 01.04.2009. 6:09
Subject:
baš ljepo šareno jato!!!! Wink
Spike - Srijeda 01.04.2009. 6:13
Subject:
draš piše:
lijepe su nema što. A i pruga je tu, pa malo malo kokš za ručak Wink
takvu selekciju ni Spike nemre napraviti Lol Lol

Varaš se...ovo je vlak za Sisak...a ja sam u njemu

buahahahahahahahahahahahahahaha

Lol Lol Lol Lol Cool Cool Cool Lol Lol Lol Lol
draš - Srijeda 01.04.2009. 6:18
Subject:
Lol Lol Lol Lol jaaadne kokoši . Bilo kuda Spike svuda Plakanje Plakanje Lol Lol Lol
kai79 - Srijeda 01.04.2009. 7:07
Subject:
Prelepe su jos samo kad bi se uklonile one jednobojne ,zamisli kakvi bi pilici bili Dugine boje
Redbull - Srijeda 01.04.2009. 13:06
Subject:
Lijepe su koke Shocked
Brko - Srijeda 01.04.2009. 15:48
Subject:
-Anser javi dali prodaješ jaja od onih špricanih ja bih kupio 15-20 kom
ivansaric - Subota 16.05.2009. 20:47
Subject:
Postavljam slike od domaćih kokošiju vlasnika Nine Jaklina

kakvo povjerenje Very Happy
Mirso - Nedjelja 31.05.2009. 10:28
Subject:
Moj ljubimac krizanac pjetao za njeg su rekli
da je krizanac Orpingtona i Australorpa bez Obzira na to moj veliki
ljubimac Ime mu je Crno oko

Mirso
Mirso - Nedjelja 31.05.2009. 10:48
Subject:
Moja neobicna
Koka lijepog neobicnog perja jos nije pronjela
Izlezena prosle godine pocetkom novembra mjeseca
Roditelji otac Bramac koka obicna zziviccarka

Mirso
pan - Nedjelja 31.05.2009. 10:53
Subject:
Mirso piše:
Moja neobicna
Koka lijepog neobicnog perja jos nije pronjela
Izlezena prosle godine pocetkom novembra mjeseca
Roditelji otac Bramac koka obicna zziviccarka

Mirso

Mirso ova koka je više nego zanimaljiva Lol Lol Lol Lol Wink
Mirso - Nedjelja 31.05.2009. 16:43
Subject:
Krizanjem svog-a bramca sa domacim kokama
dobio sam i 3ovakve koke i jednog pjetla

Baš me interesuje kakav cce im podmladak da bude

Mirso
sretnica - Nedjelja 31.05.2009. 16:47
Subject:
Mirso, baš je lijepa koka Zaljubljene oci
Mirso - Nedjelja 31.05.2009. 16:52
Subject:
Trenutno pet kvocki voda pilice za sobom
svim kvockama sam oduzeo njihova jaja i stavio ih u inkubator
a navece sam pod njih podmetnuo im vecc izlezenu pilad koju su bez problema primile tako sam i pilice Italijana podmetnu kvockama koje ih bez problema kao svoje ccuvaju i paze

A ssta recci za ovoga Glumca takodje neobiccno drag mezimac
Krizanac bramca i ZZiviccarke jos nije poceo pjevati jako mlad pjevac
zar nije prekrasan

Zovemo ga ZZiviccar

Mirso
Mirso - Nedjelja 31.05.2009. 17:16
Subject:
Kako sam dobio ovo crno ccupavo cudoviste samo onaj odozgo to zna

no bez obzira na sve jako je simpaticna

mirso
Mirso - Nedjelja 31.05.2009. 17:30
Subject:
Uh malo je zahladnjelo a ne mozemo svi stati pod mamu
Interesantno za ovu kvocku je to da je ona samo ccetiri dana lezala na jajima
kad se raskvocala izvadio sam jaja ispod nje i stavio sam jaja iz inkubatora jaja kojima je bio osamnaesti dan dakle tri dana pred izleganje no sva postavljena jaja su se uspjessno izlegla ispod nje tako da sam joj još jednu vece dodao nekoliko pilica tako da ih za sobom voda ravno dvadeset komada ali nevjerovatno je brizna i dobra mama za svu pilad

Mirso
Spike - Nedjelja 31.05.2009. 20:32
Subject:
Mirso, kod tebe bogami svega....
Mirso - Nedjelja 31.05.2009. 22:49
Subject:
Evo tri slike koke u koju se moja supruga nacisto zaljubila
Dobila ju je od susjede u zamjenu za desetak pilica znacci njih dve su posao tanaccile

E sad possto se ja ne razumijem u ove pasmine sa kukmom da li bi ova koka mogla biti Somborska ili Posavska kapa ili nema nissta od toga dvoga nego obiccna simpaticcna krizanka

Pozdrav za sve Mirso
Mirso - Nedjelja 31.05.2009. 22:56
Subject:
Evo jos jedan iz moje serije pjevaca ljubimaca
Ovaj je karakteristican po tome ssto po ccitav dan skacce po kokama
ima neutazzivu zedj za gazzenjem koka
Jednostavno pjevac nije normalan jedan put sam ga odjelio samog u boks
i nakon par sati ubacim mu unutra ccurku neccete vjerovat skoccio je i na nju da je opari pa je tek onda skontao da to nije to te je ssissao sa nje

Mirso
Mirso - Nedjelja 31.05.2009. 23:14
Subject:
Evo Ekipe kako izgleda kada ogladne

Mirso
kai79 - Ponedjeljak 01.06.2009. 9:33
Subject:
Mirso piše:
Uh malo je zahladnjelo a ne mozemo svi stati pod mamu
Interesantno za ovu kvocku je to da je ona samo ccetiri dana lezala na jajima
kad se raskvocala izvadio sam jaja ispod nje i stavio sam jaja iz inkubatora jaja kojima je bio osamnaesti dan dakle tri dana pred izleganje no sva postavljena jaja su se uspjessno izlegla ispod nje tako da sam joj još jednu vece dodao nekoliko pilica tako da ih za sobom voda ravno dvadeset komada ali nevjerovatno je brizna i dobra mama za svu pilad

Mirso

I ja sam tako radio ali je moja bila preteska pa ih je nekolko udavila ,valda nije stigla da smrsavi dok lezi.Ova tvoja izgleda kao covek sa bradom. Razz
sretnica - Ponedjeljak 01.06.2009. 10:18
Subject:
ova koka baš ima mudri pogled Verry happy
TomeZD - Ponedjeljak 01.06.2009. 11:23
Subject:
meni baba ima dosta ovih križanki...nisu mi nešto atraktivne....kada gledas vise se isplati drzati ove malo bolje... Smile
sretnica - Utorak 02.06.2009. 9:42
Subject:
TomeZD piše:
meni baba ima dosta ovih križanki...nisu mi nešto atraktivne....kada gledas vise se isplati drzati ove malo bolje... Smile

glavno da je dobra majka, a bradu i brkove nećemo gledati Very Happy
po meni više vrijedi takva dobra kvočka...
TomeZD - Utorak 02.06.2009. 11:48
Subject:
Hmm nevolim ja ove....
Mirso - Utorak 02.06.2009. 11:55
Subject:
TomeZD piše:
Hmm nevolim ja ove....

Hajde nam pokazi neke svoje koke
pa da vidimo kakve to ti pernate ljubimce svoje voliss

Mirso
rade21 - Utorak 02.06.2009. 13:58
Subject:
TomeZD piše:
Hmm nevolim ja ove....

imat ćeš do kraja tjedna jaja od australorpa,pa kad ti se polegu ćeš se njima hvaliti!!!
TomeZD - Utorak 02.06.2009. 20:44
Subject:
rade21 piše:
TomeZD piše:
Hmm nevolim ja ove....

imat ćeš do kraja tjedna jaja od australorpa,pa kad ti se polegu ćeš se njima hvaliti!!!

e rade radee.....jedva cekam viruj mi!!!!
@ MIrso:zasada nemam kokosiju tj. imam ali to su mi od babe pa se zasada za njih brinem....a moje as moje su 2 guske,5 domaćih bijelih pataka i 4 japanke...uskoro kao sto vidis australorpići i brame.... Party
Mirso - Utorak 02.06.2009. 20:51
Subject:
Fino fino momce svaka cast
samo napred

Mirso
TomeZD - Utorak 02.06.2009. 21:07
Subject:
Mirso piše:
Fino fino momce svaka cast
samo napred

Mirso

fala fala.... Smile
kemo89 - Nedjelja 07.06.2009. 12:27
Subject:
Ljudi danas mije 20 dan kako moja kvocka lezi na jajima a tek se jutros ispililo jedno pile i drugo je jaje napuknuto i viri kljunic verovatno ce do navece il najkasnije do sutra sve izaci.pozz
zoran - Nedjelja 07.06.2009. 12:30
sta je tu sporno ???? inkubacija traje zvanicno 21 dan , samo neke rase pocinju ranije sa lezenjem , samo ti strpljivo sacekaj jos malo i bice sve ok Wink
ivansaric - Nedjelja 07.06.2009. 17:10
Subject:
Za lošeg vremena i niskih temperatura , znaju se leći i poslije 21 dana.
dominik2405 - Nedjelja 07.06.2009. 17:14
Subject:
meni je ležala patuljasta kokinkina...tek 24 dan su se izlegli....još san i razbio jedno jaje a je bio unutra pilić,,,,,
kemo89 - Nedjelja 07.06.2009. 21:00
Subject:
Ne nista tu nije sporno samo vam zelim saopstiti da je pocelo i kod mene imao sam koke cesto ali kvocku nikad i sad mi dozivljaj ipol do navece mise izvelo 5 pilica 3 crna 2 bela al jedno sam ja izvalio posto je bilo skoro zgnjeceno upetljalo se u koru od jajeta a nije mogo prekinuti onu kozu od jajeta posto je bila zilava dosa i ja sam ga sam izvalio i ostavio pod kvocku posto jos nije bilo razmrdano niti je gledalo i jos mu onaj pupak nije bio uvucen ali sam ga kasnije pogledao i sve je bilo bolje skupilo je pupak i pocelo gledati pa jedva cekam jutro pa da ga vidizm sta se snjim desilo dali ce preziveti il ne a i da vidim ostale sta ce biti s njim.pozz
Mirso - Nedjelja 07.06.2009. 23:13
Subject:
kemo89 piše:
Ne nista tu nije sporno samo vam zelim saopstiti da je pocelo i kod mene imao sam koke cesto ali kvocku nikad i sad mi dozivljaj ipol do navece mise izvelo 5 pilica 3 crna 2 bela al jedno sam ja izvalio posto je bilo skoro zgnjeceno upetljalo se u koru od jajeta a nije mogo prekinuti onu kozu od jajeta posto je bila zilava dosa i ja sam ga sam izvalio i ostavio pod kvocku posto jos nije bilo razmrdano niti je gledalo i jos mu onaj pupak nije bio uvucen ali sam ga kasnije pogledao i sve je bilo bolje skupilo je pupak i pocelo gledati pa jedva cekam jutro pa da ga vidizm sta se snjim desilo dali ce preziveti il ne a i da vidim ostale sta ce biti s njim.pozz

99% ako nije uvuklo pupak a ti ga izvalio necce prezzivjeti samo cess i sebe i njeg djaba mucciti

Mirso
Boky - Ponedjeljak 08.06.2009. 7:36
Subject:
Pile kad se vadi iz jajeta "nasilno" nikada ge ne izvadiš cijelog od jednom , nego postupno , malo ga otvoriš pa ostaviš da se osuši opna koja je krvava, ako treba ponoviš još koji put , ali obično kad mu izvučeš glavu ono dalje samo izađe.
alen1 - Ponedjeljak 08.06.2009. 7:58
Subject: j
ja sam tako jednom spasio 20 pačića mošusne patke!svi su preživjeli!

www.e-jabuka.hr
rade21 - Ponedjeljak 08.06.2009. 8:36
Subject:
ja nikada ali baš nikada ne otvaram jaja,jedino kako pomažem pilićima da izađu van iz jajeta,je dodavanje vlage,i vrlo je djelotvorno!!!! Wink

a ovo čeprkanje i otvaranje jaja m se je više puta pokazalo pogubnim za piliće,pogotovo ako su ist leženi ispod kvočke,jer ona takvo nezrelo pile lako zdrepi!!!
kemo89 - Ponedjeljak 08.06.2009. 23:31
Subject:
Mirso tvoje se iskustvo u ovom slucaju slabo pokazalo pile koje sam ja izvadio je bilo tako reci zgnjeceno ispod kvocke jer je slomilo koru ali kozu jajeta nije jer je bila dosta zilava i da sam ga ostavio ono bi uginulo al ja sam ga izvadio tako da jos nije ni gledalo samo sto je bio zivo i ostavio ga takvog ispod kvocke kad sam sutra dan ujutro pogledao piletu nije falilo nista ama bas nista normalno je zivnulo sakupilo pupak osusilo se i ponasa se kao i ostala sva pilad danas mise svega ispilila 10 pilica od 13 jaja jedno sam razbio bilo je mucak znaci jos dva i jos jedno sam razbio bilo je gotovo pile unutra ali uginulo je i zadnje mije bilo sumljivo i ostavio sam ga do sutra da vidmo mozda nesto izadze posto sma lampirao i video da ima pileta al neznam ali ej zivo ,a ako i sutra ujutru ne izadze onda ga sklanjam i njega .Izpilila su mi se 6 crnih i 4 belih od kojih su jedno crno i jedno belo golovrate sto mi je bila i najveca zelja,toliko za sada a ubuduce budu i slike.pozz sve najlepse
Mirso - Srijeda 10.06.2009. 7:54
Subject:
kemo89 piše:
Mirso tvoje se iskustvo u ovom slucaju slabo pokazalo pile koje sam ja izvadio je bilo tako reci zgnjeceno ispod kvocke jer je slomilo koru ali kozu jajeta nije jer je bila dosta zilava i da sam ga ostavio ono bi uginulo al ja sam ga izvadio tako da jos nije ni gledalo samo sto je bio zivo i ostavio ga takvog ispod kvocke kad sam sutra dan ujutro pogledao piletu nije falilo nista ama bas nista normalno je zivnulo sakupilo pupak osusilo se i ponasa se kao i ostala sva pilad danas mise svega ispilila 10 pilica od 13 jaja jedno sam razbio bilo je mucak znaci jos dva i jos jedno sam razbio bilo je gotovo pile unutra ali uginulo je i zadnje mije bilo sumljivo i ostavio sam ga do sutra da vidmo mozda nesto izadze posto sma lampirao i video da ima pileta al neznam ali ej zivo ,a ako i sutra ujutru ne izadze onda ga sklanjam i njega .Izpilila su mi se 6 crnih i 4 belih od kojih su jedno crno i jedno belo golovrate sto mi je bila i najveca zelja,toliko za sada a ubuduce budu i slike.pozz sve najlepse

Kemo moje iskustvo je solidno dobro
U principu ako pile nije zatvorilo pupak dok je bilo u jajetu ono ga 100% nece ispravno zatvoriti ni van jajeta .
Obavezbo cce da mu se ta rana inficira i to pile pre ili kasnije cce da krepe.
Rekao sam vecc osudio si ga na uzzasno muccenje

Mirso
izet - Srijeda 10.06.2009. 8:30
Subject: obicne koke ili krizalice
Ovdje se kemo najvjerovatnije nije dobro izrazio to sto on misli da se pupak(zumanjak)nije uvukao on je najvjerovatnije mislio na pupcanu vrpcu i ona kada se odvoji od pileta neminovno ostaje mala ranica ali ako je sve ok vrlo brzo kroz par sati zassuje i naravno pocinje sa zarastanjem,ja to zakljucujem iz onoga sto kemo kaze da se pile osusilo i normalno se ponasa kao i druga pilad a da je stvar do pupka i da se nije uvukao mislim da se pile ne bi tako ponasalo odnosno da nije uvucen sigurno bi uginulo.
kemo89 - Četvrtak 11.06.2009. 21:15
Subject:
Pa sad mozda se drugome drugcije desavalo jer svaka situacija ima svoj poseban zavrsetak al se kod mene dobro zavrsilo evo vec 4 5 dana kako se pile izvalilo i hvala bogu super se ponasa nema nikakvih posledica zivi jede pije uziva a cak je i dosta krupno napredzuje ,a sto se tice infekcije mislim da se to odma moglo desiti a sad je vec kasno jer se rana osusila i nema vise niceg.pozz mirso i sve najlepse.
Mirso - Četvrtak 11.06.2009. 21:25
Subject:
Hajd nek mu je sa sreccom i nek dugo pozzivi

Mirso
kemo89 - Četvrtak 11.06.2009. 21:27
Subject:
Ljudi kako mogu utvrditi pol kod mojih pilica jednih od 5 dana starosti a drugih od skoro mesec dana neki kazu da ako pile ima krilca i repic onda je kokica a ako nema repic i manje razvijena krila onda je petlic pa sad kazitemi vase iskustvo .pozz
Mirso - Četvrtak 11.06.2009. 21:33
Subject:
kemo89 piše:
Ljudi kako mogu utvrditi pol kod mojih pilica jednih od 5 dana starosti a drugih od skoro mesec dana neki kazu da ako pile ima krilca i repic onda je kokica a ako nema repic i manje razvijena krila onda je petlic pa sad kazitemi vase iskustvo .pozz

Kemo bilo je o tome dosta pricce i pisanja na forumu prelistaj malo forum
koju stranicu unapred i vjerujem da cess nacci sto te interesira
ccak sam i ja jedan prilog postavio odredjivanja spola promatrajucci
krilcad pilica

Mirso
Spike - Petak 26.06.2009. 13:27
Subject:

Marin - Nedjelja 05.07.2009. 22:08
Subject:
Moji domaći pilići koje sad dobio od kolege i savjesnih građana
koji nisu znali kud sa malim piletom Big smjesak

pan - Srijeda 08.07.2009. 22:57
Subject:
Moji domaći piliči Very Happy

rade21 - Četvrtak 09.07.2009. 7:47
Subject:
baš ima svakakvih!!
Je li to pjetao araukane imao posla ili si kljucaju perje,pa zato nemaju repove???
pan - Četvrtak 09.07.2009. 8:17
Subject:
rade21 piše:
baš ima svakakvih!!
Je li to pjetao araukane imao posla ili si kljucaju perje,pa zato nemaju repove???

Lol Lol Lol Lol sikljucali se međusobno pa nemaju repove.
kemo89 - Petak 10.07.2009. 21:25
Subject:
a kolko su stari Pan i ja imam pilice od starosti od mesec ipo al ih jos moze macka vrebat pa od kolko meseci starosti ih nemoze macka napadati.pozz
thinkblue - Petak 24.07.2009. 16:54
Subject:
Evo malo i mojih kokica. Nikako ih ne mogu pohvatati sve na hrpi da ih slikam...

Nekoliko gacastih...

Ona bi sutra trebala postati mama

Ovu sam kupila kao kvocku, pa stavila jaja pod nju

Za ovog pojma nemam od kud je izaso, s obzirom da sam imala jaja samo od nesilica i od dvije crne koke Lol

Imam i jednog mutanta Lol Bas mi je simpatican!

Imam i tri morke

Ovaj mi je bio zarzljao, ali se poceo oporavljati.

A za ove trazim pomoc znalaca sto bi bili. Mama im je bila dosta velika, a mali jednodnevni su bili 30 kn po komadu..

Sve u svemu imamo oko 50 kokica, al dosta cemo ih klati jer od toga ce oko pola biti kokota Shocked Na godinu bu bolje.. Very Happy
rade21 - Petak 24.07.2009. 21:34
Subject:
mislim da su ti na zadnjoj slici australorpi i to sve 3 su koke bar mi se tako čini!!!! Wink
još im pjetla nabavi i super!!! Wink
sretnica - Petak 24.07.2009. 21:57
Subject:
i ja mislim da su australorpi, i ja sam svoje platila pilića 30 kn,
išli u Ivaničko graberje po njih, jedan mi crknuo, počeo i drugi tako da se ponaša, al sam ga lječila slfadimidinom, oporavio se..
imam 1 pjetla i 5 koka..
Dado - Petak 24.07.2009. 21:59
Subject:
sretnica piše:
išli u Ivaničko graberje po njih, jedan mi crknuo, počeo i drugi tako da se ponaša, al sam ga lječila slfadimidinom, oporavio se..
imam 1 pjetla i 5 koka..

