Svijet ljubimaca
Početna - Forum - Foto album - Linkovi - Traži - Česta pitanja (FAQ) - REGISTRACIJA - PRIJAVA
Inkubatori!!!!
Na stranicu 1, 2, 3 ... 149, 150, 151  Slijedeće

Pošaljite novu temu   Ova tema je zaključana. Ne možete urediti poruku ili poslati odgovor    Forum -> Uzgoj i razmnožavanje fazana i ukrasne peradi Ispis na printer
Vidi prethodnu temu :: Vidi slijedeću temu  
Autor Poruka
vojtkulak

Pričalica
Pričalica

Registriran: 17 Lip 2006

PorukaPoslano: Petak 23.06.2006. 10:01    Subject: Samogradnja inkubatora Odgovor sa citatom

Ako netko ima nacrte kako u kućnoj radioni napraviti inkubator kapaciteta 200-tinjak kokošjih jaja bio bih mu zahvalan da mi ga pošalje na mail vojtkulak@yahoo.co.uk . Koristio bih za kućište stari hladnjak , pa ako netko već ima iskustva bio bih jakooooo zahvalan ako podijeli svoja iskustva sa mnom . Question Exclamation
Hvala unaprijed . Lol

Inače se bavim uzgojem brama i orpingtone te japanskih bijelih pataka . Smile
Na VRH
Dado

Site Admin
Site Admin

Registriran: 27 Velj 2005

PorukaPoslano: Petak 23.06.2006. 13:17    Subject: Odgovor sa citatom

Evo na ovom linku imaš detaljan opis izrade inkubatora iz frižidera, jedina mana je to što je na engleskom, ali ako znaš engleski nema problema:

http://www.pekinbantams.com/fridge_incubator.asp

Udruga "Mali uzgajatelj" Bjelovar

Posljednji put uredio Dado dana Subota 24.06.2006. 12:06, ukupno je uređeno 1 puta
Na VRH
vojtkulak

Pričalica
Pričalica

PorukaPoslano: Subota 24.06.2006. 11:47    Subject: Odgovor sa citatom

Zahvaljujem na odgovoru . Inače nabavio sam nešto svetlih , žutih i srebrnih brama te žute orpingtone i japanske bijele patke ( već je izlegla sama osam a sad opet sjedi na dvanaest jaja ) pa će mi u proljeće trebati inkubator za leženje istih . Kaj ti imaš od peradi ? Iz Kutine sam .
Mladen
Na VRH
vojtkulak

Pričalica
Pričalica

PorukaPoslano: Srijeda 28.06.2006. 21:36    Subject: Još pitanja o inkubatoru Odgovor sa citatom

Naime neznam da li postoji kod nas trgovina koja prodaje dijelove za inkubatore . Naime ne znam kako napraviti police za umetanje jaja a koje bi se okretale ili automatski ili izvana ručno ? Naime počeo sam ga raditi iz starog hladnjaka pa me zanima i koliki bi morao biti razmak između rešetki sa jajima . Ako ga je netko radio (višeslojni) molim da podijeli samonm teško stećena iskustva . Hvala unaprijed .
Na VRH
Dado

Site Admin
Site Admin

PorukaPoslano: Četvrtak 29.06.2006. 5:49    Subject: Odgovor sa citatom

Stavit ću ti sliku svog inkubatora pa da vidiš kako to otprilike izgleda, a za djelove pogledaj u oglasnku, često puta se može vidjet kako prodaju djelove za inkubator, termostate i to.

Na VRH
vojtkulak

Pričalica
Pričalica

PorukaPoslano: Četvrtak 29.06.2006. 17:12    Subject: Odgovor sa citatom

Čekam sliku tvog inkubatora a daj reci kak određuješ vlažnost i kak ju reguliraš , ima liu kakav uređaj za regulaciju vlažnosti ?
Na VRH
Dado

Site Admin
Site Admin

PorukaPoslano: Petak 30.06.2006. 7:29    Subject: Odgovor sa citatom

Ovako izgleda od naprijed

Iznutra

Odozada

Ako te što zanima samo pitaj pa ću ti odgovorit.

A što se vlage tiće ja imam na dnu inkubatoru kadicu za vodu, i iznad jaja sa svake strane kadicu. Postoji nešto za mjerenje vlage, al neznam kak se zove Embarassed to se ugradi i pokazuje vlažnost, ali moj to nema.