Jel kod Marka Smetka?
rade21 - Subota 25.07.2009. 7:30
Subject:
ja po trideset prodajem piliće od 3 tjedna i još mislim da sam skup!!!!
a jednodnevne uopće ne prodajem dok one od 8 dana po 20 kuna moram da dižem cjenu Big smjesak Lol Lol Lol
thinkblue - Subota 25.07.2009. 8:30
Subject:
rade21 piše:
ja po trideset prodajem piliće od 3 tjedna i još mislim da sam skup!!!!
a jednodnevne uopće ne prodajem dok one od 8 dana po 20 kuna moram da dižem cjenu Big smjesak Lol Lol Lol

Nemoj prije nego ja kupim od tebe Lol
sretnica - Subota 25.07.2009. 9:20
Subject:
Dado piše:
sretnica piše:
imam 1 pjetla i 5 koka..

Jel kod Marka Smetka?

da... Rolleyes , rekao mi je da ih je cijepio,pa da je zato takva cijena,
al oni su se odmah razbolili, jednog nisam uspjela spasiti,drugog jesam,eno živnio! sporo rastu...
sretnica - Subota 25.07.2009. 9:25
Subject:
Najgore mi je što je nakon urednog pruzimanja i isplate pilića,
pomislio da ću se ja s njim "družiti" Lol , sms-ao mi je....
otkačila sam ga lagano....nije me ni vidio,al muža jeste,
oooooooo kakvih ljudi imaaaaaaaaa Eek Eek Eek
a ja sam htjela samo piliće Bijeg
thinkblue - Subota 25.07.2009. 10:43
Subject:
Ja nikad nisam isla tako kod nekoga doma, pa ne znam dal je to druzenje uobicajeno. Mi sve kupujemo na placu u Samoboru. Ima jedan lik koji uporno precijenjuje svoje patke. Prodaje najobicnije mjesance pod neku kao njemacku hoch vrstu! Al ja volim mjesance, pa tu i tamo kupimo i od njega Smile
thinkblue - Subota 25.07.2009. 10:45
Subject:
rade21 piše:
još im pjetla nabavi i super!!! Wink

Nazalost, nemam uvjeta da ih kontrolirano parim, pa bi i sa njihovim pjetlom opet dobila - cuspajz! Lol
sretnica - Subota 25.07.2009. 11:27
Subject:
thinkblue piše:
Ja nikad nisam isla tako kod nekoga doma, pa ne znam dal je to druzenje uobicajeno. Mi sve kupujemo na placu u Samoboru. Ima jedan lik koji uporno precijenjuje svoje patke. Prodaje najobicnije mjesance pod neku kao njemacku hoch vrstu! Al ja volim mjesance, pa tu i tamo kupimo i od njega Smile

ma druženje sam samo navela tako...
bio je on jako bezobrazan-prost-vulgaran..
ja se neću tako izražavati...
thinkblue - Subota 25.07.2009. 11:39
Subject:
sretnica piše:

ma druženje sam samo navela tako...
bio je on jako bezobrazan-prost-vulgaran..
ja se neću tako izražavati...

Uf, kako sporo kopcam :lupa se po glavi:

a za njega imam samo ovo Bljak
sretnica - Subota 25.07.2009. 11:44
Subject:
još meni muž kad je bio kod njega kaže da mu nešto čudno s njim Lol
kad onoooooooo a jadni pilići kakvi su bili joj,
izmet im se za nogice uhvatio, jedva to očistili,bilo tvrdo ko kamen,
sad samo od poznatih kupujem, bila kod robya po patke,
prezadovoljni smo Jipiii , dečko dobar i pošten,blago njegovim roditeljima kad imaju tako dobro dijete Very Happy
mutay - Utorak 28.07.2009. 12:56
Subject: nepoznata mi je vrsta
http://s700.photobucket.com/albums/ww3/mutay/?action=view&current=DSC01570.jpg

jeli kome poztnata ova vrsta pilica..nije krizanac al mi nije rekao vlasnik koja je vsta??
Brko - Utorak 28.07.2009. 15:24
Subject: Re: nepoznata mi je vrsta
mutay piše:
http://s700.photobucket.com/albums/ww3/mutay/?action=view&current=DSC01570.jpg

jeli kome poztnata ova vrsta pilica..nije krizanac al mi nije rekao vlasnik koja je vsta??

-Mutay pita; koja ja ovo vrsta ptica..?..meni izgleda kao pjetlić neke patuljaste kokoši sa kukmicom na glavi neki ih zovu ,cverglani ,golibarde ili većkako ko no to nije bitno ako se mutaju sviđa nek saćeka dok odraste pa će lakše znati štaje to uglavnom orao ili gavran nije malo strpljenja i eto,,
Brko - Utorak 28.07.2009. 15:52
Subject:
-Za sretnicu i thinkblue...

Drage dame..
oprostite što vas oslovljavam obje zajeno ali,neznam vam imenena pa onda probam kako mislim da je u redu.Morat čete se naoružati sa puno strpljenja i neobazirati se na ljude koji nemaju opće kulture ,jer nisu vrjedni truda .Ima puno kulturnih uzgajatelja koji uživaju u druženju radi druženja ,razmjenjuju iskustva ,lijekove životinje i tako to.I ja sam upozno dečke preko foruma i nemam ništa za reće nego da su pravi uzgajatelji ,kulturni i da se znaju ophoditi u društvu.nebih nikog posebice isticao ,jer po meni zaista bi bio težak izbor reći ko je najbolji svi su ok.
meni osobno je drago da ima i žena na forumu doduše još uvijek malo no bože moj napredujemo i bit će puno više samo strpljenja.
-ukoliko nešto zatrebate a ja vam mogu pomoći samo recite ilivas put nanese do belišća rado vas primam u goste i sa mužem ili prijateljima i vidjet ćete da druženje radi druženja može biti i tekako lije i zabavno ,ja jedva ćekam da mi neko dođe od forumaša da malo proćaskamo .
-Zato nemojte se obeshrabriti jer ćesto u životu ljudi se baš i ne ponašaju primjereno ,no da vas ne udavim lijepo vas pozdravljam i želim vam dugu i uspješnu uzgajivačku karijer od bar 60 god
brko Smile
Dado - Utorak 28.07.2009. 16:27
Subject:
marine "nešto"? Lol

sretnica - Utorak 28.07.2009. 16:29
Subject:
Brko , hvala na objašnjenju i pozivu,
idemo nekad za Osijek i Vinkovce, pa možemo svratiti i k tebi u goste..
drago mi je čut da ima kulturnih ljudi koji vole svoje životinje brinu o njima a i voljni su pomoći nama početnicima,
hvala svima na savjetima i pomoći koju imamo ovdje na forumu,

Zivjeli
rade21 - Utorak 28.07.2009. 16:38
Subject:
Dado piše:
marine "nešto"? Lol

kakve su ovo koke??
baš su ljepe!!!
mare - Srijeda 29.07.2009. 6:04
Subject:
Ovo su ti "kukmaste brame", znam da ne postoji u standardu kukmaste brame ali eto ih, tu su.

Dado, postavi i onu bijelu s kukmom, to je moja maza............. Smile

Znam sad će iskusni peradari popljuvat....... Smile Lol
Ma nema veze meni su prekrasne..... Lol Lol Lol
Mirso - Srijeda 29.07.2009. 8:01
Subject:
Mimo kokica cestitke i za lijepe volijere
jojj i mene cceka taj posao izgradnje volijera
a bass mi se ne da radit
sa tom pletenom zzicom
thinkblue - Srijeda 29.07.2009. 12:39
Subject:
Brko imas jednu i od mene Zivjeli
thinkblue - Četvrtak 06.08.2009. 11:48
Subject:
Imala sam jednog kokota kojeg mi je nesto pojelo. Evil or Very Mad Nasla sam sad njegovu sliku, pa me zanima dal je to neka posebna vrsta. Bas mi je bio drag..

Brko - Četvrtak 06.08.2009. 12:01
Subject:
-Nema veze kojoj rasi pripada samim tim što ti je bio drag on je poseban i to je dvoljno dobar razlog da ti je žao za njim .-A sudeći po bijelim nogama podušnjacima ,boji perja i maloj kukmici kao da je imao krvi štajerke..
anser - Subota 15.08.2009. 21:01
Subject:

evo malo mojih kvočki Very Happy Very Happy
HOROZ - Subota 12.09.2009. 21:32
Subject: Bosanska kokica
Dado piše:
HOROZ šalje slike svojih patuljastih kokošiju

Brko - Subota 12.09.2009. 22:16
Subject:
-Krasan pjevacšteta što nema malo dulje srpove ,baš mi je simpatićan što je tako kratak i sa tako lijepim prsima i grivom.
-Odakle potjeće?
Aloha - Subota 12.09.2009. 23:28
Subject:
Evo malo i mojih slikica....

Aloha - Subota 12.09.2009. 23:44
Subject:
evo nisam mogla odoljeti a da ne ubacim koju slikicu.... ona mala crna koka na slici mi je zakon,nikak si nije mogla nac "odgovarajuce" mjesto za gnjezdasce,pa si je izabrala mrezu za ribiciju..he he.. na onoj prvoj slici gdje je ta koka,kad me skuzila htjela se sakrit,al sam ju pustila. poslije kad sam naisla,htjela je zbrisat al je bila u pol posla u stajacem polozaju,he he..i na kraju rezultat! Cvijet
rade21 - Nedjelja 13.09.2009. 9:06
Subject:
imaš ti tu baš ljepih šarenih kokice,jesi li kupovala ili su to sve kod tebe izležene????
Aloha - Nedjelja 13.09.2009. 14:15
Subject:
sve su kod nas izlezene.. sto se tice ovih s kapama,prije jedno dvije godine baka je nabavila od nekog dvije,tri..i od tad smo imali raznih mikseva..i manjih s kapama i velikih.. samo sta nam je paun par likvidirao..i to uvijek one najljepse.. sad imam jednu prekrasnu bijelu koku i jednu sivu..al ih nisam jos slikala.. ali kakvih sam sve vidjela tu na forumu..pa da covjeku srce stane..prekrasne suu! Very Happy jedan covjek kad je pored nas prolazio,vidio je kokice jer su pustene vani i silno je htio kupiti..tak da mu je moja stara prodala 10 malih kokica sa kapama raznih boja,al sto je najbolje od svega sve su bili pijevcici..he he.. ja umrla od smijeha.. vec je proslo punoo vremena a covjek jos nije skuzio.. ja umrla od smijeha.. inace kokice drzimo za gust ne prodajemo nist..a ovo je bio izuzetak kad smo se tak i tak morali rijesiti tolikih pijevaca.. Cvijet
HOROZ - Nedjelja 13.09.2009. 16:55
Subject:
Brko piše:
-Krasan pjevacšteta što nema malo dulje srpove ,baš mi je simpatićan što je tako kratak i sa tako lijepim prsima i grivom.
-Odakle potjeće?

zdravo Brko, horoz je iz Bosne tacnije Gorazda Very Happy
roda - Utorak 15.09.2009. 22:34
Subject:

pronesu sai 4 ,5 mjeseci inače sam ih dobio pod talijanke kao male ali nisu ni t od talijanki Lol

ovo je iz kućnih čarolija zanimljiv je jer ima perjr kao dva roga
rade21 - Srijeda 16.09.2009. 6:19
Subject:
nisu talijanke,ali ljepe kokoši!!!! Wink
Carlos - Srijeda 16.09.2009. 13:38
Subject:
mozesh pocet razmishlajti o novoj pasmini bash krasno izgleda Lol
Aloha - Nedjelja 18.10.2009. 1:38
Subject:
Evo koja slikica jedne od mojih koka, ako sam dobro shvatila to je koka boje dima, zar ne?

TomeZD - Nedjelja 18.10.2009. 12:24
Subject:
Eek Eek Eek Eek Eek
ODLICNA JEEEE!!!! Ljubav2 Ljubav2
kako si dobija ovakvu boju???!!!
Aloha - Nedjelja 18.10.2009. 12:55
Subject:
he he nemam pojma,ispala je neki remiks.. to je mlada koka i trenutno nam jedna medju drazim.. tata joj je bio bijeli pijetao a mama siva koka i evo rezultata.. Jipiii stvarno, boje su joj ko naslikane,uzivo je jos lijepsa.. Razz
TomeZD - Nedjelja 18.10.2009. 13:12
Subject:
mislim da je ovo krizanac između ženske tamne brame,i tog bijelog pijetla....savršena je što je je!!!!
Aloha - Nedjelja 18.10.2009. 13:25
Subject:
bas proslo ljeto sam kolegici s posla bila dala patuljastu crnu koku s pilicima,da odnese svojoj obitelji dolje u zadar.. i prije par dana mi kaze da ih je sve likvidirao valjda jastreb..pa joj bilo jako zao.. p.s.-bacila sam pogled na godine i vrlo je pohvalno da je netko s 15 godina zainteresiran za zivotinje i da ih voli.. Razz pogotovo za koke..
TomeZD - Nedjelja 18.10.2009. 13:28
Subject:
Aloha piše:
bas proslo ljeto sam kolegici s posla bila dala patuljastu crnu koku s pilicima,da odnese svojoj obitelji dolje u zadar.. i prije par dana mi kaze da ih je sve likvidirao valjda jastreb..pa joj bilo jako zao.. p.s.-bacila sam pogled na godine i vrlo je pohvalno da je netko s 15 godina zainteresiran za zivotinje i da ih voli.. Razz pogotovo za koke..

aha...ja sam bas jucer gleda kako mi od susjeda pilice jastreb pokusava uhvatiti ali nije moga....otira sam ga poslije...
a to za moej godine i koke...eto dogodilo se savim slucajno...volim to raditi i uzgajati...namjeravam naleci sljedece sezone dosta tamnih brama i australorpa tako da planiram u uzgoj s njima... Smile
Aloha - Nedjelja 18.10.2009. 13:47
Subject:
ja bi si na proljece probala nabaviti kovrčave kokinkine.. i to mozda sive ili bijele.. te kokosi su me tu na forumu odusevile..uzivo su sigurno jos lijepsE!!!!!! ali cisto za gust..samo da ih gledam..hehe.. a ima i savrsenih fazana.. ma zivotinja ko u prici..
TomeZD - Nedjelja 18.10.2009. 14:02
Subject:
Aloha piše:
ja bi si na proljece probala nabaviti kovrčave kokinkine.. i to mozda sive ili bijele.. te kokosi su me tu na forumu odusevile..uzivo su sigurno jos lijepsE!!!!!! ali cisto za gust..samo da ih gledam..hehe.. a ima i savrsenih fazana.. ma zivotinja ko u prici..

sto sve uzgajaš??!!
Aloha - Nedjelja 18.10.2009. 14:24
Subject:
uf..pa za gust od zivotinja ti imam..paunove,stare,mlade..nekoliko raznih pataka koje sam u principu sve dobila..neke su dosle iz ocajnih uvjeta a neke jer ih se netko htio rijesiti.. zatim imam brdo morki,purana..onda onih mini kokica crnih i sarenih,ne znam im tocan naziv..imam par slika i tu na ovoj stanici..i nesto tih kokica s kapama..to su brame,jel? Nisam bas pohvatala te nazive...imam par golubova florentinca i njihovu prinovu.. a cuj isto neki remiks od zivotinja,hehe ..ma cisto za gust.. do nedavno smo imali i raznih prepelica.. e da i imam neki spaljeni par crnih kokosaka to su valjda one sta nesu zelena jaja..mojoj staroj su ruzne a meni su fora s tom crnom bradom..he he..jos su mlade.. a zelja su mi jos kokinkine i svilene koke..i mozda patke mandarinke.. mislim da bi sljedece godine mogla imati krasnih koka s kapama..imamo lijepog mladog crvenog pijevca,bijelu kokicu,sivu..moglo bi biti super kombinacija.. imala sam nekoliko savrsenih kokica,ali mi ih je paun ubio,,dok nas nije bilo..pa ga sad zatvaramo.. a sto ti imas,puno toga?
TomeZD - Nedjelja 18.10.2009. 14:34
Subject:
Aloha piše:
uf..pa za gust od zivotinja ti imam..paunove,stare,mlade..nekoliko raznih pataka koje sam u principu sve dobila..neke su dosle iz ocajnih uvjeta a neke jer ih se netko htio rijesiti.. zatim imam brdo morki,purana..onda onih mini kokica crnih i sarenih,ne znam im tocan naziv..imam par slika i tu na ovoj stanici..i nesto tih kokica s kapama..to su brame,jel? Nisam bas pohvatala te nazive...imam par golubova florentinca i njihovu prinovu.. a cuj isto neki remiks od zivotinja,hehe ..ma cisto za gust.. do nedavno smo imali i raznih prepelica.. e da i imam neki spaljeni par crnih kokosaka to su valjda one sta nesu zelena jaja..mojoj staroj su ruzne a meni su fora s tom crnom bradom..he he..jos su mlade.. a zelja su mi jos kokinkine i svilene koke..i mozda patke mandarinke.. mislim da bi sljedece godine mogla imati krasnih koka s kapama..imamo lijepog mladog crvenog pijevca,bijelu kokicu,sivu..moglo bi biti super kombinacija.. imala sam nekoliko savrsenih kokica,ali mi ih je paun ubio,,dok nas nije bilo..pa ga sad zatvaramo.. a sto ti imas,puno toga?

pa brame ti nemaju kapu...bice su to kukumaste koke...
ja posto sam pocetnik i sve poceja od ove sezona...bas i nemam puno toga....ovako...imam patke(bijele,japanske),guske,koke krizanke,2(bijele) biserke,5 malih australorpa koje sam nedavno kupiaj i 2 odrasla,2 divlja zeca,2 kunića + ženka se okotila prije 5 dana ima ih 6-7 komada...i to ej uglavnom to...za sljedecu sezonu planiram naleci susjedine brame,nabaviti fenixe i svilene i u primcipu to bi bilo to...i mozda indijanske trkačice ali to jos nije sigurno... Smile
Aloha - Nedjelja 18.10.2009. 14:47
Subject:
mi smo pred jedno godinu i pol imali brdo zeceva..i divljih i ovnolikih i jos nekih nemam pojma kak su se zvali Embarassed ugavnom rijesili smo ih se jer nam ih bilo zao drzati ih zatvorene..a pogotovo ih jesti.. bas sam sad isla pogledati te australorp koke kak izgledaju..to su ko neke obicne koke..vidjela sam sliku na kojoj su crne.. znaci tu vrstu kokosi bi uzgajao za prodaju,ha? e jel ti znas mozda kak se zovu one guske sta imaju kapicu na glavi ko te kukmaste koke? bas su mi fora.. e da mi je jedan par njih.. he he
TomeZD - Nedjelja 18.10.2009. 14:50
Subject:
Aloha piše:
mi smo pred jedno godinu i pol imali brdo zeceva..i divljih i ovnolikih i jos nekih nemam pojma kak su se zvali Embarassed ugavnom rijesili smo ih se jer nam ih bilo zao drzati ih zatvorene..a pogotovo ih jesti.. bas sam sad isla pogledati te australorp koke kak izgledaju..to su ko neke obicne koke..vidjela sam sliku na kojoj su crne.. znaci tu vrstu kokosi bi uzgajao za prodaju,ha? e jel ti znas mozda kak se zovu one guske sta imaju kapicu na glavi ko te kukmaste koke? bas su mi fora.. e da mi je jedan par njih.. he he

dada...posto vidim australorpe je odlicno uzgajati i prodavati...a te guske...valjda kukumaste guske... Lol Lol
a za zeceve...i moji ih iso misle jesti tako da...ali nevolim ja zečetinu!
Aloha - Nedjelja 18.10.2009. 14:59
Subject:
pa da,vidjela sam da je netko dobio 1400 kn za valjda 12 kokica.. pa zasto si netko ne bi zaradio ak vec moze.. e daj si pogledaj ak vec nisi fotke koje je netko stavio od gosp. sinise kovacevica iz josipovca..tam sam i vidjela te guske..ima predobrih zivotinja.. e a rekao si da imas one bijele japanske patke..uf ja ih ne volim..imali smo ih par puta..i tak su neke zloceste..jednom smo imali male i druga patka ih sve ubila.. bas mi se cine zloceste..ili mi s njima imami peh.. Question
TomeZD - Nedjelja 18.10.2009. 15:08
Subject:
Aloha piše:
pa da,vidjela sam da je netko dobio 1400 kn za valjda 12 kokica.. pa zasto si netko ne bi zaradio ak vec moze.. e daj si pogledaj ak vec nisi fotke koje je netko stavio od gosp. sinise kovacevica iz josipovca..tam sam i vidjela te guske..ima predobrih zivotinja.. e a rekao si da imas one bijele japanske patke..uf ja ih ne volim..imali smo ih par puta..i tak su neke zloceste..jednom smo imali male i druga patka ih sve ubila.. bas mi se cine zloceste..ili mi s njima imami peh.. Question

aj mi daj link da vidim...
pa patke su od susjede...
japanke su po meni odlicne... sto je je
Aloha - Nedjelja 18.10.2009. 15:12
Subject:
tu ti je na ovom forumu pod uzgoj i razmnozavanje fazana i ukrasne peradi samo na drugoj stranici....pise ime i prezime tog covjeka.. stvarno ima svega..vidi se da covjek uziva u zivotinjama...
TomeZD - Nedjelja 18.10.2009. 15:23
Subject:
aha bas ima svasta
Aloha - Nedjelja 18.10.2009. 15:28
Subject:
e ja sad fino odoh..a za vikend mozda stavim jos koju slikicu mojih zivotinjica..ak budu spremne za poziranje.. Lol mogao bi i ti ubacit koju slikicu,nek ljudi gledaju i uzivaju he he.. pozz..do daljnjega..
Jovo13 - Nedjelja 15.11.2009. 13:57
Subject: Molim za pomoc
Zdravo svima,hteo sam da pitam sve forumase da mi kazu kojoj rasi kokosaka pripadaju sledece kokoske,koke nose zelena jaja.Na slici su ovogodisnji petao i koka.Unapred hvala

đurina picok - Nedjelja 15.11.2009. 14:41
Subject:
to su ti neke križane, obične domače kokoši Smile
Jovo13 - Nedjelja 15.11.2009. 15:28
Subject:
Pa i meni bi po izgledu bile obicne nego me buni ova njihova osobina nosenja zelenih jaja,mada i sve imaju neki karakteristican izgled,da kazem tako,koke su slicne ovoj ili bele,a petlovi kao ovaj ili beli sa narandzastom bojom po lrilima,imao sam jos tri skoro identicna petla kao ovog,ali mi je ovaj imao najvecu cubu pa sam njega ostavio meni.Hvala na odgovoru.Pozdrav
rade21 - Nedjelja 15.11.2009. 15:49
Subject:
vjerovatno imaju gene araukana u sevbi pa zato nesu zelena jaja!!!! Wink
Jovo13 - Nedjelja 15.11.2009. 15:59
Subject:
Verovatno je to,ali sam gledao neke slike arakuana i uporedjivao,pa mi nisu bile bas slicne,pa sam hteo da vidim da nema neka rasa kojoj pripadaju ove moje,ali su najverovatnije mesanci,ja sam prvo jaja od njih dobio,tako da su mozda tada sa nekim ukrstene.Hvala na odgovoru.
zoran_12 - Nedjelja 15.11.2009. 16:06
Subject:
ja imam kokoši sa zelenim jajima i nisu ni slične ovim tvojim. možda imaju malo sličnosti u građi tijela ali imaju nešto duži vrat, nemaju ćubu i nemaju gaće...
Jovo13 - Nedjelja 15.11.2009. 16:59
Subject:
E znaci skroz su drugacije vrste Lol
Barem im je zajednicko sto nose zelena jaja. Masem
zoran_12 - Nedjelja 15.11.2009. 17:02
Subject:
Jovo13 piše:
E znaci skroz su drugacije vrste Lol
Barem im je zajednicko sto nose zelena jaja. Masem

morat ću kad odem u travnik poslikati jaja pa da vidiš. imam 2 nijanse i ova svijetlija (plavo - zelena) mi je čak i ljepša
Jovo13 - Nedjelja 15.11.2009. 17:57
Subject:
E taman da uporedim sa mojim,ja trenutno nemam od njih jaja jer imam ove mlade koje jos ne nose,i stare koje se trenutno mitare pa ni one ne nose,kad bude neka pronela i ja cu slikati pa postaviti ovde da vidis. Very Happy
kiwi - Nedjelja 15.11.2009. 22:21
Subject:
Mozda je to:
Faverol X Arcuana X ??
brmba - Ponedjeljak 16.11.2009. 7:35
Subject:
ima tu i bramine krvi
Jovo13 - Ponedjeljak 16.11.2009. 20:01
Subject:
kiwi piše:
Mozda je to:
Faverol X Arcuana X ??

Vrlo moguce,mozda je i najverovatnije to,bas mi koka i petao imaju slicne boje kao kod faverola,hvala ti puno,sada barem znam od kojih su mi ove nastale,mada je verovatno bila i neka cubasta tu pri mesanju,jer su izgubile bradu koju imaju i arakuane i faverol,a dobile cubu koja je mnogo veca nego kod nekih arakuana.pozdrav
Jovo13 - Ponedjeljak 16.11.2009. 20:05
Subject:
brmba piše:
ima tu i bramine krvi

Za brame ne verujem,jer su brame dosta krupnije,imam ih ja,a ovo perje na nogama im nije toliko veliko,cini se na slici,petao i nema samo nekoliko pera na nozi nego se spustio pa se cini,a faverol je isto trapav,pa su na njega sigurno,a kod mene se nisu mogle upariti sa bramom jer ja odvajam petla i koke kada hocu da skupim jaja za nalegnjivanje.Pozdrav
denikik - Srijeda 02.12.2009. 9:48
Subject: Koje su pasmine ove koke?
interesuje me ova koka nazvacu je 1

Onda imam 2 nazvacu ih 2

jos jedna slika od iste koke

i jos jedna

a sad pevci
evo ga 1

denikik - Srijeda 02.12.2009. 16:47
Subject: oce neko
a ove koke i pevac?
boban18 - Srijeda 02.12.2009. 19:53
Subject: Re: Koje su pasmine ove koke?
denikik piše:
interesuje me ova koka nazvacu je 1

ovih dve su Kokinkine a ostali su mesanci.
denikik - Četvrtak 03.12.2009. 11:40
Subject:
hvala puno na odgovoru ,tako sam i mislio, nehgo one dve sam dobio od prijatelja i pominjao mi neke pasmine koje nisam nigde sreo Smile nema veze. Hvala opet
pjotor - Utorak 05.01.2010. 12:07
Subject:
Evo novi sam na ovom forumu.
Dobio sam od prijatelja dvije kokice. Pregledavajuć forum za crnu mislim da je kokinkina. -ispravite me ako griješim
Ali za bijelu nisam siguran što je. Gačasta,golovrata, rep joj je spljošten.
Neki mješanac ili nešto drugo?

Jovo13 - Utorak 05.01.2010. 12:35
Subject:
Crna je kokinkina 100% a ova golosijanka je verovatno neki mesanac,cini mi se da ima tu malo krvi federfusiga.Rekao bih da je to federfusiga+patuljasta golosijasta kokos.Nek se javi neko malo iskusniji pa ce mozda znati nesto vise.Pozdrav
Kazujosi Funaki - Utorak 05.01.2010. 13:41
Subject:
Mislim da je ovo crno jos i pevcic!
denikik - Utorak 05.01.2010. 13:46
Subject: Opet ja...
Juce je neki prijatelj od oca doneo par koke...moze li mi neko rec jel su neka rasa ili krizani. I pevac i koka imaju perje i na nogama.

evo ih.... ocekujem odgovor
Marin - Utorak 05.01.2010. 14:14
Subject:
Nažalost sve križanci...čuo sam da loše stojite u Makedoniji sa rasnom živinom,trebali bi barem jaja nabavit izvana Wink
Jovo13 - Utorak 05.01.2010. 14:35
Subject:
Kazujosi Funaki piše:

Sigurno je petlic,tek sad vide da je gore napisano dve kokice,ova kokinkina je definitivno petlic samo je mlad.
pjotor - Utorak 05.01.2010. 15:48
Subject:
Jovo13 piše:
Kazujosi Funaki piše:

Sigurno je petlic,tek sad vide da je gore napisano dve kokice,ova kokinkina je definitivno petlic samo je mlad.

Da, mlade su kokice. Ispravak pevcic i kokica.
Hvala na odgovorima.

Samo se nadam da će biti još neki informacija o bijeloj kokici.

Pozdrav.
Dado - Utorak 05.01.2010. 15:53
Subject:
denikik, tvoje koke su križanci, bečina krvi je od šaboa, a drugoje je jako teško različit što je bilo ubačeno.

pjotor, bijela kokica, je križanka također, vjerovatno kokinkine,e i još neke golovrate kokoši.
Spike - Utorak 05.01.2010. 17:57
Subject: Re: Opet ja...

Ala ove su prekrasne....
boban18 - Utorak 05.01.2010. 19:38
Subject:

ovo su križanci izmegu chabo,federfusiga i faverol !!!
Marin piše:
Nažalost sve križanci...čuo sam da loše stojite u Makedoniji sa rasnom živinom,trebali bi barem jaja nabavit izvana Wink

Marin mi vo Makedoniji stojmo dobro sa rasama ali nazalos ima mnogo križanci i losok kvaliteta Big smjesak
Marin - Utorak 05.01.2010. 19:59
Subject:
boban18 piše:

ovo su križanci izmegu chabo,federfusiga i faverol !!!
Marin piše:

Marin mi vo Makedoniji stojmo dobro sa rasama ali nazalos ima mnogo križanci i losok kvaliteta Big smjesak

Dobar koktel triju pasmina Big smjesak Lol

Svugdje ima križanaca,zato se treba dobro pazit šta se nabavalja ako se misli ozbiljno bavit uzgojem,ali inače su lijepe ovako za ukras Wink
Dado - Ponedjeljak 22.02.2010. 16:18
Subject:
Eto, da vidite kako izgleda križanac posavske kukmaste kokoši i lakenfeldera

grabik - Ponedjeljak 22.02.2010. 20:34
Subject:
Imao sam nekoliko koka, bijeli sussex sa kukmama. Pjetao je bio sussex a koke crvene sa kukmama, pretpostavljam da je ta kukma dominantna osobina a takodje i specificni izgled kod sussexa.
roda - Nedjelja 28.02.2010. 20:38
Subject:

Dado - Nedjelja 28.02.2010. 20:39
Subject:
Ma ljepota Lol Lol Lol

Jel svilena x hamburger?
roda - Nedjelja 28.02.2010. 20:40
Subject:
da negušimo temu inkubatori Lol
križanac ali tad je bio mlad
roda - Nedjelja 28.02.2010. 20:43
Subject:
Lol Lol Lol bingo svilene kvocale pa pijetla izbacim da ih ne gnjavim a hamburger pijetao mi uginuo pa koke pustio van i dobio igrom slučaja ovo Lol
roda - Nedjelja 28.02.2010. 20:49
Subject:

ovo nisam ja križao Lol Lol
ali je jako dobra nesilica i to s 5 mjeseci već nosi
roda - Nedjelja 28.02.2010. 20:55
Subject:

vrpolje - Nedjelja 28.02.2010. 21:36
Subject:
roda piše:

Dobar traktor imas,to je IMT539? Lol Lol Lol Lol
Rimi - Ponedjeljak 01.03.2010. 9:08
Subject:
roda piše:

Moj hamburger skače na sve živo, skakao je i na svilenu, za njom je bio lud, morala sam ih odvojiti. Samo sam čekala kakvi će piceki izaći, razmišljala sam kako bi izgledala kombinacija. Sreća nije ništa napravio, čistokrvni su piceki. Ovaj mješanac baš dobro izgleda, simpa je Very Happy
TomeZD - Nedjelja 14.03.2010. 15:58
Subject:
evo pilica!

Pera24 - Nedjelja 14.03.2010. 16:11
Subject:
zima im je Tome!! spusti sijalicu još malo dole ili im napravi sjenilo iznad sijalice tako da se temperatura zadržava oko sijalice
admir86 - Utorak 16.03.2010. 15:22
Subject:
pozdrav forumasi treba mi pomoc moje koke i pilici imaju nekakav izmet cudan- proljev uzimao sam neki fuvicin i nista tako mi je veterinar rekao a nista i necu vise da se cujem sa njim to je drugi put da me mulja mozete li mi vi reci sta da im dam jer navodno imaju bakterije u crijevima kako to rijesiti a da vam kazem pretezno su zatvorene u boksu nepustam ih cesto.
admir86 - Srijeda 17.03.2010. 17:47
Subject:
pozz jel to nko nije imao poblema sa perutinom problemima kad niko nezna odgovor hmm Confused
darko001 - Srijeda 17.03.2010. 19:35
Subject:
Pa trebaš ih češće puštat, da skupljaju kukce, gliste, jedu travu koju oće pa će im općenito zdravstveno stanje bit puno bolje osim ako ih nešto ne pojede Cool , a za taj proljev, dali je bijeli ili neke posebne boje? jel se kokoši kreću i rade normalne stvari il izgledaju jadno i bolesno? ja ti nemogu dat neki odličan savjet, ali možeš pomoći iskusnijima da skontaju šta im je pa ti možda pomognu. ako ne, odeš u poljoprivrednu apoteku, uzmeš šta se nudi i pročitaš šta piše na vrećici pa šta ti najbolje odgovara upotrijebiš. ako su bakterije imaju antibiotici geomicin,fuvicin ili trisulfon. za vitamine je muvisel. pozzzzzzz
banijac - Srijeda 17.03.2010. 19:42
Subject:
mene je đurina sputio na egocin prašak i pilićima stao proljev drugi dan
admir86 - Srijeda 17.03.2010. 21:27
Subject:
pozz ja sam uzeo fuvicin i koristio sam jednu 7 dana konstantno i nista sam neznam sta dalje vidjecu jos ako ko sta ima da je trosi za proljev da mi javi ok veliki pozz
banglades - Petak 02.04.2010. 17:14

[/img]
Jel ovo pile krizalica???
banglades - Petak 02.04.2010. 17:15
[/img]
hg - Utorak 06.04.2010. 12:47
Subject:
Evo slika Dado..pa pogledaj...dal je posavka ili su križanci?

Dado - Utorak 06.04.2010. 13:02
Subject:
Ove koke su po obliku tijela i bujnosti perja prave posavke! E sad, da li je to taj čovjek kuoio od nekog ili je imao od prije treba vidjet... također nemogu odredit koju boju nog imaju, ali trebale bi imati žute, osim kod crne gdje su i noge tamne.
hg - Utorak 06.04.2010. 13:13
Subject:
to mi je susjed...uzet ću jaja od njega.
mislim da su noge bijele..malo ću bolje pogledati danas.
a od onog drugog slikam pa opet stavim jer i ove potiču od njega.
banglades - Utorak 06.04.2010. 18:49
Subject: ee
Dado piše:
Ove koke su po obliku tijela i bujnosti perja prave posavke! E sad, da li je to taj čovjek kuoio od nekog ili je imao od prije treba vidjet... također nemogu odredit koju boju nog imaju, ali trebale bi imati žute, osim kod crne gdje su i noge tamne.
e Dado pogledaj pile iznad,pa mi reci da li je krizanac...
Dado - Utorak 06.04.2010. 18:53
Subject: Re: ee
banglades piše:
Dado piše:

A kako da ja po piletu znam jeli križanac ili nije??? A nisi ni napisao od koje bi pasmine trebao biti Wink
zoran_12 - Utorak 06.04.2010. 19:01
Dado piše:
A kako da ja po piletu znam jeli križanac ili nije??? A nisi ni napisao od koje bi pasmine trebao biti Wink

ti si Dado i podrazumjeva se da sve znaš Razz
Pera24 - Utorak 06.04.2010. 20:37
Subject:
ne ozbiljno Dado ti bi trebao znati Lol Lol
dominik2405 - Utorak 06.04.2010. 21:44
Subject:
Lol Lol Lol
banglades - Srijeda 07.04.2010. 8:18
Dado piše:
banglades piše:
Dado piše:

trebao bi biti feniks...
Dado - Srijeda 07.04.2010. 8:29
banglades piše:
Dado piše:
banglades piše:
Dado piše:

trebao bi biti feniks...

Ako je trebao bit feniks, onda je križanac! Feniksi imaju škriljasto plave do zelenkaste noge.
banglades - Srijeda 07.04.2010. 8:37
Dado piše:
banglades piše:
Dado piše:
banglades piše:
Dado piše:

trebao bi biti feniks...

Ako je trebao bit feniks, onda je križanac! Feniksi imaju škriljasto plave do zelenkaste noge.
ok =)
PONGI - Petak 09.04.2010. 6:36
Subject:
evo mojih domacih golovratih
PONGI - Petak 09.04.2010. 6:37
Subject:

PONGI - Petak 09.04.2010. 6:39
Subject:

PONGI - Petak 09.04.2010. 6:40
Subject:

pan - Petak 09.04.2010. 13:12
Subject:
PONGI piše:

Pongi predivne su ti golovratke Very Happy Very Happy
-imaš pm poruku

PONGI - Petak 09.04.2010. 14:37
Subject:

banglades - Petak 09.04.2010. 17:02
ev mog pijetla krizanca...
[img][/img]
Dalibor - Subota 24.04.2010. 14:01
Subject: Križanje kokoši
ej bok dal ima netko iskustva sa krizanjem kokosi. ja sam pojevcu holandske bijelokape pustijo koku kokinkine pa me zanima sta mislite o tome oce bit sta iz toga
Ukika - Subota 24.04.2010. 14:39
Subject:
zanimljivo, posalji slike, rezultat da vidimo...

kolega je ukrstao Sussex sa nekim domacim crvenim (slucajno) i ispale su crvene sa crnom ogrlicom, kao crveni saseks
Dalibor - Subota 24.04.2010. 17:20
Subject:
hehe mene to sad zanima mozda dobim kokinkine sa kapicom. sad sam nestrpljiv da ju kokan nagazi pa jaje odma u inkubator
fenix - Subota 24.04.2010. 23:15
Subject:
Bamglades koji ti je ovo krizanac bas je lep ????
banglades - Nedjelja 25.04.2010. 9:29
fenix piše:
Bamglades koji ti je ovo krizanac bas je lep ????
Krizanac amrocka i talijanke Smile
Dalibor - Nedjelja 25.04.2010. 9:43
Subject:
ii dal je netko probao ovo sta ja pokusavam
Miki991 - Nedjelja 25.04.2010. 19:35
Subject:
Evo mojih domacih kokosi(uspeo sam da uslikam samo dve kokice) mozda su i mesanci nisam siguran ali uglavnom volim da imam bele kokoske. Nadam se da ce od ovih pilica koji treba da se izlegu biti dosta belih Big smjesak

PONGI - Subota 08.05.2010. 15:26
Subject:
prvi su se izlegli jos ima 22 jajeta do sutra očekujem

[img]http://img18.imageshack.us/img18/2046/dsc03834z.jpg

[/img]http://img245.imageshack.us/img245/2442/dsc03838b.jpg
PONGI - Subota 08.05.2010. 15:27
Subject:

PONGI - Subota 08.05.2010. 15:28
Subject:

Miki991 - Subota 08.05.2010. 18:07
Subject:
Bas su lepi pilici ja volim ove sa golim vratom Big smjesak
banglades - Subota 08.05.2010. 18:38
Lijepi su Smile
Junior - Nedjelja 09.05.2010. 20:14
Subject:
Pongi ovo pile sto je samo ima interesantnu boju pogotovo oko ociju ovu mustru simpaticno Smile
PONGI - Nedjelja 09.05.2010. 20:19
Subject:
Junior piše:
Pongi ovo pile sto je samo ima interesantnu boju pogotovo oko ociju ovu mustru simpaticno Smile

ima oko oba dva oka kao zoro osvetnik
PONGI - Ponedjeljak 10.05.2010. 22:20
Subject:

PONGI - Ponedjeljak 10.05.2010. 22:21
Subject:

PONGI - Ponedjeljak 10.05.2010. 22:23
Subject:
izvalili se svi pilići za sad. danas sam stavio pod koku novih 18 jaja.
TomeZD - Srijeda 12.05.2010. 15:59
Subject:

PONGI - Srijeda 12.05.2010. 20:23
Subject: pijetlići nesilica

rade21 - Srijeda 12.05.2010. 20:24
Subject:
nisu se zeznuli pa ubacili koju koku!! Lol Lol Lol
PONGI - Srijeda 12.05.2010. 20:24
Subject:
[img]http://img219.imageshack.us/img219/9541/dsc03854a.jpg

[/img]http://img257.imageshack.us/img257/7125/dsc03858xc.jpg
PONGI - Srijeda 12.05.2010. 20:25
Subject:

PONGI - Srijeda 12.05.2010. 20:26
Subject:

PONGI - Srijeda 12.05.2010. 20:27
Subject:
ne baš
PONGI - Petak 21.05.2010. 7:05
Subject: Re: pijetlići nesilica
PONGI piše:

to su inače pijetlovi crvenih nesilica a ne obične koke ili križalice

neznam zašto je tema obrisana?
banglades - Petak 21.05.2010. 12:36
Koliko su stari??
PONGI - Petak 21.05.2010. 13:27
banglades piše:
Koliko su stari??