Na VRH
vojtkulak

Pričalica
Pričalica

PorukaPoslano: Petak 30.06.2006. 7:51    Subject: Odgovor sa citatom

Jesi li ga sam radio ili kupio , naime sad je na redu izrada polica za jaja , a htio bih ih napraviti tako da ih mogu okretati a da ne otvaram inkubator . Još me zanima koja bi bila udaljenost od police do police (zbog temperatur ) . Dobio sam nacrt izrade uređaja za vlaženje od starih dijelova od vešmašine pa moram naći ovdje električara da mi i to složi . Uglavnom još prikupljam informacije i materijal pa ću tijekom ljeta početi izradu inkubatora . Glavno da ga završim do zime . Smile
Na VRH
Dado

Site Admin
Site Admin

PorukaPoslano: Petak 30.06.2006. 8:21    Subject: Odgovor sa citatom

Vidiš na 2. sloci kako su napravljene police, iza ima jedan utor kuda se gurne taj komad željeza s kojim su sve police povezani. Na 3. slici vidiš taj uređaj koji je spojen s tim utorom i on okreće jaja. Inaće inkubator je kupljen.

Na VRH
vojtkulak

Pričalica
Pričalica

PorukaPoslano: Petak 30.06.2006. 8:37    Subject: Odgovor sa citatom

To je onda automatsko okretanje ? Okreće li se cijeli držać ili samo doljnja šipka na kojoj su jaja ? Jesu li metalne šipke ili mi se samo čini . Tuzan Šteta za piliće . Morat ću se onda snaći negdje drugdje . Pošto ideš po izložbama možda imaš negdje u novijem katalogu kakvu adresu od uzgajivaća faverola pa mi postaš Razz
Na VRH
Dado

Site Admin
Site Admin

PorukaPoslano: Petak 30.06.2006. 9:37    Subject: Odgovor sa citatom

Da to je automatsko okretanje jaja. Neokreće se sve kompletno. Oni držači za jaja se okreću a okvir ne, ti držači u kojima su smještana jaja spojeni su sa okvorim tako štoje kroz okvir probušena rupa i šipka od držaća ide kroz tu rupu, što omogućuje da se se okreće, zatim su ti šipke koje prolaze kroz ovitr spojene i povezane sa onim uređajem što okreće jaja. Valjda si skužio na što mislim Lol Da t o su metalne šipke, ali nehrađajuće Wink Nesmiješ stavit u nutra ništ željezno da ti neizhrđa od vlage.

Na VRH
Dusko

Pričalica
Pričalica

Registriran: 27 Pro 2005

PorukaPoslano: Utorak 05.12.2006. 21:49    Subject: Odgovor sa citatom

Sta bi tokom ljeta jeli gotov inkubator? Meni bi trebala informacija dali neko zna imali gdje kupiti digitalni termostat za inkubator samo da nije "hand arbeiten" takav jedan me je proljetos kostao bacanjem 40 fazanskih jaja. Naime 6 dana prije izleganja je otkazao. Ili bar informacija o proizvodjacu kvalitetnih stim da preciznost mora ici do 0,1 stepen.
Na VRH
Dino

Forumski ovisnik
Forumski ovisnik

Registriran: 24 Lip 2006

PorukaPoslano: Srijeda 06.12.2006. 7:50    Subject: Odgovor sa citatom

Dusko piše:
Sta bi tokom ljeta jeli gotov inkubator? Meni bi trebala informacija dali neko zna imali gdje kupiti digitalni termostat za inkubator samo da nije "hand arbeiten" takav jedan me je proljetos kostao bacanjem 40 fazanskih jaja. Naime 6 dana prije izleganja je otkazao. Ili bar informacija o proizvodjacu kvalitetnih stim da preciznost mora ici do 0,1 stepen.
Mene isto zanima digitalni termostat, u mom inkubatoru je termostat iz bojlera Lol

Moderator
Moderator

Registriran: 08 Stu 2006

PorukaPoslano: Četvrtak 07.12.2006. 13:57    Subject: samogradnja inkubatora Odgovor sa citatom

Kvalitetne regulatore vlage i temperature za inkubatore ima firma iz Prijedora i šalju robu u Hrvatsku.
www.elektronika.rs.ba
Kontaktirajte se sa njima pa nam javite na forum rezultate.
Na VRH
Gost

PorukaPoslano: Četvrtak 07.12.2006. 23:31    Subject: Odgovor sa citatom

imam recept... počinje sa: Nabaviš 25 kokošiju voljnih da sjede na jajima... Smile
Na VRH
Prikaži prethodne poruke:   
Pošaljite novu temu   Ova tema je zaključana. Ne možete urediti poruku ili poslati odgovor    Forum -> Uzgoj i razmnožavanje fazana i ukrasne peradi Vrijeme: (CET) Zagreb, Rome, Paris
Pošalji članak na email

Na stranicu 1, 2, 3 ... 149, 150, 151  Slijedeće
Strana 1 od 151

Idi na:  
Ne možete poslati novu temu
Ne možete odgovoriti na temu
Ne možete urediti Vaše poruke
Ne možete brisati poruke
Ne možete glasovati na anketama

Opći uvjeti korištenja foruma