8 tjedana jučer bili
PONGI - Petak 21.05.2010. 22:03
Subject: Re: pijetlići nesilica
PONGI piše:
PONGI piše:

to su inače pijetlovi crvenih nesilica a ne obične koke ili križalice

neznam zašto je tema obrisana?

sretnica - Nedjelja 23.05.2010. 11:29
Subject:
evo mojih križalica Very Happy

izvaljani u našem inkubatoru Smile
zoran_12 - Nedjelja 23.05.2010. 11:40
Subject:
sretnica piše:
evo mojih križalica Very Happy

izvaljani u našem inkubatoru Smile

Shocked pa još su maleni za tanjur Lol Lol Lol
sretnica - Nedjelja 23.05.2010. 12:25
Subject:
hahahahhha
ma kakvi, sve ću ostaviti za jaja da imamo..
večinu smo pilića već prodali Very Happy
svima se sviđaju ovako šareni Cool
zoran_12 - Nedjelja 23.05.2010. 12:53
Subject:
lijepi jesu stvarno ali sam se morao malo zafrkavati Wink
PONGI - Ponedjeljak 24.05.2010. 23:56
Subject:

PONGI - Srijeda 02.06.2010. 11:42
Subject:

stari 1 dan
PONGI - Petak 02.07.2010. 11:57
Subject:

Antun Tun - Petak 02.07.2010. 12:54
Subject:
zorane ima li to di nabaviti
TomeZD - Petak 02.07.2010. 15:34
Subject:
7 novih pilica ispod australorpa!
ali su krizanci posto australorpke nemaju gazde! Lol Big smjesak
Dado - Petak 02.07.2010. 17:01
Subject:
TomeZD piše:

Nije valjda otišo u Ameriku zarađivat kruh Lol Lol
zoran_12 - Petak 02.07.2010. 17:33
Subject:
prokleta je amerika Lol Lol Lol
TomeZD - Petak 02.07.2010. 20:41
Subject:
Dado piše:
TomeZD piše:

Nije valjda otišo u Ameriku zarađivat kruh Lol Lol

ma koja amerika...australija!
antee - Nedjelja 04.07.2010. 17:53
Subject:
evo moji samo neznam jel ovo sivo muško ili zensko,po krijesti musko ali po drzanju i obliku cini mi se da je kokoš Question Question
http://img707.imageshack.us/i/fotografija0013j.jpg/
pan - Nedjelja 04.07.2010. 19:37
Subject:
antee piše:
evo moji samo neznam jel ovo sivo muško ili zensko,po krijesti musko ali po drzanju i obliku cini mi se da je kokoš Question Question
http://img707.imageshack.us/i/fotografija0013j.jpg/

Da, muški je to a ovo ostalo su kokice.
antee - Nedjelja 04.07.2010. 22:58
Subject:
meni neki govore muski a neko govori da je zensko,a nez ni ja sta je Question Confused vidit cemo za 3-4 tjedna
rade21 - Ponedjeljak 05.07.2010. 8:34
Subject:
antee piše:
meni neki govore muski a neko govori da je zensko,a nez ni ja sta je Question Confused vidit cemo za 3-4 tjedna

ovaj je u sredini pjetao,a ostalo koke!!!!!
Voicee - Utorak 13.07.2010. 9:45
Subject:
Evo malo novih pilića!

nikolans - Ponedjeljak 26.07.2010. 16:06
Subject:
Zdravo svima. Slikao sam moje cvrglane, njih pet koji su rodjeni u martu kao i novih malih 11 koji su se izlegli pre 3 dana i koji su sa kvockom. Hteo bih da mi kazete koje su rase, ako se razumete. Pozdrav iz Novog Sada!

zoran - Ponedjeljak 26.07.2010. 21:43
cao Nikola !!! prvo da te pozdravim i pozelim ti dobrodoslicu na forum i u svijet odgajivaca ukrasne zivine !!! ovo sto ti imas cak nisu ni pravi cverglani nego nesto izmedju - takozvane lekorke -mjesanci izmedju cverglana i velike zivine- tako zam cuo da ih nazivaju u nekim djelovima Backe , ako te zanimaju pravi cverglani koji se uzgajaju u pravim prirodnim uslovima , ja te pozivam da dodjes u Elemir kod Zrenjanina da vidis kako to izgleda a ima tu kod mene i druge rasne zivine pa mozes mozda da pronadjes i neke nove ljubimce za sebe , za svaki kontakt mozes da mi se obratis na p.m. evo i slika da vidis kako oni izgledaju
antee - Srijeda 28.07.2010. 11:02
Subject:
zanimljiva boja ove kvočke sa pilićima kako se zove ova boja,i sa koliko miseci katica pronese,i oce li se katica raskvocat ako nema đureka ali nosi jaja,ja se nadam da oce,ali neki mi govore da nece
nikolans - Srijeda 28.07.2010. 14:00
Subject: o
Hoce, ona nije imala petla pa se raskvocala. Jaja sam uzeo od komsija. Inace pronese oko 5-6 meseci. Za boju ne znam.
nikolans - Subota 31.07.2010. 15:31
Subject: hm
Zar moje cvrglane nece niko da prokomentarise??!
bumbomir - Subota 31.07.2010. 16:33
Subject: ...
...Nikola, tvoji cverglani su pljunuti HPK s prebivalištem u inozemstvu Very Happy
Tragopan - Subota 31.07.2010. 18:46
Subject:
nikolans piše:
Zar moje cvrglane nece niko da prokomentarise??!

Pozdrav i dobro došao na ovaj forum Nikolans!
Ove kokoši ne spadaju u ovu temu kojoj je naziv "Hrvatska patuljasta kokoš - Đurek i Katica 5." jer nisu Hpk što se dobro vidi na ovoj slici:
[url]

HPK ne smiju imati žute , ni zelenkaste noge kao kokoši na slici , niti smiju imati operjale noge kao primjerak na slici itd..
Slike od tih kokošiju su za temu:
http://svijet-ljubimaca.com/forum/viewtopic.php?t=18956&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=
Ne možemo sve trpati u istu temu o ovoj pasmini.

Inaće tvoji "patuljani" su prekrasni kao ukras dvorišta i puno sreće s njima u uzgoju. Smile [/url]
Tragopan - Subota 31.07.2010. 19:59
Subject:
Evo slike i tekstovi su prebaćeni ovdje, pa sada možemo dalje diskutirati i diviti se ovim kokošima Smile
antee - Srijeda 04.08.2010. 9:24
Subject:
u kojoj dobi pronesu obične domaće kokoši,jel one pronesu nešto prije nego australorp Question
banglades - Srijeda 04.08.2010. 16:25
antee piše:
u kojoj dobi pronesu obične domaće kokoši,jel one pronesu nešto prije nego australorp Question
ee ev mojim je 4mjeseca i 10-ak dana i vec je poneka pronjela.
Rimi - Srijeda 04.08.2010. 21:53
Subject:
Jedan moj prekrasan križanac

[/URL]
antee - Srijeda 04.08.2010. 22:35
Subject:
šta se s čim ukrižalo da se ovo dobilo Question odlično izgleda
Marin - Srijeda 04.08.2010. 22:45
Subject:
Rimi piše:
Jedan moj prekrasan križanac

[/URL]

Ovaj ima krvi svilene kokoši Wink
Rimi - Četvrtak 05.08.2010. 8:57
Subject:
Ima, mama je svilena, a tata?

Onaj koji pogodi dobije jednog takvog križanca Very Happy
Orthodox - Četvrtak 05.08.2010. 9:22
Subject:
Tata mu je Talijan Smile
roby - Četvrtak 05.08.2010. 10:06
Subject:
Tata mu je federfusiga Smile
Marin - Četvrtak 05.08.2010. 10:26
Subject:
I ja bi reko da je otac Federfusige.
Tragopan - Četvrtak 05.08.2010. 11:59
Subject:
Federfusige x svilasta koka Wink
Marin - Četvrtak 05.08.2010. 14:00
Subject:
Rimi hoćeš imati dosta križanaca da podijeliš kao nagrade,a i Orthodoxu moraš poslat jednog za utjehu Lol Lol Lol
vrpolje - Četvrtak 05.08.2010. 17:49
Subject:
Zlatni fazan x crvena svilasta.. Very Happy
Rimi - Četvrtak 05.08.2010. 20:19
Subject:
Marin piše:
Rimi hoćeš imati dosta križanaca da podijeliš kao nagrade,a i Orthodoxu moraš poslat jednog za utjehu Lol Lol Lol

Bravo dečki, nije bilo teško, tri točna odgovora, a ja imam 2 kokota i jednu koku - dođite po njih. A Orthodox može doći isto po križanca domaćih koka Very Happy
Marin - Četvrtak 05.08.2010. 20:32
Subject:
Rimi piše:
Marin piše:

Bravo dečki, nije bilo teško, tri točna odgovora, a ja imam 2 kokota i jednu koku - dođite po njih. A Orthodox može doći isto po križanca domaćih koka Very Happy

Hvala,pošto ja nemam trenutno kuda sa nagradom,rado ću je ustupit Orthodoxu,trudio se čovjek da pogodi Lol Lol Lol
Orthodox - Petak 06.08.2010. 4:38
Subject:
Hvala Marine vrlo si ljubazan ...pokloni Tini ona bi se bas fino obradovala.
Rimi hvala na poklonu ali mi je malo dalje da dodlazim Smile Smile
antee - Subota 07.08.2010. 22:17
Subject:
Jucer sam vidio domaće,velike,kokoši smeđe i zlatne,i zlatne špricane bijelim i crnim,ali su ogromne nešto nalik australorpu a pijetao crveni isto ko da je od hrvatice samo ima crvene zaušnjake i veći je dosta,kaze vlasnik da su kupljene i Trilju i da odlično nose,
a sad je pocela velika potraznja za ovim domaćim kokošima,neznam ni ja zašto Question Question al u mene svak iz sela pita "ima li kvočka za posudit ili domaćih pilića"
jel istina da ove domaće mogu više živit nego kupovne neslice Question Question
Jovo13 - Nedjelja 08.08.2010. 9:50
Subject:
Ne da je istina da mogu duze da zive vec ove nosilje cesto zive samo dve godine,i to neke ne dozive,to je valjda sto su hibridne i zato sto puno nose pa ih to valjda iscrpi.Domace mogu da zive i po 10 godina.Ja imam dve kokoske koje imaju 5 godina i zdrave su.
mutay - Ponedjeljak 30.08.2010. 17:53
Subject:
pozdrav,,jeli mi moze tko reci koja je ovo vrsta peradI??http://img838.imageshack.us/i/spa2731.jpg/
http://img833.imageshack.us/i/spa2738.jpg/
http://img26.imageshack.us/i/spa2739.jpg/
Dado - Ponedjeljak 30.08.2010. 17:54
Subject:
To su loše talijanke.
mutay - Ponedjeljak 30.08.2010. 18:07
Subject:
Dado piše:
To su loše talijanke.

po cemu su lose???
Dado - Ponedjeljak 30.08.2010. 18:44
Subject:
Mogle bi biti puno bolje u obliku tijela i veličini, krupnije i punije, sa ljepšim i bogatijim repom.
mutay - Srijeda 01.09.2010. 18:43
Subject:
Dado piše:
Mogle bi biti puno bolje u obliku tijela i veličini, krupnije i punije, sa ljepšim i bogatijim repom.

rep je poceo rasti u pijetla,a imam vremena da ga uhranim da budfe kako treba..to sam dobio na poklon,da je moj od malena bio ne bi ovako izgledo...
mato123 - Utorak 07.09.2010. 13:24
Subject:
Evo moji Đurek i katica i mali pilići bilo ih je 8 al sam ih malo podjelio Lol Lol

Uploaded with ImageShack.us

mato123 - Utorak 07.09.2010. 13:27
Subject:

mmiimmii - Petak 08.10.2010. 13:29
Subject:
ovogodisnji uzgoj

Kazujosi Funaki - Petak 08.10.2010. 13:52
Subject:
Eek Eek Jao majko mila, koliko hrane tu ode!!
draš - Petak 08.10.2010. 16:36
Subject:
To te ja pitam.
sve zajedno i sve zdravo!!!
zoran_12 - Petak 08.10.2010. 17:19
Subject:
mimi mislim da ćemo se čuti pred uskrs da dođem u posjetu (kupnju jaja) ako i pola ovog ostane (ne završi u juhi) Wink
mmiimmii - Petak 08.10.2010. 18:47
Subject:
puno hrane ide dnevno 2 kante šrota i trave
kokoši i par kokota ostavljam za proljeće
to su domaći mješanci ima svakakvih
pure si isto ostavljam za proljece
ako bude viska jaja javim Smile
Jovo13 - Utorak 23.11.2010. 16:27
Subject:
Evo malo mojih kokosaka,mesano je tu svasta Lol

Ovo su patuljaste,malo su krupnije a predobre su kvocke,oko 5,6 puta su se raskvocavale ove godine

Evo kakvu krestu ima ova koka,trostruku,petlicu se bolje vidi ali njegova slika mi skroz mutna

Ima ih i sa obicnom krestom

Evo pileta od ovih patuljastih petlica

i ove cibaste koke

mmiimmii - Utorak 23.11.2010. 19:07
Subject:
pjetao sa 3 slike je predivan
koliko boja ima , nesto!
a i ova zadnja koka je lijepa
Jovo13 - Utorak 23.11.2010. 19:43
Subject:
Hvala,i meni se bas svidja,padala je kisa pa je po rosi okvasio perje na nogama inace je jos lepsi.
filip kam. - Utorak 23.11.2010. 22:45
Subject:
jovo da im nije uroka, al ove cubaste su ti prelepe. nema sta da se kaze sarene se ko detlici. Smile
Jovo13 - Srijeda 24.11.2010. 0:05
Subject:
hehe,hvala.Da tek vidis petla od mesavine sa ovom cubastom i ovim malim petlicima,isto sam komsinici davao jaja,samo sto je njoj porastao,e saren je kao detlic sto kazes Lol
filip kam. - Srijeda 24.11.2010. 20:37
Subject:
mogu da zamislism kako je lep....
ja jedva cekam prolece kako bi mogo da nalegnem kokoske. Very Happy Very Happy Very Happy
izbaci cu jedan dan i slike od mojih kokoski, kad se maro smiri ovo vreme posto su sad ruzne i mokre i prljave. posto svuda idu Big smjesak
filip kam. - Petak 24.12.2010. 10:20
Subject:

filip kam. - Petak 24.12.2010. 10:24
Subject:

moj pevac... peva pa rastura Big smjesak Big smjesak Big smjesak
filip kam. - Petak 24.12.2010. 10:28
Subject:
evo jos malo mojih koka
Very Happy
ova koka mi nosi zelena jaja..

nisam mogao onako sve na okupu da ih slikam pa evo ovako sagledajte situaciju... Big smjesak Big smjesak Big smjesak Big smjesak
Jovo13 - Petak 24.12.2010. 16:53
Subject:
Bas su lepe,verovatno ti ove koje imaju onu malu a gustu krestu nose zelena jaja.Ova bela koka sa crnim tufnama ima krvi italijanke,bar mi se tako cini.A tek petke,gomila Very Happy
filip kam. - Petak 24.12.2010. 17:03
Subject:
Jovo13 piše:
Bas su lepe,verovatno ti ove koje imaju onu malu a gustu krestu nose zelena jaja.Ova bela koka sa crnim tufnama ima krvi italijanke,bar mi se tako cini.A tek petke,gomila Very Happy

patki ima kolkiko ti dusa zeli... Smijeh
i ja mislim za ovu belu sa oborenom krestom da ima krvi od italijanki, a zelena jaja mi nosi samo ona jedna zuta. inace ovo su sve mlade koke kao i pevac skoro su pocele da nose. Big smjesak
kinderbueno - Subota 25.12.2010. 21:42
Subject:
Predivne su!!!!!! Very Happy
filip kam. - Nedjelja 26.12.2010. 21:37
Subject:
kinderbueno piše:
Predivne su!!!!!! Very Happy

hvala, hvala.... Smijeh2))
Slovan - Ponedjeljak 27.12.2010. 10:13
Subject: Leghoren i nešto drugo
Ovdje dobite sliko:

http://www.mojalbum.com/mihapiha/zivali/foto/18382158
Stipezz - Utorak 11.01.2011. 22:29
Subject: Moje kokosi
Da vam predstavim svoje kokosi:

moj vjerni prijatelj

nove fotke stizu sutra i to ljepse ,sutra stize i tekst
[/img]
bramac57 - Utorak 11.01.2011. 22:43
Subject:
Tko treba obične koke neka mi se javi imam ih 25kom......... Very Happy
HOROZ - Srijeda 12.01.2011. 8:26
Subject:
Dobro dosao Stipezz
Imas lijepo i saroliko jato Very Happy , odakle si u Bosni?
filip kam. - Srijeda 12.01.2011. 18:15
Subject:
meni se naj vise svidjaju ove sto su skroz sive. Very Happy Very Happy
Stipezz - Srijeda 12.01.2011. 19:42
Subject:
hvala i košto turci kažu i bolje vas našao;))!!!

dali itko ima kakvih pitanja ako ima neka slobodno pita:*?*

evo novijih slika;)) :

pilići stižu u proljeće a za sada slike koka i pjetlova i jedan big big smješak

Razz

Big smjesak Big smjesak Big smjesak Big smjesak
omer_hadzic - Srijeda 12.01.2011. 20:38
Subject:
Kolko litara mlijeka daje ta crna Big smjesak Lol
filip kam. - Srijeda 12.01.2011. 22:40
Subject:
aaaa..... krave.. zivotinje koje naj vise volim... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
kinderbueno - Četvrtak 13.01.2011. 20:41
Subject:
woow,ove slike su me stvarno oduševile.. Very Happy Big smjesak naročito krave,PREdivne su!!!...Stipe kokoši su ti SJAJNE,najljepše koje sam ikad vidio ,aaa ne znam nikako koja mi je najljepša,po terenu u pozadini pretpostavljam da si i ti iz Hercegovine?Jesi li možda u blizini Stoca ili Čapljine?......
Stipezz - Četvrtak 13.01.2011. 21:17
Subject:
da malo odgovorim na pitanja krava daje 8 l dnevno !!

iz hercegovine sam do čapljine imam 40km , hvala na komentarima nove slike stizu sutra... nove!! Big smjesak
dimitrov - Četvrtak 13.01.2011. 22:38
Subject:
neke slike od mojih pilića url=http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2744/44778867616951623951294954143qDLrMurY1KfZM8g5Rqks.JPG] [/url]
Stipezz - Četvrtak 13.01.2011. 23:18
Subject:
dobro dosao na forum kokosi su ti extra Wink Wink !!!
filip kam. - Četvrtak 13.01.2011. 23:32
Subject:
Stipezz piše:
da malo odgovorim na pitanja krava daje 8 l dnevno !!

iz hercegovine sam do čapljine imam 40km , hvala na komentarima nove slike stizu sutra... nove!! Big smjesak

krave su ti extra.. svaka cast na ideji... jel ti onaj junac sto je iza krave ima zvono oko vrata? ja sam zaljubljenik u krave i kravlja zvona. rekao sam cim zavrsim fax. o5 cu da kupim krave, i svakoj cu da okacim po 1 zvono...... Big smjesak Big smjesak Big smjesak Big smjesak Big smjesak
omer_hadzic - Petak 14.01.2011. 10:05
Subject:
Lol Lol vi i vaše krave :p Ja imam vec jednu u kući Very Happy A ove koke gore su stvarno prekrasne ima svakakvih boja Wink
Jovo13 - Petak 14.01.2011. 10:55
Subject:
Prelepe su kokoske,bas interesantne Very Happy
dimitrov - Petak 14.01.2011. 11:54
Subject:
hvala za dobre postove Jipiii a neki više fotografija
fenix - Petak 14.01.2011. 12:26
Subject: krizanjci
JAKO LEPI KRIZANJCI Eek Eek Eek Eek Eek Eek Eek Eek
omer_hadzic - Petak 14.01.2011. 21:01
Subject:
Eto da si mi blize sve bih dosao i kupijo ih kakvi su lijepi Eek Shocked kako si uspio da dobijes takve Razz
antee - Nedjelja 16.01.2011. 10:29
Subject:
odlicne kokoši,jedva cekam da zavrsim fax pa cu imat iste take,a stipe odakle si tocno iz hercegovine Question
filip kam. - Nedjelja 16.01.2011. 19:19
Subject:
neka neko napravi neki forum za ljubimce krava, pa vise necemo da vas smaramo... Big smjesak Big smjesak Big smjesak Big smjesak
Lol
Stipezz - Petak 28.01.2011. 16:34
Subject:
hahah ima ih puno na poljoprivredi, večeras svi na chat Smijeh

evo da malo osvježim temu:

večeras još slika sada nemam vremena!!
Big smjesak Very Happy Smile
minken - Četvrtak 03.02.2011. 17:57
Subject: evo da predstavim i ja svoje malo blago...
[url]

Uploaded with ImageShack.us[/url]
[url]

[/url]

[url]

[/url]

[url]

Uploaded with ImageShack.us[/url]
[url]

[/url]

[url]

[/url]

[url]

[/url]

[url]

[/url]

minken - Četvrtak 03.02.2011. 18:01
Subject:
malo sam pogriješio, pa molim moderatora da ako je ikako mouče prebaci post u temu obične koke il krizalice..
hvala unaprijed
omer_hadzic - Četvrtak 03.02.2011. 18:09
Subject:
Nisu to sve krizalice .... imas kokinkine i te gološijane(golovrate) to su rasne koke pokusja naci temu za njih pa stavi slikice u tu temu Wink
minken - Četvrtak 03.02.2011. 18:15
Subject:
ok
minken - Četvrtak 03.02.2011. 19:02
Subject:
posto sam ove koke dobio a neznamo im porijeklo,sto mislite sa kojim pasminama krizano?
[url]

[/url]

inace mi se pokazala kao dobra nesilica,u pocetku mi nije nosila ali sad imam jedno jaje od nje Smile
[url]

[/url]

ova crna je mlada a i tek je danas stigla pa neznam jel je pocela nosit..
alen1 - Četvrtak 10.02.2011. 8:38
Subject: s
ovakvu s kukmicom imam i ja,identičnu,jaja dobio od Ivice iz Siska,odlična je za jaja!
Stipezz - Nedjelja 13.02.2011. 19:50
Subject:
Prekrasne su ti kokosi Eek Eek Eek Eek Eek Eek Eek Eek Eek Eek Eek Eek Eek Eek Eek Eek Eek Eek Eek Eek Eek Eek Eek Eek Eek Eek Eek Eek Eek
Stipezz - Nedjelja 13.02.2011. 20:07
Subject:
Posto se bliži dan zaljubljenih da vam predstavim bračni par :

Jole i Martina

Mali DŽeki nije mogao odoljeti slikanju:

Lol Lol Lol Lol Lol

hahahahaha!
penant - Nedjelja 13.02.2011. 20:58
Subject:
a ovaj đeki, kakav je to pijetlić? izgleda kao križanac između australorpa i terijera... Lol Lol Lol Lol
minken - Ponedjeljak 14.02.2011. 17:04
Subject:
Smile bas je simpa pjetlic, sam je dosta povuko na staforda..
minken - Ponedjeljak 14.02.2011. 17:10
Subject:
a jole i martina pravi pozeri nema sta.. Smile
dominik2405 - Utorak 15.02.2011. 21:09
Subject:
interesira me dal je ovo talijanka

Dado - Utorak 15.02.2011. 21:26
Subject:
Ima krvi talijanke sigurno, međutim jako je loša srebrna boja i podušnjaci nisu cijeli bijeli i veliki. Ja je nebi uzimao u zgoj kao talijanku!
dominik2405 - Utorak 15.02.2011. 21:42
Subject:
Dado piše:
Ima krvi talijanke sigurno, međutim jako je loša srebrna boja i podušnjaci nisu cijeli bijeli i veliki. Ja je nebi uzimao u zgoj kao talijanku!

talijanke nesu bijela jaja? ova nese malo tamnija malo baca na crvenkasto..nije mi jasno od kud je ona zalutala..jer su sva jaja bila bijela kad sam stavljo u ink...a ne nese bijela...
Dado - Utorak 15.02.2011. 21:50
Subject:
Mama je bila talijanka, ali tata je preskočio od susjeda preko plota Lol Lol
banglades - Nedjelja 20.02.2011. 19:15
evo da osvjezim temu..evo slika mopjih krizanki Big smjesak
braca se tuku
[/img]

[/img]

[/img]

[/img]

banglades - Nedjelja 20.02.2011. 19:24
evo jos Smile

[/img]

[/img]

[/img]

[/img]

[/img]

Uploaded with ImageShack.us[/img]
banglades - Nedjelja 20.02.2011. 19:28

[/img]

[/img]

alen82 - Ponedjeljak 21.02.2011. 20:27
evo malo i moji krizanaca bez dase
alen82 - Ponedjeljak 21.02.2011. 20:32

alen82 - Ponedjeljak 21.02.2011. 20:35

filip kam. - Ponedjeljak 21.02.2011. 21:26
alen82 piše:

a gde im je muz puz???? Big smjesak Big smjesak Big smjesak Big smjesak
alen82 - Ponedjeljak 21.02.2011. 21:45
filip kam. piše:
alen82 piše:

a gde im je muz puz???? Big smjesak Big smjesak Big smjesak Big smjesak

muz je nedavno stigo pa ga nisam usliko a bice i on mozda lako sutra
filip kam. - Ponedjeljak 14.03.2011. 18:55
Subject:
imam domace kokoske, sad u maju mesecu pune godinu dana. od njih 7 zenskih dve jos uvek ne nose. da li je to neki poremecaj ili treba da imam jos strpljenja??
Zasto ovo?
Miroslav - Subota 26.03.2011. 2:13
Subject:
dimitrov piše:
hvala za dobre postove Jipiii a neki više fotografija

super su... kako si dobio ovakve koke? sta si ukrstao? Big smjesak
filip kam. - Nedjelja 27.03.2011. 20:04
Subject:
ima obicne kokoske. sve su mi ok.,a li samo jedna ( MOJA OMILJENA) je pocela da gelja, slabo jede i sva je najezena. zanima me sta to moze da bude moram da odem sto pre do apoteke, ali oni su tako skrti u objasnjenjiama kao i jako nezainteresovani.... Tuzan Tuzan Tuzan Tuzan Tuzan
alen82 - Nedjelja 27.03.2011. 20:11
Subject:
filip kam. piše:
ima obicne kokoske. sve su mi ok.,a li samo jedna ( MOJA OMILJENA) je pocela da gelja, slabo jede i sva je najezena. zanima me sta to moze da bude moram da odem sto pre do apoteke, ali oni su tako skrti u objasnjenjiama kao i jako nezainteresovani.... Tuzan Tuzan Tuzan Tuzan Tuzan
drug samo joj dadni jednu cehnu bjelog luka i vidjeces za dan dva mora poceti jesti Wink Wink
filip kam. - Nedjelja 27.03.2011. 20:18
Subject:
alen82 piše:
filip kam. piše:
drug samo joj dadni jednu cehnu bjelog luka i vidjeces za dan dva mora poceti jesti Wink Wink

ona jede po malo, ali mene brine sto gelja, samo stoji u mestu slabo se seta,a cini mi se da ima proliv... Tuzan Tuzan
banglades - Nedjelja 27.03.2011. 21:40
filip kam. piše:
alen82 piše:
filip kam. piše:

ona jede po malo, ali mene brine sto gelja, samo stoji u mestu slabo se seta,a cini mi se da ima proliv... Tuzan Tuzan
Pogledaj mozda ima neke napastnike ispod perja,naprasi je onim prahom protiv napastnika..
dominik2405 - Ponedjeljak 28.03.2011. 19:51
Subject:
dal tko zna koja je ovo vrsta ili koje su križane vrste?
odlične su kvočke i osrednje nesilice..

dominik2405 - Četvrtak 31.03.2011. 8:40
Subject:
šta nitko ne zna.. Tuzan
Dado - Četvrtak 31.03.2011. 8:54
Subject:
To je velika kokinkina križana sa nekom drugom pasminom ili domaćim kokošima.
rade21 - Četvrtak 31.03.2011. 10:16
Subject:
dominik2405 piše:
dal tko zna koja je ovo vrsta ili koje su križane vrste?
odlične su kvočke i osrednje nesilice..

Jesi to kod Sulje kupio????
dominik2405 - Četvrtak 31.03.2011. 13:52
Subject:
ne znam kako se zove ..ako misliš na onog muljatora koji prodaje razne bolesti blizu krasice onda jesam..al to sam bio prije 2.5 pol godine kod njega...i nikad više neću..zvao me pred malo htio kupit kokoše od mene al sam ga prepozno po glasu i od...o..jadne kokoše kod njega..moje tamo neće..
rade21 - Četvrtak 31.03.2011. 13:56
Subject:
Tamo na škrljevu jel da!!!I kupio si ih pod kokinkine velike!!!! Question
dominik2405 - Četvrtak 31.03.2011. 14:00
Subject:
da...škrljevo..reko je da su kokinkine..tj kokenkine kako ih on zove..riješit ću se ovih i u njihovu gajbu stavit brame..
Dado - Četvrtak 31.03.2011. 22:07
Subject:
dominik2405 piše:
da...škrljevo..reko je da su kokinkine..tj kokenkine kako ih on zove..riješit ću se ovih i u njihovu gajbu stavit brame..

Imaju krvi od kokinkine i to bijele, međutim, koke imaju krijeste kao wyandotte, imaju preslabe i premale gaće orlovsko perje, repovi su špičasti, umjesto da su kugle. i sam oblik tijela ih razlikuje od pravih kokinkina.
CUTA - Četvrtak 31.03.2011. 22:29
Subject: obicne koke ili krizalice
pozz svima koji koriste ovaj forum...novi sam tu...malo mi je zapetljano bilo ispocetka na ovom forumu pa nadam se da necu nista uprskati...e ovako,kupio sam neke koke i dobio sam ih jeftino skroz ali kaze mi prodavac kao da se zovu americke nesto,nesto.Pa ja bi volio da vi ocjenite koja bi to rasa mogla biti i date svoje komentare... P.S. hvala dadi na uputama
evo slika
CUTA - Četvrtak 31.03.2011. 22:48
Subject: Re: obicne koke ili krizalice
CUTA piše:
pozz svima koji koriste ovaj forum...novi sam tu...malo mi je zapetljano bilo ispocetka na ovom forumu pa nadam se da necu nista uprskati...e ovako,kupio sam neke koke i dobio sam ih jeftino skroz ali kaze mi prodavac kao da se zovu americke nesto,nesto.Pa ja bi volio da vi ocjenite koja bi to rasa mogla biti i date svoje komentare... P.S. hvala dadi na uputama
evo slika

e sada nezz slike staviti Ljut
CUTA - Četvrtak 31.03.2011. 23:21
Subject:

CUTA - Četvrtak 31.03.2011. 23:26
Subject:

[/img]
CUTA - Ponedjeljak 04.04.2011. 18:44
Subject:
to nitko nezna... Tuzan
pan - Četvrtak 07.04.2011. 21:45
Subject:
Moje domaće koke Smile

filip kam. - Četvrtak 07.04.2011. 21:55
Subject:
mnogo su ti lepe.... naj vise mi se svidjaju ova siva i ova golosijanka... Smile Smile Smile
pan - Četvrtak 07.04.2011. 22:08
Subject:
filip kam. piše:
mnogo su ti lepe.... naj vise mi se svidjaju ova siva i ova golosijanka... Smile Smile Smile

Sve su mi kokoši imaju sivu boju i razne kombinacije sa sviom, ima mladih pilića breskvasto-svie su i jedan golovrati pjetlič žuto(sivo) grahorasti.
filip kam. - Četvrtak 07.04.2011. 22:40
Subject:
ja sam rekao ove godine moram da nadjem negde jaja od ovih golosijana, a sive kokoske su mi vrhunac lepote. mnogo su mi slatke. Big smjesak Big smjesak Big smjesak
PONGI - Petak 08.04.2011. 7:23
Subject:
pan piše:
Moje domaće koke Smile

poz!
lijepe su ti koke, jel su to moje golovrate?
pan - Petak 08.04.2011. 18:31
Subject:
Da, ove golovratke i ova bijela kolumbija su od tebe.
filip kam. - Petak 08.04.2011. 19:02
Subject:
pan jedno pitanje samo. cuo sam da su ove golosijanke dobre nosilje, jel to istina ili ne?? Smile Smile
pan - Petak 08.04.2011. 20:50
Subject:
filip kam. piše:
pan jedno pitanje samo. cuo sam da su ove golosijanke dobre nosilje, jel to istina ili ne?? Smile Smile

Ovo su obične selske golovrate kokoši, sve skupno nesu solidno koliko ih god imam,a sad neznam koliko je njihov udio nesenja u tome.
PONGI - Petak 08.04.2011. 22:26
Subject:
filip kam. piše:

istina je, golovrate su jako dobre nosilje
PONGI - Petak 08.04.2011. 22:30
Subject:
pan piše:
Da, ove golovratke i ova bijela kolumbija su od tebe.

takva ista mi se izvalila prosle godine i vec sjedi na jajima
PONGI - Četvrtak 14.04.2011. 17:44
Subject:
evo malo mojih domačica

Kazujosi Funaki - Četvrtak 14.04.2011. 17:55
Subject:
Aha, evo ga glolosijan...
PONGI - Četvrtak 14.04.2011. 17:56
Subject:
ima ih zato nesto kod mene, taj na zadnjoj slici se izvalio pocetkom 11 mjeseca i cijelu zimu s kokom bio vani
Kazujosi Funaki - Četvrtak 14.04.2011. 18:14
Subject:
Dobro je ima ih... a vidis koliko su otporni...
ivansaric - Petak 15.04.2011. 19:14
Subject:
Nino Jaklin šalje slike svojih kokoši

HrCk - Subota 16.04.2011. 9:30
Subject:
Pomoč,koga da pustim ?
nemogu da se odlučim Evil or Very Mad

PONGI - Subota 16.04.2011. 20:40
Subject:
oba dva Lol Lol Lol Lol

meni je bijeli ljepsi
omer_hadzic - Subota 16.04.2011. 20:59
Subject:
Bjeli Wink
HrCk - Nedjelja 17.04.2011. 6:51
Subject:
Smile to sam i htio Very Happy
minken - Nedjelja 17.04.2011. 7:57
Subject:
hm... i meni je bijeli lijep al meni osobno ovaj drugi ipak ima nekako bolji stav zar ne... Mislim
filip kam. - Nedjelja 17.04.2011. 20:03
Subject:
lepsi je ovaj sareni. posle ce da budu sareni i pilici, a ovako samo beli. Smile
HrCk - Ponedjeljak 18.04.2011. 5:01
Subject:
rep i tjelo bolji je kod sarenog samo neznam šta da uradim Confused ..Pustit ču ovo ljeto sarenog in bjelog da dobjemo nekih malih Very Happy
CUTA - Ponedjeljak 18.04.2011. 9:25
Subject:
HrCk piše:
rep i tjelo bolji je kod sarenog samo neznam šta da uradim Confused ..Pustit ču ovo ljeto sarenog in bjelog da dobjemo nekih malih Very Happy

ja bi ih isto pustio obojicu ako vec mogu skupa i nece se tuci Very Happy
minken - Petak 22.04.2011. 0:05
Subject:
evo novosti u mome dvoru Smile kad su bili skroz mali..

Uploade

[img][/img][/url]

PONGI - Petak 22.04.2011. 7:22
Subject:
lijepi pilici!!

jedino ti dolje nije bas cisto, da ti nebi dobile kakvu bolest
minken - Petak 22.04.2011. 9:18
Subject:
ma tu su bili samo kratko dok se velike koke nisu privikle na njih sad su sa velikima, a nije im nista bilo pa to su domace koke Smile
PONGI - Petak 22.04.2011. 11:36
Subject:
znam ali cistoca je pola zdravlja pa makar to bile domace koke, nemoj zamjerit nisam nista lose mislio.
mutay - Nedjelja 01.05.2011. 21:02
Subject:
evo i mojih mjesanaca..ima tu i shamo borca,autralorpa,turskog pjevaca,i domacih...od svega pomalo..

PONGI - Ponedjeljak 02.05.2011. 7:11
Subject:
evo malo mojih pilića

kinderbueno - Nedjelja 08.05.2011. 14:02
Subject:

kinderbueno - Nedjelja 08.05.2011. 14:04
Subject:
OFC. da mi nije uspjelo... Sad Confused
kinderbueno - Nedjelja 08.05.2011. 14:10
Subject:
Citiraj:
evo malo mojih pilića

Kako su fini .....Koliko ih je ovo. Smile Smile Razz

PONGI - Nedjelja 08.05.2011. 20:26
Subject:
kinderbueno piše:
Citiraj:
evo malo mojih pilića

Kako su fini .....Koliko ih je ovo. Smile Smile Razz

ima njih 17
filip kam. - Ponedjeljak 09.05.2011. 8:35
Subject:
PONGI piše:
evo malo mojih pilića

jel ovo sve od jedne kvocke ili os vise njih? Smile
PONGI - Ponedjeljak 09.05.2011. 9:31
Subject:
nesto je od nje a nesto se pod purom izleglo
Petojka - Četvrtak 12.05.2011. 23:22
Subject: slučajni pilići
Isprobavajući inkubator spasio sam nekoliko jaja da ne odu u pisanice, ovako su ispala ljepše.

jaja pokupljena na selu od suseda.
PONGI - Petak 13.05.2011. 13:54
Subject:
u nedjelju ce bit 2 tjedna stari, 17 komada

i u noci izvaljeni 11 komada

Petojka - Nedjelja 15.05.2011. 13:25
Subject:
Obećao sam prijateljima od kojih sam dobio jaja da im budem dao koju kokicu. Pilići na slici su oko 6 tjedana i čini mi se ima puno muški. Moželi mi neko malo pomoći da budem siguran. Na postavljenim slikama mislim da su svi muški. Ako može i malo komentara da nešto naučim.

HOROZ - Ponedjeljak 16.05.2011. 13:56
Subject:
Koliko ovdje ima dobrih Horoza Very Happy Very Happy Very Happy Lol Lol

http://www.vuutv.info/e41b3c6378:xY9Wc9VQPgw.html
CUTA - Četvrtak 19.05.2011. 14:15
Subject:
ostala su mi 4 golosijana,ali neznam jos spol,pa ev da i njih pogledate Very Happy

dragan_nis - Četvrtak 19.05.2011. 14:26
Subject:
Sa leva na desno. koka-petao-i valjda opet petao Pozdrav !!!
filip kam. - Četvrtak 19.05.2011. 16:37
Subject:
ovo zuto je koka sto posto, dok ova dva mislim da su petlovi, a cetvrto ne vidimo.. Very Happy Very Happy
CUTA - Četvrtak 19.05.2011. 16:42
Subject:
filip kam. piše:
ovo zuto je koka sto posto, dok ova dva mislim da su petlovi, a cetvrto ne vidimo.. Very Happy Very Happy

ja mislim da je ovo crno isto koka Very Happy
dragan_nis - Četvrtak 19.05.2011. 16:44
Subject:
Pogledajte noge u sredini je petao ove dve su koke a crnu nevidim !! Big smjesak
filip kam. - Četvrtak 19.05.2011. 20:05
Subject:
ovo crno samo po repu mogu da kazem da je koka, a za ova dva u sredini mislim da su petlici. Smile
CUTA - Četvrtak 19.05.2011. 20:15
Subject:
ma nema veze,veze vidjet cemo kad propjeva Very Happy
Brko - Petak 20.05.2011. 7:29
Subject:
CUTA piše:
ostala su mi 4 golosijana,ali neznam jos spol,pa ev da i njih pogledate Very Happy

Samo crveno je koka ostalo su pjevci nije ni to loše sve ima svoju namjenu.. Uvijek gledaj na podgušnjake i tamo gdje će biti ostruga ,što se tiće krijeste ona kod nekih sporije raste...
bozo555 - Petak 20.05.2011. 21:44
Subject:
http://img15.imageshack.us/g/fotografija0185.jpg/

evo par mojih kokoši,može mi neko reći koje su vrste?
Dado - Subota 21.05.2011. 6:48
Subject:
bozo555 piše:
http://img15.imageshack.us/g/fotografija0185.jpg/

evo par mojih kokoši,može mi neko reći koje su vrste?

Domaće rugularne Cool
bozo555 - Subota 21.05.2011. 15:35
Subject:
ok,hvala Smile Smile
najljepši mi je pjeto,ima prekrasne boje.
bozo555 - Nedjelja 22.05.2011. 22:02
Subject:

evo da ga vidite Very Happy Very Happy
bozo555 - Četvrtak 02.06.2011. 18:40
Subject:

Evo dobio nove piliće od jednog čovjeka,inače ih ima 9 ali sam samo 4 uspio uslikat.
Tri pileta imaju zelenkaste noge.
Od 9 pilića najvjerovatnije da ima 2 pijetlića.
Stari su oko 2.mjeseca.
bozo555 - Subota 04.06.2011. 18:58
Subject:
Ako može neko da odgovori jesu li to obične domaće ili su to neki križanci?
PONGI - Ponedjeljak 06.06.2011. 6:16
Subject:
isto ti dođe ili obicna domaca ili krizanac, tako ti i sam naslov kaze
bozo555 - Ponedjeljak 06.06.2011. 13:16
Subject:
ok,mislio sam ako neko zna koje su dvije vrste križane.inače svi imaju gaće na nogama.
omer_hadzic - Ponedjeljak 06.06.2011. 13:41
Subject:
Hehe tesko ti je to utvrdit.. ja slucajno ukrstim dve vrste talijanki dobijem crno pile sa gaćama .. jedanput čak i sa ćubom Lol
bozo555 - Ponedjeljak 06.06.2011. 15:11
Subject:
eh...čudna je ta kokošja genetika Very Happy Lol
Jovo13 - Ponedjeljak 06.06.2011. 19:37
Subject:
omer_hadzic piše:
Hehe tesko ti je to utvrdit.. ja slucajno ukrstim dve vrste talijanki dobijem crno pile sa gaćama .. jedanput čak i sa ćubom Lol

Nemoguce je da pilici budu cubavi ili sa gacama ako uparis dve boje italijanki posto verovatno to podrazumevas pod vrstama italijanki,jer ne znam koje su to vrste italijanki sem jedne jedine italijanke u dosta razlicitih boja?Mora da je neki drugi petao tu umesao prste Wink
omer_hadzic - Ponedjeljak 06.06.2011. 20:30
Subject:
Sve je moguće... imam samo jednu koku ćubastu a pilić se izlegao iz bjelog jajeta,,bas kao sto nose moje jarebicaste i prskane talijanke.. znam da kad ukrstim te dvije boje dobijem crne piliće .. samo sto je ovaj crn sa kapicom .. .sutra slikam ga pa pokazem Wink
Jovo13 - Utorak 07.06.2011. 16:10
Subject:
Pa ako imas cubavu onda ti je to pile od te cubave,nose i druge kokoske bela jaja,ne samo italijanke,nema sanse da je to pile od italijanki Wink
kinderbueno - Subota 11.06.2011. 10:10
Subject:
http://svijet-ljubimaca.com/forum/album_pic.php?pic_id=8031
kinderbueno - Subota 11.06.2011. 10:11
Subject:
Confused Sad
omer_hadzic - Subota 11.06.2011. 10:35
Subject:
Aaa lijepa je kokoska ta gore samo ti nesto neide postavljaje slika Smile
filip kam. - Subota 11.06.2011. 11:30
Subject:
jedna kvocka mi lezi na 14 jaja. a veceras idu u inkubator jaja domacih koki negde oko 45. tako da ce biti obicnih domacih pilica.. Smile Smile Smile
omer_hadzic - Subota 11.06.2011. 22:07
Subject:

Wink
bozo555 - Subota 11.06.2011. 22:29
Subject:
Evo da i ja malo osvježim temu novim slikama:)

Malo pojilište....

omer_hadzic - Subota 11.06.2011. 22:32
Subject:
bozo555 piše:
Malo pojilište....

Više liči na bazen za uzgoj žaba... zasto ne napravis nesto da pročišćava tu vodu.. ubaci neku pumpu il nesto slicno..
bozo555 - Subota 11.06.2011. 22:48
Subject:
napravio sam otvor gdje ispuštam vodu,redovito mjenjam vodu ali je ovih dana dosta padala kiša pa ju je zamutila,a ja je nisam još stigao promjeniti. Very Happy Smile
kinderbueno - Nedjelja 12.06.2011. 12:02
Subject:
omer_hadzic piše:
Aaa lijepa je kokoska ta gore samo ti nesto neide postavljaje slika Smile
..Hvala Very Happy ..a evo vidim i ja,šta ću kad sam informatički nepismen zaludu u gimaziju idem... Smile
kinderbueno - Nedjelja 12.06.2011. 12:04
Subject:
Jako su vam fine koke svima,pogotovo ove gaćare Omerove...pirgavo bijeli pijevac je extra....
omer_hadzic - Ponedjeljak 20.06.2011. 9:10
Subject:
Hvala a imao sam ja toga dosta sve bile gaćave i kapave sad nemam bas mnogo krizanih ili domacih koka samo rasne drzim Smile
slava28st - Utorak 21.06.2011. 13:39
Subject:

To su nasi ljubimci...od začeća do pilića Lol Lol
dragan_nis - Utorak 21.06.2011. 13:43
Subject:
slava28st piše:

Kako si ovo uspela da slikas ??
slava28st - Utorak 21.06.2011. 14:04
Subject:
Hahahaa...slučajnost Lol Lol pustila sam sve koke van a jedna mi falila ja uđem u kokošinjac kad ono.. Lol koka dala jaje...
filip kam. - Četvrtak 23.06.2011. 17:22
Subject:
poceli da se pile prvi pilici ove godine pod kvockom. Smile 1 izaslo ostalo jos 11. Smile
a iz ink. ocekujem za 7 dana. Smile
filip kam. - Četvrtak 30.06.2011. 8:28
Subject:
evo da osvezim malo temu. mama kvocka i njenih 11 bebica. 9 crnih i dve bele. Smile

Petojka - Petak 01.07.2011. 21:33
Subject:
Lijepi pozdrav braći po perju.
Od cijelog jata križanih ostalo još nekoliko pjetlića. Pijevci me oduševljavaju. Znam stati kraj ceste kad vidim nekog pijetla. Oko Tuhelja u nekoj birtiji kraj ceste, od gazdarice sam tražio kupiti pijetla, imala ih je nekoliko pa su se tukli vani na livadi. Nemože ih uhvatiti spavaju po drveću.
Sad se mučim oko pasmina koje bih uzgajao. Ovi križani me oduševljavaju, nikad neznaš šta će ispasti, a zna biti interesantnih primjeraka. Na ovoj slici ima jedan koji mi liči na plimuta. Jaja sam nabavio od više gazda, moguće da netko ima tu rasu, a domaćica unovčila jaje sa ostalima.
Imam još interesantnih pilića iz druge ture al to kad malo bolje operjaju, sad im je 5 tjedana.

kinderbueno - Utorak 05.07.2011. 11:32
Subject:
Petojka piše:
Lijepi pozdrav braći po perju.
Od cijelog jata križanih ostalo još nekoliko pjetlića. Pijevci me oduševljavaju. Znam stati kraj ceste kad vidim nekog pijetla. Oko Tuhelja u nekoj birtiji kraj ceste, od gazdarice sam tražio kupiti pijetla, imala ih je nekoliko pa su se tukli vani na livadi. Nemože ih uhvatiti spavaju po drveću.
Sad se mučim oko pasmina koje bih uzgajao. Ovi križani me oduševljavaju, nikad neznaš šta će ispasti, a zna biti interesantnih primjeraka. Na ovoj slici ima jedan koji mi liči na plimuta. Jaja sam nabavio od više gazda, moguće da netko ima tu rasu, a domaćica unovčila jaje sa ostalima.
Imam još interesantnih pilića iz druge ture al to kad malo bolje operjaju, sad im je 5 tjedana.

I meni su domaće=križane najdraže. Kako je fin ovaj pijetlić lijevo što ćuka nesto sa poda!! Smile Kako se zove ova boja,to mi je najljepša boja kokošiju...Sjećam se da smo imali dosta ovakvih koka kad sam bio mali,a sada nijedne ni slične..ove godine nabavim jaja od jedne žene i izleže mi se takva kokica i džudžan je udavi Plakanje
slava28st - Utorak 05.07.2011. 15:16
Subject:

naš inkubator, Lol
Petojka - Utorak 05.07.2011. 22:11
Subject:
Kinderbueno dobro si uočio. Taj pjetlić je vrlo ponosit i temperamentan, prvi je počeo kukurikati. Visok na nogama, nešto kraći leđa. Koja je to boja, ko bi ga znao, ima svega. Ovaj grahorasti pored je mirniji, elegantan, "džentlmen"
Jel znate vic o Dženlmenima:
Išao veterinar po selu cijepiti kokoš pa ga zatekao mrak baš kod jedne udovice. Kokoš polegala, ništa do sutra. Kako nije bio iz tog sela a nije mu se dalo odlazit pa dolaziti, zamoli domaćicu da prespava pa će sutra odmah od nje početi dalje. Naravno uvjeravao ju je da se ne treba ništa bojati jer on je džentlmen.
Sutradan gazdarica odvela veterinara živini, kad tamo 4 koke i 5 pijetlova.
Veterinar je pita kako to, toliko pijetlova na 4 koke.
- Nema veze gospodine, tu vam je samo jedan j**č, ostalo su džentlmeni.
slava28st - Srijeda 13.07.2011. 15:25
Subject:
slava28st piše:

naš inkubator, Lol

Izleglo se 4 jos 2 čekamo:))ostalih 5 nije bilo oplođeno..ja zadovoljna:))
filip kam. - Srijeda 13.07.2011. 16:36
Subject:
slava28st piše:
slava28st piše:

naš inkubator, Lol

Izleglo se 4 jos 2 čekamo:))ostalih 5 nije bilo oplođeno..ja zadovoljna:))

meni od 14 jaja kvocka izvela 12, ali jedno je nagazila i ono je uginulo. Smile
ja sam sasvim sadovoljan sobzirom da su jaja bila sva njena, sto znaci da je bilo starijih i od dve nedelje i sva se izvela... Smile
slava28st - Srijeda 13.07.2011. 19:05
Subject:
Super,čestitke!Ja nisam stavljala od svojih vec sam kupovala od neke bake a ona ima puno koka a jednog pijetla,pa sam dobro prosla i sa ovim a i proslu kvočku sam nalegla od istih jaja samo 4 pileta imam,sad mi se raskvocala jos jedna za koji dan cu staviti od svojih kokica skupljala sam jaja 10-tak dana pa se nadam boljem rezultatu iako meni drago daj šta das Very Happy
kinderbueno - Petak 22.07.2011. 9:12
Subject:
http://imageshack.us/photo/my-images/221/dsc01516xw.jpg/
kinderbueno - Petak 22.07.2011. 10:23
Subject:

kinderbueno - Petak 22.07.2011. 10:26
Subject:
[img][/img]
dsc64am2 - Subota 23.07.2011. 12:54
Subject: neki od mojih novih ljubimaca
morao sam da ih slikam mnogo su blesavi

e ovaj je izrazito tamno crvenog perja ali moj telefon to nije uspeo da docara kako treba

dsc64am2 - Subota 23.07.2011. 12:56
Subject:
Da cujem komentare?
filip kam. - Subota 23.07.2011. 13:11
Subject: Re: neki od mojih novih ljubimaca
dsc64am2 piše:
morao sam da ih slikam mnogo su blesavi

e ovaj je izrazito tamno crvenog perja ali moj telefon to nije uspeo da docara kako treba

bas su slatki. Smile
koliko ih imas?
dsc64am2 - Subota 23.07.2011. 13:19
Subject:
golosiju sa cubom samo ovu, imam jos 10-ak golosija ali nemaju cubu, ovaj na kraju ima onu bradu ispod kljuna (neznam bes koliko se vidi na slici) imam njega i cisto crnog i cisto belog sa bradom. ukupno 50-ak pilica svi imaju po nesto zanimljivo za slikanje ali ih je malo teze pohvatati, nisu uvek voljni da se slikaju.
Jovo13 - Subota 23.07.2011. 21:43
Subject:
Prelepo je ovo golosijance sa cubom Very Happy
Evo mojih patuljastih,imam dva pileta od ovog petla i ove koke i cetri pileta od cubice i ovog petla,interesantno je da je od cube i ovog petla ispalo jedno skroz belo Shocked i tri sarena cubava

Evo cubice

filip kam. - Subota 23.07.2011. 22:06
Subject:
Jovo13 piše:
Prelepo je ovo golosijance sa cubom Very Happy
Evo mojih patuljastih,imam dva pileta od ovog petla i ove koke i cetri pileta od cubice i ovog petla,interesantno je da je od cube i ovog petla ispalo jedno skroz belo Shocked i tri sarena cubava

Evo cubice

e sto su blesavi ovi cubasti. Smile
sad zavidim tvojma kako lepo setaju po napolju a miji moraju da rastu u kavezu. Ljut
a za to belo. mora da je kokoska bila u svaleraciju. Smile Big smjesak Big smjesak Big smjesak
e a meni pevac mislim da bi pokokao sve pilice kad bi ih pustio zajedno. sad kad su u kavezu on kljuje zicu i na njih i na kvocku. ja mislim da bi ih sve sahranio. a kvocka kad otvorim kavez i ona izleti pevac je juri kao nenormalan. i kad je stigne on je bije sto mu je bezala a nije se namestila da je kopuna. Big smjesak Big smjesak Big smjesak
Jovo13 - Subota 23.07.2011. 22:16
Subject:
To sam i ja pomislio ali nema ni u komsiluku belog petla Shocked
Bas je steta sto ti nisu napolju,meni cim se izlegnu idu napolje,a meni je petlic predobar,sve uzme pa i on sa kvockom zove pilice da jedu,a i italijan nije agresivan,ali on nije tako brizan kao ovaj mali Wink
dsc64am2 - Subota 23.07.2011. 22:58
Subject:
da li ti je ovo crno belo sa onim nakostresenim perjem ili mi se cini? davno sam imao, valjda je to patuljasta kohinkina, petao je bio sa nakostresenim perjem odavno trazim po okolini da ih kupim ali slaba vajda.
filip kam. - Subota 23.07.2011. 23:45
Subject:
Jovo13 piše:
To sam i ja pomislio ali nema ni u komsiluku belog petla Shocked
Bas je steta sto ti nisu napolju,meni cim se izlegnu idu napolje,a meni je petlic predobar,sve uzme pa i on sa kvockom zove pilice da jedu,a i italijan nije agresivan,ali on nije tako brizan kao ovaj mali Wink

ma ovaj moj uhvatio neki uk. al doci cu mu ja glave kad tad. Razz Big smjesak
Jovo13 - Nedjelja 24.07.2011. 10:02
Subject:
dsc64am2 jeste to kovrdzava kokinkina,ima njegova slika u temi o kokinkinama Wink
dsc64am2 - Nedjelja 24.07.2011. 12:20
Subject:
ludim za kovrdzavim kokinkinama. . .nadam se da cu ih nabaviti.
Jovo13 - Nedjelja 24.07.2011. 17:30
Subject:
Ako hoces broj od coveka od kog sam nabavio jaja javi se na pp Wink
dsc64am2 - Nedjelja 24.07.2011. 21:03
Subject:
Nadam se da cu ih naci negde u okolini, a ako ne nadjem javicu ti se. . .
filip kam. - Srijeda 27.07.2011. 12:07
Subject:
ne znam gde da okacim slike, pa reko aj ovde. ovo p[ile je tovno, ali zato mu je boja vrh. Smile

dal je kokica ili pevac jos ne znam sigurno. ali bih voleo da je kokica.
omer_hadzic - Srijeda 27.07.2011. 13:10
Subject:
Zanimljivo stvarno.. aj kad odraste pa nam pokazi da vidimo kakvo ce izrast Smile
HOROZ - Srijeda 27.07.2011. 14:24
Subject:
lijepo pile, probaj da ga odgojis bez koncentrata i da sto vise hoda da se ne utovi pa da vidimo sta ce da bude Smile
filip kam. - Srijeda 27.07.2011. 14:37
Subject:
to vec radim. Smile
naravno ako bude musko. vracam ga kod ostalih tovnih pilica. ali ako bude kokica, ide na strogu i rigoroznu ishranu i na drugaciji nacin zivota koje bi vodilo. Smile
omer_hadzic - Srijeda 27.07.2011. 22:23
Subject:
sta smeta ako bude pjetlic Big smjesak
filip kam. - Srijeda 27.07.2011. 22:25
Subject:
ne treba mi onda. Big smjesak Big smjesak Big smjesak
necu da se mucim oko njega da ga smrsam. kad ce da bude petlova od ovih pilica do mile volje. Smile
kinderbueno - Petak 29.07.2011. 13:19
Subject:
Evo ih već se izlegli..heh..

.....P.S. Filipe,baš ti je lijepo tovno pile,šta ima veze ako je pijetlić...:/
filip kam. - Petak 29.07.2011. 13:36
Subject:
pa vise bih voleo da je koka. pa da mi nosi jaja. a da je pevac bice mnogo debeo sigurno. ima sve koke da mi spljosti. Big smjesak
filip kam. - Petak 29.07.2011. 13:37
Subject:
kinderbueno piše:
Evo ih već se izlegli..heh..

.....P.S. Filipe,baš ti je lijepo tovno pile,šta ima veze ako je pijetlić...:/

ovo zuto je slatko kao med. Smijeh2
kinderbueno - Petak 29.07.2011. 13:48
Subject:
filip kam. piše:
pa vise bih voleo da je koka. pa da mi nosi jaja. a da je pevac bice mnogo debeo sigurno. ima sve koke da mi spljosti. Big smjesak

haha,u pravu si.....držim mu fige da bude koka...
filip kam. - Utorak 16.08.2011. 9:32
Subject:
evo ovih od prve ture. sad imaju oko mesec i po dana. Smile

filip kam. - Utorak 16.08.2011. 9:36
Subject:
a sada i podmaladak. Smile

eto i meni konacno da se ostvari zelja da imam golosijane. Smile Very Happy Very Happy Very Happy
dsc64am2 - Utorak 16.08.2011. 9:44
Subject:
Bas su lepi
Jovo13 - Utorak 16.08.2011. 10:40
Subject:
Prelepi su Very Happy
kinderbueno - Utorak 16.08.2011. 14:46
Subject:
aaaaaa...Kako su moćni Big smjesak
filip kam. - Utorak 16.08.2011. 19:26
Subject:
hvala, hvala, hvala... ali naj vise hvala nenadu za jaja. Smile
kinderbueno - Ponedjeljak 29.08.2011. 10:45
Subject:
Evo i mojih pilićića,nisu baš nešto posebni ali meni su NAJLJEPŠI Very Happy

filip kam. - Ponedjeljak 29.08.2011. 12:02
Subject:
kinderbueno piše:

mnogo su lepi.. Very Happy Very Happy Very Happy
koliko bre ovo tura su ti izveo??
i blago tebi za ovakvu macku. Big smjesak Big smjesak Big smjesak
svileni - Ponedjeljak 29.08.2011. 13:56
Subject:
kinderbueno piše:

baš su ti lijepi a bome ih ima i puno
kinderbueno - Utorak 30.08.2011. 9:11
Subject:
Hvala Ove sezone 7 tura Big smjesak , 58 grla
svileni - Utorak 30.08.2011. 18:48
Subject:
svaka čast na tom uspjehu meni 4 ture 30 piliča
filip kam. - Utorak 30.08.2011. 19:01
Subject:
meni od dve ture 28 pilica, ali od toga 23 ziva. Razz Big smjesak
kinderbueno - Utorak 30.08.2011. 21:35
Subject:
Ohoho...dobri ste !Big smjesak a jeli to Filipe ispod kvočke ili iz inkubatora,pitam jer ti u prosjeku 14 pilića po turi,ja uvijek stavljam 11 jaja nekad 13 ako je bas krupna kvočka.Ja nemam inkubator a zasad mi i ne treba dok je živa Bjeloperka Lol svako mjesec dana kvoče nije normalna...E neka zena mojoj majki iznijela suludu teoriju da ne daje kokošima hranu nego samo ujutro i da ce joj onda manje kvocat,ja joj nedam da to radi...Koliko često i kada vi hranite kokoši(Ja zrnja i prekrupe ujutro i navečer prije nego sto ih pustim i po danu onako nešta grožđa,zeleni i tako to)Radim li dobro?...Meni ih je ostalo 42, 3 su bili zrtve džudžana i tekuta Ljut ,a ostale sam poklonio...
filip kam. - Utorak 30.08.2011. 22:11
Subject:
kinderbueno piše:
Ohoho...dobri ste !Big smjesak a jeli to Filipe ispod kvočke ili iz inkubatora,pitam jer ti u prosjeku 14 pilića po turi,ja uvijek stavljam 11 jaja nekad 13 ako je bas krupna kvočka.Ja nemam inkubator a zasad mi i ne treba dok je živa Bjeloperka Lol svako mjesec dana kvoče nije normalna...E neka zena mojoj majki iznijela suludu teoriju da ne daje kokošima hranu nego samo ujutro i da ce joj onda manje kvocat,ja joj nedam da to radi...Koliko često i kada vi hranite kokoši(Ja zrnja i prekrupe ujutro i navečer prije nego sto ih pustim i po danu onako nešta grožđa,zeleni i tako to)Radim li dobro?...Meni ih je ostalo 42, 3 su bili zrtve džudžana i tekuta Ljut ,a ostale sam poklonio...

pod kvockom. pod jednom je bilo 14 jaja 12 pilica, a pod dugu kvocku sam stavio 20 jaja. od nje mi sad ima 11 zivih. imam inkubator u njemu sam pilio pacice, probao sam i pilice ali je proslo bezuspesno.
Jovo13 - Utorak 30.08.2011. 22:52
Subject:
kinderbueno nemas razloga da stavljas tako malo jaja ako su velike kvocke,ja pod patuljaste mesance stavljam toliko jaja koliko ti pod velike i prosle godine je bilo svih 13 pilica,a kad bude manje to su neoplodjena u pitanju,pod veliku bramu sam stavio 21. jaje i 19 se izleglo,dva je razbila.Pod obicne kvocke najmanje 15 jaja Wink
kinderbueno - Srijeda 31.08.2011. 9:46
Subject:
Ja sam bio uvjeren da je najbolje stavljati po 11 jer kao tada kokoš može lakše okretat jaja i postotak izlijeganja će bit veći...Sljedeće sezone cu stavljat više,joj jedva cekam sljedeću sezonu,obećala mi jedna zena jaja od biserki,gološijana i nekih njenih sto nesu plavozelena jaja...

moj inkubator Smile[/img]
filip kam. - Utorak 13.09.2011. 12:14
Subject:
ovo su pilici od prve kvocke imaju sada oko 2,5 meseca.
nisam siguran za sve kojeg su pola. pa neka mi neko kaze ako gresim. Smile

1. koka

2. koka

3. koka

4. koka???

5. ovo je ocigledno. Smile

6.
7.
8.

9. koka

10. koka

11. koka????????? Big smjesak

filip kam. - Utorak 13.09.2011. 12:21
Subject:
a ovo su mlade snage. sutra pune mesec dana. Smile

ja okaci brdo slika. neko ce mi glavu razbit. Big smjesak
Ceca - Utorak 13.09.2011. 21:49
Subject:
Imaš zaista lepe piliće,pogotovo ovi mali sive boje,nisam takve nigde videla Very Happy
Moja komšinica ima preko 70 komada u jatu sve različitih,medju njima i kokinkina patuljastih,kovrdzavih i hamburga i gološijana,sve je izmešano,ali zaista su prelepi,nema dva ista u celom jatu.

Sad me bari za proleće da joj naležem brame i kockice(orpingtone),ali sam je zamolila da joj se ne desi da na leto bude kovrdžavih brama ili orpingtona gološijana

Cool Eek Eek

Evo mojih hibrida,tako sam ih kupila,pod imenom Harko

Jovo13 - Srijeda 14.09.2011. 9:37
Subject:
Evo moja dva mesanca patuljastih Wink

filip kam. - Srijeda 14.09.2011. 10:32
Subject:
e sto je blesavo ovo cubavo... kao med je slatko. Smile
mf - Srijeda 14.09.2011. 10:54
Subject:
ova čupava je super, evo imat češ super kvočke.
Jovo13 - Srijeda 14.09.2011. 11:50
Subject:
Hvala Very Happy

Cuba i trsavko su mi omiljeni,mada je i belo lepo.Njih sam i nalegao zbog kvocanja jer od italijanki to ne mogu da ocekujem Lol

P.S. mf ovo trsavo je kokinkina,petlic Wink
svileni - Srijeda 14.09.2011. 13:44
Subject:
jovo baš su smiješne i simpatične
Jovo13 - Srijeda 14.09.2011. 14:41
Subject:
Hvala svileni,jesu bas smesni,preselili su se u dvoriste pa samo prave probleme a kad ih pojurim oni nestanu u roku od sekunde u cvecu Lol
svileni - Srijeda 14.09.2011. 17:03
Subject:
inače ja se trudim da imam čistokvnne ali ovi su baš fora i takve baš volio i imati
banekac - Srijeda 14.09.2011. 21:07
Subject:
Eek Eek Eek

ceco prelepi su ti ovi grao petlovi
kinderbueno - Nedjelja 25.09.2011. 17:37
Subject:
Kako volim gledat ove slike,ovo mi je najdraža tema...Baš su vam fine koke!!!!!!! Najdojmljivije mi je ono sa enormno velikom krunom na glavi...Čini mi se da je ono pod broj 2 muško,nezz,...Kako su ti pilići zanimljivih boja pogotovo ono 1. ....i ovi grahoranci su mi baš fini...ma svi!
Jovo13 - Ponedjeljak 26.09.2011. 11:46
Subject:
Nesto novo kod mene,dobio sam ih u zamenu za italijane Wink

Kod petla mi se ne svidja kresta,ali dobro,koka ima normalnu krestu pa cu sledece godine ostaviti lepseg petla Wink
Kazujosi Funaki - Ponedjeljak 26.09.2011. 13:02
Subject:
Treba samo raditi na boji i kresti ali super, vazno je da ima sa golom sijom.... Cool Cool Cool Cool
HOROZ - Ponedjeljak 26.09.2011. 13:57
Subject:
Fino nema sta iako im ja i nisam neki veliki simpatizer volim ih vidjeti zato sto su pirgasti Smile
Je li moguce da morka jos u vijek nosi jaja? Vidim u pozadini lezi na gnjezdu
Jovo13 - Ponedjeljak 26.09.2011. 14:13
Subject:
Ma to je bitno a ostalo ce nekako da se sredi,bas su mi neobicne i lepe,a kad sam ih prvo ubacio kod mojih kokosaka ono niko ne sme da ih pipne i samo beze od njih,sad su se vec navikle na ove koke koje su pobegle lisici sto bi rekla moja tetka,koja ih inace ne podnosi Lol

Horoz meni misirke svake godine nose skoro do novembra,srecom sada nema svuda trave u kojoj bi se krile pa nose kuci Wink

A da,zaboravih da pitam koju boju mogu da ocekujem iz ove kombinacije?Voleo bih da imam bar neku cistu graorastu koku sledece godine.
filip kam. - Ponedjeljak 26.09.2011. 14:48
Subject:
bas su ti lepi. bice do godine sarenih pilica. Smile bio bi bas lep pevac samo da mu je kresta normalna. Very Happy
HOROZ - Ponedjeljak 26.09.2011. 14:58
Subject:
Iz mog skromnog iskustva kada pirgaste paris sa crnima ili bijelima dobijas samo tamniju ili svjetliju varijantu pirgastih, a iskusniji neka potvrde ili negiraju Smile
Kazujosi Funaki - Ponedjeljak 26.09.2011. 16:02
Subject:
Nije mi jasno zasto ljudi bukvalno mrze golosijane... Naisao sam na dosta slucajeva da ih bas mrze, nije da ih ne vole... A inace koke koje su za 25 dana mladje od rodajlanda nose vec 15 dana dok ove Rodajlandke nece ni za 20 da pronesu, toliko o golosijankama i njhovoj produktivnosti!
svileni - Ponedjeljak 26.09.2011. 17:42
Subject:
ja mislim da ih manje vole jer se ističu od drugih svojim izgledom
filip kam. - Ponedjeljak 26.09.2011. 18:37
Subject:
a meni su bas slatke bas zato sto su drugacije. tj onako neobicne.
Jovo13 - Ponedjeljak 26.09.2011. 20:16
Subject:
Da mu je kresta normalna stvarno bi bio savrsen,ali eto Wink

Znaci bice sigurno pirgastih,super,posle cu da izdvojim najbolje pirgaste i petla pa da ih imam u toj boji a ako bude belih isto tako Very Happy

Kazujosi ne znam ni ja zasto ih ne vole,valjda im neprirodno igledaju bez perja na vratu.Moja majka mi je inace rekla da oduvek ne voli golosijane i da su je sad oni snasli Lol
Ja mogu reci da je koka za dva dana od kako je kod mene snela dva jajeta,i solidne velicine jer je ona malo sitnija,kao italijanke,malo manja.Kad smo vec kod jaja koje boje treba da bude ljuska jajeta,ova nosi braon jaja kao crvene nosilje Wink
Kazujosi Funaki - Ponedjeljak 26.09.2011. 20:28
Subject:
veruj mi da nemam pojma, moje nose isto braon ali svetlije braon...
zenicanin - Utorak 27.09.2011. 20:54
Subject:
[/url]http://svijet-ljubimaca.com/forum/viewtopic.php?t=25784&start=90

da li znate kakve su ovo , tj koja vrsta
filip kam. - Srijeda 28.09.2011. 17:54
Subject:
zenicanin piše:
[/url]http://svijet-ljubimaca.com/forum/viewtopic.php?t=25784&start=90

da li znate kakve su ovo , tj koja vrsta

ne vidimo sliku... Smile
zenicanin - Četvrtak 29.09.2011. 18:53
Subject:
pa eto ima URL samo kopiraj i pogledaj.ok
zenicanin - Petak 30.09.2011. 0:21
Subject:

i da li je ovo kokica[/img]
zenicanin - Petak 30.09.2011. 0:23
Subject:
evo slika, koja je vrsta i da li je kokica
HOROZ - Petak 30.09.2011. 6:32
Subject:
Horoz
filip kam. - Petak 30.09.2011. 6:38
Subject:
zenicanin piše:

i da li je ovo kokica[/img]

iskreno, lici mi i na petla i na koku. nije mu bas velika kresta i nema izrazeno ono crveno sto visi ispod kljuna. vise mi lici na koku, ali videces, vreme ce pokazati. Smile
zenicanin - Petak 30.09.2011. 17:44
Subject:
mozda ti lici na pjetla, zbog nacina kako je uslikana, ona druga je i veca od ove...i meni vise lici na kokosku
kinderbueno - Nedjelja 09.10.2011. 20:13
Subject:
obične koke :

Smile
svileni - Ponedjeljak 10.10.2011. 16:52
Subject:
koliko je stara ova zadnja fotografija
filip kam. - Utorak 11.10.2011. 14:38
Subject:
evo ovih mladjih. pomagajte oko pola ako znate za pojedine.

neki su ocigledni dok mi neki i nisu. Smile
filip kam. - Utorak 11.10.2011. 14:41
Subject:
a ova dva sto su pre mesec dana bili i petlovi i kokoske. sada znam sigurno da je ovo belicasto kokoska, ali ovo pirgasto mi je jos nesigurno. Big smjesak

dimitrov - Četvrtak 20.10.2011. 22:21
Subject:
To je nova generacija ove godine
Rimi - Petak 21.10.2011. 7:55
Subject:
Super su ti kokice, stvarno zanimljive.
svileni - Petak 21.10.2011. 15:08
Subject:
zanimljive kokoši
pan - Nedjelja 30.10.2011. 13:54
Subject:
Moje domaće koke.

kinderbueno - Ponedjeljak 31.10.2011. 16:35
Subject:
EXTRA!!!!!! Veliki smjesak
Jovo13 - Četvrtak 03.11.2011. 19:14
Subject:
Evo neka nova slika,cubica je porasla Very Happy

filip kam. - Četvrtak 03.11.2011. 19:23
Subject:
e sto je blesava.... Big smjesak
a mnogo su joj lepe gace. Big smjesak
Jovo13 - Četvrtak 03.11.2011. 19:34
Subject:
Samo da je vidis uzivo,mnogo je smesna Lol
Inace gace kao ona ima i ovaj petlic pa cu da vidim sledece godine jer ce da ispadne jos neko kao ona,tj i cubavo i trapavo,pa da bude i neki petlic cubavi Wink
omer_hadzic - Četvrtak 03.11.2011. 19:46
Subject:
I kod mene svake godine bude bar jedno smjesno pile.. uvjek kokica bude.. i bas bude ono cool ove godine sam dobio ćubastu kokicu koja je krizana sa domacom ćubastom i rodejlandom i kokica je ispala boje rodejlanda ono crvena presijava se.. i ima kapicu Razz a inače krizanci znaju da budu prelijepii
filip kam. - Četvrtak 03.11.2011. 19:51
Subject:
nego sta. kad su ovako slatki treba da ih imas vise. Big smjesak
a sta je sa golosijanima. kako se ponasaju?
Jovo13 - Četvrtak 03.11.2011. 19:59
Subject:
Nekad su mesanci mnogo lepsi od rasnih,evo meni je ova cubica mnogo lepsa od mojih italijanki,jedino su mi kokinkine od nje lepse,e od njih stvarno ne znam jer ima neka lepsa rasa,bar za mene Wink
Golosijani vise nisu u mnozini Lol vratio sam petla,bio se sa ovim mojim italijanima i jurio mi kokoske i opsti haos je nastajao svaki cas tako da sam ga vratio a kokica se mitari,da znas kako je sad samo bela,slikacu je kad se skroz izmitari Wink
filip kam. - Četvrtak 03.11.2011. 20:10
Subject:
hahaha. dobo je proso. mogo je i na krlji da zavrsi. Big smjesak
Jovo13 - Četvrtak 03.11.2011. 20:13
Subject:
To sam prvo pomislio ali mi ga bilo zao pa sam ga ipak vratio Wink
svileni - Petak 04.11.2011. 12:14
Subject:
jovo jako lijepe koke i vidi se da ih se drži u jako dobrim uvjetima
Jovo13 - Petak 04.11.2011. 16:54
Subject:
Hvala svileni Wink
kokoO - Subota 12.11.2011. 0:17
Subject: Re: moji križani Đureki i Katice
FEKHRA piše:
Evo, da predstavim dio mog uzgoja! Very Happy

Baza je bila obični Đurek i Katica u čije je jato "uletil" feniks:

CAo, upravo spremam kapunjeru za 10ak kokosi, stizu za par dana jedva cekam!!

Ove vase su predivne, narocito kokot!! najljepshi kojeg sam vidio. Koja je sorta u pitanju?
Pocetnik sam tek krecem u avanturu Smile
Hvala puno pozdrav
p.s cime ih hranite, imaju savrseno perje?
kokoO - Subota 12.11.2011. 22:43
Subject: sorta Jovovih kokica :)
Idem prekosutra na stocnu pjacu po kokoske treba mi HITNO naziv sorte ovih predivnih koka da se rwspitam dje ih mogu nac.
Molim da mi neko odgovori
pozzz
koko
omer_hadzic - Subota 12.11.2011. 22:53
Subject:
To su krizane kokoške.. izmedju fenixa i djureka i katica... tako nekako Big smjesak
Jovo13 - Subota 12.11.2011. 22:57
Subject:
Koko vidim da si sad napisao subject sorta Jovovih kokica,pa da ti kazem da su to obicne kokoske,tj mesanci,ima tu krvi od kokinkine,cvrkavaca,svilenih,od velikih cubavih koje su mi nosile zelena jaja,ma svasta,uglavnom tesko da ces negde naci ovakve,jedino kod mene Big smjesak

A ove iznad su mesanci feniksa i cvrkavaca,tj tako ih kod nas zovu,to ces vec lakse naci Wink
filip kam. - Nedjelja 13.11.2011. 17:28
Subject:
kokoske od nas koji drzimo mesance su bre unikati. ne mozes da nadjes dve iste pa boga zovi. a one rasne, svaka ita. obicne domace su ZAKON. Big smjesak
omer_hadzic - Nedjelja 13.11.2011. 17:30
Subject:
Hhahhaa Upravo tako Big smjesak
Jovo13 - Nedjelja 13.11.2011. 18:45
Subject:
Lol Lol Lol bas tako,unikati Very Happy
penant - Nedjelja 13.11.2011. 19:09
Subject:
ovaj pijetao sa slike je imenom i prezimenom: Jurica Feniks Lol
kokoO - Nedjelja 13.11.2011. 20:53
Subject:
Idem sutra na stocni pjacu [po kokoshe pa cu pokusati da se raspitam
Moram nabaviti ovoga kokota stvarno je strashan!
Zna li neko ima li tih feniksa u Cnoj Gori ili najblize.. dje ima? HR Dubrovnik, Srbija..?/
Imam josh dilemu da li da kupujem onu drobljenu hranu sa vitaminima, min. i cekga sve nema.. ili da uzmem samo kukuruz i ostalo sjeme pa sam da mijesam?
Vazno mi je da im dajem organsku zdravu hranu a ne znam sta sve stavljaju u te gotove mjesavine iako pishe tamo sve..
ako imate neki savej plsss! thx Smile
filip kam. - Utorak 13.12.2011. 13:24
Subject:
evo malo da osvezim temu sa novim slikma. Big smjesak
prvo da mi predlozite kojeg od ova 4 petla da ostavim. Smile

1

2

3

4

ajde dajte neki predlog. Smile

evo i ostalih, mada nisam ih sve ni slikao mrzelo me da ih trazim. Big smjesak

a sad moja omiljena i naj milija kokica. Smile

ovog takodje ostavljam.

ima ih jos ali ima i previse slika. Big smjesak

e sad ostaje samo jedno da se resi dilema oko ovog pileta.
staro je 5 meseci, lici mi i na petla i na kokosku. ako je petao onda je sigurno adum.
evo i slika

ovi petlovi su mu vrsnjaci. a razlika izmedju njih je ogromna.
HOROZ - Utorak 13.12.2011. 14:54
Subject:
Da su moji ja bih ostavio ovog sa druge slike ili mozda cak i ovog pirgastog sa kukmom
filip kam. - Utorak 13.12.2011. 15:36
Subject:
HOROZ piše:
Da su moji ja bih ostavio ovog sa druge slike ili mozda cak i ovog pirgastog sa kukmom

i ja se dvoumim izmedju njega i ovoga sa prve. Smile
a ovog cubavog golosijana, ako na njega mislis cu da poklonim.
Very Happy
Junior - Utorak 13.12.2011. 15:41
Subject:
Sve su ti kokosi lijepe i svaka posebno interesantna .
A od ova cetiri ja bih ostavio ovog crvenocrnog sa zadnje slike on jos nije potpuno
formiran al cini mi se da ce bit pravo lijep. Smile
Kazujosi Funaki - Utorak 13.12.2011. 15:59
Subject:
Kada su u pitanju domace koke uvek se ostavlja najkrupniji pevac, to je neko razumno pravilo, da pilici budu krupni e sad... Wink
filip kam. - Utorak 13.12.2011. 16:54
Subject:
sva cetvorica su krupni ali se ja naj vise dvoumim izmedju prvog i drugog. nekako su mi uzivo naj lepsi i ovaj na trecoj slici je lep ali mu rep nije bas nesto. a ovaj crveni je dosta agresivan hoce da se bije i bije mnogo ove mladje pilice. tako da njega otpisujem. Big smjesak
armin12 - Utorak 13.12.2011. 17:27
Subject:
filip kam. piše:
sva cetvorica su krupni ali se ja naj vise dvoumim izmedju prvog i drugog. nekako su mi uzivo naj lepsi i ovaj na trecoj slici je lep ali mu rep nije bas nesto. a ovaj crveni je dosta agresivan hoce da se bije i bije mnogo ove mladje pilice. tako da njega otpisujem. Big smjesak

Crveni je meni najljepsi al ako tuce ostale treba ga rijesiti tako da bih ja onda ostavio drugog
zoki1983 - Utorak 13.12.2011. 19:16
Subject:
ostaviš onog sa druge i sa treće slike,puno je kokica za jednog,a ovo bijelo je koka Smile
filip kam. - Utorak 13.12.2011. 20:21
Subject:
zoki1983 piše:
ostaviš onog sa druge i sa treće slike,puno je kokica za jednog,a ovo bijelo je koka Smile

ostavljam jednog od ova 4 i jednog od golosijana tacnije ovog plavog. Big smjesak
tako da ce da budu dva petla u jatu Very Happy
Jovo13 - Petak 16.12.2011. 17:12
Subject:
Bas su ti porasli i mnogo su lepi.Ovi petlovi isti kao onaj tvoj stari Very Happy
Meni se isto najvise svidja onaj cetvrti crveni mada ako je agresivan ostavi nekog drugog,mada bi mogao da ostavis i dva golosijana,onog sivog i cubavog Big smjesak
A ovaj beli na kraju je petao,ima ona pera od petla ali ne znam sto mu kresta ne izraste Shocked
Inace ona cubava braon koka ima mnogo lepu boju Wink
filip kam. - Petak 16.12.2011. 20:54
Subject:
hvala jovo hvala. Smile
a meni nesto on bas i nije lep nekako mi jednolican. nema neke boje da ga otvore, a i lose peva. nesto promuklo Big smjesak, a zato broj 3 otkida peva kao navijen. Big smjesak ja se dvoumim izmedju keca i dvojke. neka su jos malo nek se oforme pa cu da odlucim.
a ovo belo cudo prirode mislim i ja de je pevac i da je jalov cim je ovako svo nikakvo.Big smjesak xD
a ovi mladi su mi svi lepi. nema ni jedno da kazem da mi se ne svidja i ove cubice i obicne i moja Mila. Big smjesak
Mila je inace ova skroz siva. moja miljenica. Big smjesak
Jovo13 - Petak 16.12.2011. 22:42
Subject:
Ako se dvoumis izmedju prva dva ostavi drugog,nekako ima lepu srebrnu boju na vratu Wink

A Mila je prelepa,em lepa boja,em golosijasta,em cubava,ma prelepa Very Happy
filip kam. - Petak 16.12.2011. 22:47
Subject:
axaxax. niej to mila. Big smjesak
ovo je mila

a i onu cubavu mnogo volim. tj. volim sve ove kokice jer su pitome.
a sta mislis ti za onu crnu. dal je kokica?
Jovo13 - Subota 17.12.2011. 0:13
Subject:
Lol Lol Lol greska,znaci ova je miljenica Very Happy
A na koju crnu mislis?Golosiju?Ako na nju mislis kokica Wink
filip kam. - Subota 17.12.2011. 1:18
Subject:
axa na golosijanku. e super ako je kokica onda jos 6 kokica iz druge ture. Big smjesak
Ceca - Subota 17.12.2011. 2:52
Subject:
Filipe kako si dobio ovu kombinaciju,extra je i boja i izgled,nisam ovako nešto videla do sada Eek

Uploaded with ImageShack.us Eek
Jovo13 - Subota 17.12.2011. 9:49
Subject:
Ovo je ostalo od mojih patuljaka,jos je jedno od komsije kom sam davao jaja,cetiri koke mi je uhvatilo kuce,a medju njima i kovrdzavu kokinkinu Plakanje

P.S. Filipe ovu sa manjom cubom sam uzeo od komsije Wink

filip kam. - Subota 17.12.2011. 10:32
Subject:
Ceca piše:
Filipe kako si dobio ovu kombinaciju,extra je i boja i izgled,nisam ovako nešto videla do sada Eek

Uploaded with ImageShack.us Eek

ceco ovo sam dobio jaja od jednog decka iz trstenika. vidis i samma kako su mu fascinantne kokoske. on je imao jednu istu kao ova samo sa vise sive boje i ubio je veliki petao dok je bila pile. ali su mi svi pilici od njegovih kokosaka prelepi. Smile
filip kam. - Subota 17.12.2011. 10:34
Subject:
jovo jel ovo onaj stari petao? pa lepa je i ova cubica ali je tvoja lepsa. Smile
a sta si uradio sam kucetom???? Ljut Ljut
Jovo13 - Subota 17.12.2011. 13:20
Subject:
Stari petao,prve godine i nije bio nesto lep ali onda kad se izmitario bio je mnogo lepsi,rep mu je bio mnogo bolji i noge dosta trapavije,a i ove godine mislim da je jos lepsi posle mitarenja Lol
Lepa je i ova,kod njega nisu dobro hranjene pa su jele jedna drugima perje pa je ova malo ocupana kod repa a i cubica joj nije skroz citava ali vidim jos se mitari pa ce da bude lepsa.Kuce je jutros otislo za Kragujevac,sad ne brinem pa sam pustio ove malo napolje da se prosetaju Wink
kinderbueno - Subota 17.12.2011. 16:08
Subject:
Krasne su vam kokoši,stavljajte što više možete slika Megasmile obožavam ovaj forum a ovo mi je najdraža tema,jer ''obične'' koke su najljepše!
dimitrov - Četvrtak 29.12.2011. 14:15
Subject:
neke slike i oh my mini piletina
Jovo13 - Četvrtak 29.12.2011. 20:56
Subject:
Prelepe su ove cubave i trapave,ukrstanjem moje cubice sa ovim petlom cu da dobijem sve trapave,bice odatle i neko cubavo pa cu da ih odvojim i da imam vise njih kao sto je moja cubica i kao sto su ove,bas su lepe.

p.s. cubica pronela a izlegla mi se zadnja od svih pilica,od italijanki mladja 3 meseca a one nisu sve pronele,uvek mi rano pronesu ove patuljaste Wink
Ivan-Cokili - Četvrtak 29.12.2011. 23:42
Subject:
Ove dimitove bas lepo izgledaju, koja je ovo kombinacija?
MatijaBJ - Srijeda 04.01.2012. 1:11
Subject:
Moja baka ne moze bez domaćih kokica... Very Happy

filip kam. - Četvrtak 05.01.2012. 21:41
Subject:
MatijaBJ piše:
Moja baka ne moze bez domaćih kokica... Very Happy

savrseni su. pogotovu ova golosijanka Ljubav
xxxxx - Nedjelja 08.01.2012. 12:14
Subject:
Dali netko znade nekog da ima domace kokoši spricane u svim varijatetima??? htio bi nabavit jaja!
filip kam. - Nedjelja 08.01.2012. 16:08
Subject:
ostavio sam za u kokoske onog petla sa druge slike tacnije ovoga

pravi je seksualni manijak. Big smjesak
ne silazi sa kokoski, ne znam odakle mu vise snaga. Lol
xxxxx - Nedjelja 08.01.2012. 20:41
Subject:
svaka čast dobrog si odabrao!!!
xxxxx - Ponedjeljak 09.01.2012. 10:09
Subject: Re: Zagrebačke kokoške, točnije Čulinečke
Anser i Marko_jj7 imaju prekrasne koke i bas bi bilo lijepo nabavit takve!!! jos da saznam odakle su odmah bi isao kupit jaja!!! Very Happy
dimitrov - Subota 28.01.2012. 18:57
Subject:

xxxxx - Nedjelja 29.01.2012. 22:57
Subject:
dimitrov piše:
Svaka cast imas prekrasne kokoši!!!
marcelo - Nedjelja 29.01.2012. 23:53
Subject:
...špricane(tigraste) talijanke križane u srodstvu dobio crne koke i onda te koke križao sa Leghorn dobio sam nesilice ajme al se svim pilićima vratila ova špricana boja...

kinderbueno - Srijeda 15.02.2012. 18:59
Subject:
Ajme boja i frizura xD
kinderbueno - Srijeda 15.02.2012. 19:29
Subject:
Uzimo sam jaja za nasad od čovjeka koji ima talijanke,i sad imam 2 koke od tih jaja.Za ovu znam da je križanka :

a bi li ova mogla biti čistokrvna? Bio je i pijetlić ali je nastrado :/

Jovo13 - Srijeda 15.02.2012. 20:08
Subject:
Obe su mesanci Wink
kinderbueno - Petak 17.02.2012. 15:09
Subject:
Jovo13 piše:
Obe su mesanci Wink
OK Neutral Hvala Smile
xxxxx - Subota 10.03.2012. 17:25
Subject:

filip kam. - Subota 10.03.2012. 18:01
Subject:
lepe su, svaka na svoh nacin. Smile Smile
Jovo13 - Subota 10.03.2012. 18:18
Subject:

Ova mi lici na mesanca brame i golosija,bas je lepa,kao i ostale,sto rece Filip svaka na svoj nacin Wink
armin12 - Subota 10.03.2012. 18:29
Subject:
Jovo13 piše:

Ova mi lici na mesanca brame i golosija,bas je lepa,kao i ostale,sto rece Filip svaka na svoj nacin Wink

Meni su bas radi toga bile interesantne obicne koke jer je svaka zanimljiva na svoj nacin
filip kam. - Subota 10.03.2012. 18:37
Subject:
armin12 piše:
Jovo13 piše:

Meni su bas radi toga bile interesantne obicne koke jer je svaka zanimljiva na svoj nacin

ja zbog toga i drzim domace. tu nema dve iste pa boga zovi. Big smjesak
kinderbueno - Subota 10.03.2012. 18:51
Subject:
Žešće su ! Very Happy
dsc64am2 - Srijeda 14.03.2012. 20:48
Subject:
zna li neko na sta lici ova koka

imam jos jednu ali bez brade

zaboravih, pitam za koku koja je prva na slici iza se vide kohinkine i sebriht
filip kam. - Srijeda 21.03.2012. 13:58
Subject:
malo da probudim temu sa novim slikama. Smile

Jovo13 - Srijeda 21.03.2012. 20:39
Subject:
Bas su lepi pilici,ima svakakvih,ali nesto najvise imas crnih ali vidim da i nemas bas toliko crnih kokosaka Shocked

Cunasta golosija mi je mnogo blesava,pa njoj se glava i ne vidi Lol
filip kam. - Srijeda 21.03.2012. 20:52
Subject:
a povrh svega je i sisana. ko zna kakva bi bila da nije. Big smjesak
ima naj vise crnih, zato sto su 4 kokoske crne i ona golosijanka a i pevac. pa zbog toga valjda. ali ovi sto su sad beli svi ce da budu sareni. Big smjesak vidi im se po krilima. Smile
Pigmejac - Srijeda 21.03.2012. 21:21
Subject:

Pigmejac - Srijeda 21.03.2012. 21:23
Subject:

Pigmejac - Srijeda 21.03.2012. 21:27
Subject:
http://www.pohrani.com/f/k/th/2PFM343w/1/sdc15382.jpg

jel zna neko koja vrsta je ovj pijetlić il je križanac
Pigmejac - Srijeda 21.03.2012. 21:31
Subject:
http://www.pohrani.com/f/11/22/1vJ5QamS/1/sdc15307.jpg
dinel - Utorak 27.03.2012. 12:40
Subject:
zna li ko koja je rasa ovaj zuti petao gore ja imam skoro istog samo sive boje
bojan01 - Ponedjeljak 09.04.2012. 14:17
Subject:

Junior - Ponedjeljak 09.04.2012. 16:02
Subject:
pozdrav malo kviz pitanje koje su rase ucestvovale da bi se dobio ovaj rezultat ????
By bosnj at 2012-04-09[/img]
jesu krizanci ali mi je ovaj pjetao odlican u zivo od mog komsije su.
CUTA - Ponedjeljak 09.04.2012. 22:34
Subject:
meni se cini australorpa da ima Very Happy
Junior - Utorak 10.04.2012. 15:38
Subject:
dobro ti se cini ima Austrlorpa u njima ovako se pjetao cini crn ali kad je na suncu ima fantasticne prelive boja.
CUTA - Utorak 10.04.2012. 22:16
Subject:
jos sam naime cuo da ukrstavanjem austrolorpa sa domacim kokama slijedece generacije mnogo poprave nesenje Very Happy
filip kam. - Srijeda 02.05.2012. 22:16
Subject:
stigo podmladak.
ima italijanki, a ostale su obicne domace. Smile

a movo su malo stariji. Smile

i evo malo naj starijih. mada nisu svi na okupu, ostali uzivaju u zelenilu. Big smjesak

Jovo13 - Srijeda 02.05.2012. 23:12
Subject:
Vidim kod kvockica imas sivo pile sa sivom kvockom i golosijasto pile sa golosijastom kvockom Lol

Ovi stariji bas porasli,i koliko vidim ima podosta koka,ove dve golosije obe koke Very Happy

A ovaj stari petao se bas lepo formirao i ima lepu krestu Wink
filip kam. - Četvrtak 03.05.2012. 1:10
Subject:
to i meni bilo smesno prvo pile koje se ispililo pod sivom je i bilo ovo sivo. Big smjesak
a kod golosije ima dva golosijanceta. Smile

pa za ove starije pilice i nisam bas siguran da mi je ostalo vise kokice. da ih vidis uzivo prevrnuo bi se. sve samo sami petlici. a jos moram 5 kokica da dam komsinici. imalo bi vise kokica ali sam sve podelio, a meni ostalo ovo sto vidis. ali bice nadam se i meni nekih 5 kokica mozda i neka vise. Big smjesak
a pevac je od jedne maze i dobrice porastao u ludaka, ubi mi onog sivog golosijana ko roba, prosto vise ne znam sta cu sa njim.
Jovo13 - Četvrtak 03.05.2012. 9:35
Subject:
Ma mora da pokaze ko je gazda,to i mene nervira ali sta ces Confused
filip kam. - Subota 26.05.2012. 19:24
Subject:
evo je prva tura. porasli su. imaju malo vise od dva meseca. Smile
a ima i mladih snaga. Smile

mislim da ce ovaj da bude posebno lep. Smile

a evo i mladjih generacija. Big smjesak

Jovo13 - Subota 26.05.2012. 20:00
Subject:
Jao sto su porasli ovi najstariji Eek sad imas crnu cubavu i golosijastu kao onu sivu Very Happy onaj petlic ce da bude lep,tek treba da dobije lepu boju.A tek ovi novi,golosijancici kao da su jarebicaste i srebnre boje par njih,podsecaju me na moje italijane kad su mali,kako li ispadose takvi nije mi jasno,petao ti bese siv golosijan? Lol
filip kam. - Subota 26.05.2012. 20:20
Subject:
saren su da ni ja sam ne znam kako. Smile
petao jeste siv ali on kukavac ljuti onu stvar ne sme ni da vidi a kamoli da radi nesto oko nje. Big smjesak. jedino ako ugrabi na mufte. da ga onaj veliki ne vidi. a onaj drugi mi je crn. i on ti kopuna sve kokoske. i jaja bre plodna imao sam samo 3 mucka od 44 jajeta.
e sad pogledaj kakvi su. a uzivo su jos i lepsi. a svi ovi golosijani ce da budu cubavi. imaju svi cubicu. Big smjesak
ali me strah da ne budu sve petlovi posto kad gledam onme klice na vrhu krila, imam sta i da vidim. sve sto je lepo i sareno je petao.
Jovo13 - Subota 26.05.2012. 20:34
Subject:
Bas mi cudno sto su takvi ispali,mnogo su lepi uglavnom,a ostavi ti tebi sve te tako sarene golosije pa sta bude,a ako su cubavi verovatno su kokice,tj sve sto ima bas veliku cubu je koka,to znam jer petlovi ne mogu da imaju tolike cube zbog kreste,smeta im,tako sam znao cim se izlegnu oni moji cubavi da oni sa ogromnim cubama budu koke i uvek tako bilo Very Happy
filip kam. - Subota 26.05.2012. 21:00
Subject:
nemaju oni sad onu veliku nego se samo nazire, ap im kasnije i izraste cuba.
u svakom slucaju meni ostaju 20 petlica i 10 kokica. pa sta bude videcemo i sami, ako nista drugo bice mesa. Big smjesak
gallus93 - Subota 02.06.2012. 16:01
Subject:

bijele pahulje i njihova majka Very Happy
Jovo13 - Petak 22.06.2012. 9:39
Subject:
Ova koka

+ ovaj petao

= ovi pilici Lol
Nazalost samo dva golosijanceta Sad

Samo mi nije jasno kako iz ove kombinacije moze da izadje crno pile Shocked

A ovo je od patuljastih,ovo pile sam izvadio iz jajeta jer ga je kvocka zdrobila pa nije moglo da se okrene u jajetu,stavio sam ga prvo pod sijalicu pa posle pod kvocku,dugo je bilo mlitavo ali se oporavilo Very Happy

armin12 - Petak 22.06.2012. 10:13
Subject:
Izaci ce na srebrene golosijane jer sam ja probao sa bijelom golosijan kokom i jarebicastim horozom i izasao je golosjan jarebicaste boje
filip kam. - Petak 22.06.2012. 11:29
Subject:
exexe... sto su blesavi, a sto kazes ti kako ispade crno ni meni nije jasno. Smile
a ovi ce da budu sareni skroz videces. Smile
koliko ima ovih cubavih? pored onog srecka. Smile
armin12 - Petak 22.06.2012. 11:33
Subject:
filip kam. piše:
exexe... sto su blesavi, a sto kazes ti kako ispade crno ni meni nije jasno. Smile
a ovi ce da budu sareni skroz videces. Smile
koliko ima ovih cubavih? pored onog srecka. Smile

mozda je koka u genima imala crno
bozo555 - Petak 22.06.2012. 11:33
Subject:
haha,baš su zanimljivi Very Happy Smile
Jovo13 - Petak 22.06.2012. 16:41
Subject:
Bilo bi interesantno ako bi ispala srebrna golosijanka,ali nebitno,nek budu kakvi hoce,a znam da ce biti sareni,zamo ovo crno znam da ce da bude crno Very Happy

Filipe samo sam 2 jajeta od cubice stavio jer je tad bila pronela i nije imala vise jaja,jedno je na petla trapavo i na koku cubavo,ali i trapavo jer je i ona trapava,a drugo samo trapavo,to su ova dva sa crtom preko ledja,evo na ovoj slici su levo,ovo cubavo i ovo ispred njega Wink
Inace lampirao sam jaja kod cube,od 11 ima 10 oplodjenih,tu ce da bude valjda jos neko ovako cubavo Very Happy

filip kam. - Subota 23.06.2012. 13:33
Subject:
jedva cekam da operjaju, da vidimo kakvi ce da budu. Big smjesak
bhorv - Srijeda 27.06.2012. 9:48
Subject: pomoć
molio bih savjet što mi je činiti. u posljednje vrijeme kokoši mi oboljevaju s simptomom..zakrivljuju vrat, padaju s nogu kao da su pijane. ne sve ali jedna po jedna..jučer sve bilo u redu a danas jedna s tim simptomima, a nekoliko mi ih je već uginulo na taj način. držim ih na otvorenom u velikom travnatom dvorištu.
Jovo13 - Ponedjeljak 02.07.2012. 10:21
Subject:
Malo smo porasli,a i neki su dodati Lol
Jos dva crna se izlegla iz kombinacije od golosijanke,jedno obicno i jedno golosijasto

filip kam. - Ponedjeljak 02.07.2012. 10:24
Subject:
kako lepo izgledaju, kao prava srecna porodica. Smile
i blago tebi za ovakvog petla, koji cuva i vodi pilice zajedno sa kvockom. Smile
Kazujosi Funaki - Ponedjeljak 02.07.2012. 10:41
Subject:
Eek Eek
Jovo13 - Ponedjeljak 02.07.2012. 11:20
Subject:
Da,prava porodica,samo sto nema njihove dece Lol
Tj petao ima dva svoja,ali ova koka nema nijedno Big smjesak
Petlic je mnogo dobar,svake godine mi zajedno sa kvockama cuva pilice,ne dira ih uopste,tek kad skroz porastu i kad petlovi krenu da diraju koke on pocne da ih brani.

Kazujosi kako su tvoje golosijanke?Nisi odavno postavljao slike,ima li prinove? Very Happy
Vrijeme: (CET) Zagreb, Rome, Paris